Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE III


Basenji

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te światła to opcja, czy standard?

Czy opcja czy standard jakie to ma znaczenie ??

 

To mozna uzyskac przy pomocy przeprogramowania komputera.

Ja tak mialem ustawione w mojej Megi II

Tylko po co to włączać ??

 

Nie ma co się rozwodzić na temat świateł do jazdy dziennej. Generalnie nie robi to różnicy skoro w MB3 jaki i w MB2 można po prostu na zapalonym silniku włączyć światła i będą same gasnąć i zapalać się. To jest standard. Nie ma sensu kombinować z tą opcją skoro w każdym to jest.

 

Troche kicha bo przy wlaczonym silniku nie mozna wylaczyc swiatel, mozna jedynie wrzucic na postojowe.

To po co to włączałeś skoro i tak nie musiałeś pamietać o włączaniu świateł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wlasnie przegladalem sobie oferte renault dla niemcow...

no i znow czuje sie jako polak... pokrzywdzony

Skonfigurowalem sobie coupe ... jest troche opcji, ktorych u nas nie moglem wybrac nawet za doplata. :oops:

 

No dobra... tymczasem koniec narzekania... wracam do oczekiwania na odbior mojej wlasnej :oops: jeszcze 6 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest też wersja Privledge (nazywa się chyba inaczej), niedostępna u nas dla Megane Coupe. Chociaż w sumie strata niewielka, bo ta jasna tapicerka w megankach nieszczególnie mi się podoba, podobnie jak drewno plastikowca w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się rozwodzić na temat świateł do jazdy dziennej. Generalnie nie robi to różnicy skoro w MB3 jaki i w MB2 można po prostu na zapalonym silniku włączyć światła i będą same gasnąć i zapalać się. To jest standard. Nie ma sensu kombinować z tą opcją skoro w każdym to jest.

 

Jest taka roznica ze swiatla gasna zaraz po zgaszeniu silnika bo standardowo trzeb wyjac karte i otworzyc drzwi/nasisnac start/stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MB3 gasną zaraz po zgaszeniu silnika a w MB2 tak jak piszesz po wyjęciu karty i otwarciu drzwi kierowcy ale... efekt końcowy jest taki że nie trzeba tego robić ręcznie. Chyba że jesteś taksiarzem albo często siedzisz w samochodzie czekając na kogoś to ok kumam różnicę. W przeciwnym razie nie specjalnie. Zapalają się i gasną i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem zainteresowany kupnem nowej meganki w wersji 5 drzwiowej z wyposażeniem Dynamique 1.6 16V 110 , zastanawim się czy warto dopłacić do felg 17 calowych?.Prosze o opinie o odpowiedź !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak najbardziej warto.

Jest to tylko 1000 a zyskujesz opony ktore sa warte grupo ponad 2000 i felgi w nie mniejszej cenie.

A autko na 17" wyglada o niebo lepiej niz na stalowych 15" czy juz aluminiowych 16" ktore sa wg mnie brzydkie jak noc.

Ja doplacilem i nie zaluje :oops:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dziekuje za odpowiedzi na temat tych 17 calowych felg, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pakietu sportowego tzn.może ktoś orientuje sie jakie są ceny poszczególnych elementów np.tylni i przedni zderzak albo lotka na klape ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam swoja ślicznotkę od tygodnia :-P

 

Udało mi się ponieważ trafiłem, że mieli akurat taką jak chciałem w salonie :oops:

 

1.6 16V 110 Expression + opcje:

 

-lakier beż popielaty,

-dwustrefowa automatyczna klima,

-radio z bluetooth,

-podgrzewane przednie siedzenia.

 

Jak na razie wrażenia pozytywne. Jak dla mnie silnik wystarczający no i ten 6 bieg świetna sprawa. Spalanie jak na razie trochę za duże, ale myślę, że będzie lepiej (200 km przebiegu), 80% miasto, 20% trasa, Radio kompatybilne z moją nokią 6300 i zestaw głośnomówiący działa super.

 

Ps. Sorki, że autko na zdjęciu brudne, ale aura nie pozwala pozbyć się pierwszego brudu :cry:

post-12768-1235418664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, super autko.

 

Koła 17" kupowane w opcji mają taką samą szerokość co 16", rozmiar opon 205/55/16 i 205/50/17. Na 17" opony beznadziejne w odróżnieniu od 16" a i samochód wg producenta więcej pali ok 4%. TCE 180 ma opny 225/45/17 i to dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to samochod wyczynowy zeby wlasciwosci jezdne byly na tyle odczuwalne.

W sumie nie wiedzialem ze maja taka szerokosc jak 16" ale w sumie to i lepiej. Poprzednio mialem 225 i opory toczenia byly spore, moglyby byc 45 ale na 50 bedzie bardziej komfortowo :oops: w razie czego wymieni sie na gumy o nizszym profilu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno Bridgestone ale nie czytałem dalej, jeździłem ok Nowego Roku i lepiej trzymały się drogi jak niektóre zimówki.

 

Barnaba27 po pierwszym baku zejdzie Ci ze zużycia, w Renówkach kalkulator jest samouczący, jak go nauczysz tak Ci będzie paliła Megana. Nie wiem czy wiesz że Renówki praktycznie to są niedotarte, pierwszy tysiąc to jeździj do 3000 obr, 1000 do 3000 km jak zagrzany to do 3500 obr. Ja do 10 tys km nawet na ciepłym nie przekraczałem 3000 obr, nigdy nie miałem później kłopotów z silnikiem, zero brania oleju czy przepały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!