Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki tył


Rekomendowane odpowiedzi

Prezes, oczywiście o sony :?:

MrJerry, Problemem nie jest znalezienie konkretnego lepszego sprzętu tylko twoje złe podejście do tematu dobrego nagłośnienia auta.

Dlaczego za wszelką cenę chcesz zacząć od tyłu. Czy najpierw załatwiasz się w toalecie a dopiero potem zdejmujesz spodnie ??

Zawsze zaczyna sie od dobrego systemu przedniego !!

odpowiedzi na twoje pytania

1 Odradzam. Za 250 zł kupisz juz porządny budżetowy system przedni z woferem 16 cm tweterem oraz zwrotnica. Da ci to dobrą bazę jakbyś myślał w przyszłości o udoskonaleniu audio. Zamontujesz głośniki z tyłu będziesz miał lipę nie dobry dźwięk.

2 Nie wypowiadam sie bo dla mnie istnieje tylko alpine a w tej cenie to używkę dostaniesz :?:

3 i 4 Nie ważna jest firma. Chodzi o to że kupując same syczki niewiele zyskasz. Nadal pasmo z radia nie będziesz miał podzielone co gwarantuje ci zwrotnica ( standardowe wyposażenie każdego zestawu odseparowanego ). Skutek taki że zamiast polepszyć jakość dźwięku wywalisz kasę na twetery w błoto. Rozwiążesz problem kupując zestaw odseparowany raz jeszcze powtórzę wofer 16 cm tweter i zwrotnica.

Przykłady do 300 zł ( za ta kasę już odczujesz kolosalną różnice ):

Jak lubisz uwydatniony bas ->

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1094 cena 250 zł z przesyłką

 

nowy model cenionych głośników ->

http://www.allegro.pl/item327592349_hertz_..._brzmienie.html

 

jeden z najtańszych ale akceptowalnych zestawów -> http://www.allegro.pl/item334130088_phonoc..._zwrotnice.html

 

Mam poprzedni model zestaw charakteryzujący "neutralnością" - żadne z pasm nie jest uwypuklone -> http://www.allegro.pl/item328957362_helix_...ncja_od_ss.html

 

Jeśli możesz dorzucić jeszcze parę złotych polecam naprawdę chwalony zestaw http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...179&pid=945

 

jeśli postąpisz wg wskazówek napewno sie nie zawiedziesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych zestawow to tylko PB. Reszta to zadne rewelacje. Jesli lubisz ostrzejsze wysokie tony mozesz poszukac hertzow dsk. I fakt jest taki, ze czy w drzwiach, czy w polce, czy w boczku, czy gdziekolwiek glosniki z tylu popsuja scene. Popatrz na to tak, siedzisz z przodu i masz glosniki tylko w drzwiach. Wtedy dzwiek przecina sie mniej wiecej na wysokosci konsoli. Jesli dorzucisz do tego jeszcze glosniki na tyl, to dzwiek bedzie przecinal sie gdzies kolo srodka auta. Wtedy tak na prawde slyszysz tylko lewy kanal a prawy bedzie przyciszony [ ja z samym systemem z przodu jezdzilem z faderem +2 na prawy kanal] i zaczyna sie robic dziwnie. Jesli mialbys dwa wzmacniacze, wtedy daloby sie jakos z tego wybronic, ale zakladam, ze twoje radio nie ma regulacji przod/tyl na wyjsciu wyokonapieciowym wiec zrobisz sobie tylko niepotrzebny smietnik.

 

EDIT

 

Dodam tylko, ze jesli koniecznie chcesz tweetery to mozesz je kupic nawet bez zwrotnic i dac kondensator ktory bedzie dzialal jak zwrotnica. Chociaz to tez sztuka dla sztuki i nie wiem po co maja byc gwizdki przy "nieznanym" przodzie i radiu typu chinski znajd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych zestawów to tylko PB
Powerbasy s-6c tez nie sa rewelacyjne. Wszystkie stoją na podobnym poziomie i trudno wskazać spośród nich zdecydowanego lidera ( nie mowie o es-6c ). Podane przykłady jest to klasa budżetowa wybierając je nie popełnia się jednak błędu. Jeśli ktoś szuka czegoś co ma grać a nie wydobywać z siebie bełkot to jest niezbędne minimum. Zaryzykował bym stwierdzenie że praktycznie każdy zestaw z dobraną oryginalnie zwrotnica w cenie do 300 zł jest taki sam. Obojętnie czy weźmiesz JBL, PB nawet może Magnat zagra podobnie pod radiem i z seryjnym montażem. Ważne żeby to był zestaw a nie wofer jbl tweter Hertz a zwrotnica np. DLS.

 

Dodam tylko, ze jesli koniecznie chcesz tweetery to mozesz je kupic nawet bez zwrotnic i dac kondensator ktory bedzie dzialal jak zwrotnica. Chociaz to tez sztuka dla sztuki i nie wiem po co maja byc gwizdki przy "nieznanym" przodzie i radiu typu chinski znajd.
dobrać kondzia to tez nie jest prosta sprawa :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przekonałem się do tych zestawów. L.I.G.A.R. ogromne dzięki za pomoc i wskazówki. RESPECT

Zdecydowałem się na ten pierwszy zestaw. A jak nagle przybędzie mi 100zł w portfelu to na pewno kupie ten ostatni.

Chcę, żeby w mojej Megi dobrze grało.. wiec wszystko zamierzam zrobić od początku tak jak powinno być. Zacznę od wygłuszenia drzwi. Później zakupić muszę jakieś sensowne radio i jeden z tych zestawów..

 

Sporo czytania przede mną, chociażby o tym jak dobrze wygłuszyć drzwi. Bo ogólnie jestem zielony.

Zastanawiam się też gdzie umieścić zwrotnice.. i nie wiem czy te tweetery będą pasowały w miejsca fabrycznie do tego przeznaczone..

 

Może któryś z szanownych uczestników forum ostatnio instalował podobny zestaw w swoim aucie.. jeżeli tak to bardzo proszę o jakieś info na forum albo na priv. Z góry wielkie dzięki!! :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja też jak MrJerry, kupiłbym coś nowego, ale wole zacząć od przodu. Nie słucham jakiś rąbanek i nie zależy mi fest na basie, Co byście polecili, cena tak mniej więcej do 500zł, oczywiście też meganka classic I ph2.

 

Ten zestaw Herz DSK 165 to to sie zmieści w drzwiach? :P bo ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wygłuszonych nie mam, kable wszystko standard, a radioodtwarzacz to Sony CDX-GT 200 - żadna rewelka, ale niebawem pomyśli sie nad czymś lepszym. I teraz myśle bo chciałbym zakupić sprzęt w CCA, i tam żeby mi to zamontowali + nowe okablowanie, i ew jak wygłuszają drzwi to też. a co montażu głośników to chyba normalnie :P, nie znam sie zbytnio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź coś z tego co masz na tej stronie jeśli koniecznie chcesz tam kupić:

http://cca.net.pl/nowa_strona/products.php...amp;showId2=118

Mimo iż niektórzy mówią ze sony z sony gra fajnie ja bym ten zestaw odpuścił. Ok głośnikiem jest PowerBass - trochę tu drogi bo na stronie ESSY jest po 250 zł z przesyłką.

Oczywiście im więcej dasz tym lepszy będzie zestaw. Weź tylko pod uwagę że płacąc 500 za głośnik i montując go w seryjne miejsca zagra on tak samo ten za 250 zamontowany w tymże miejscu a ten i tak zagra jak Buszman z bazaru za 50 zł. Lepiej zaoszczędzić na głośniku niż na montażu, więc jeśli ci będą proponowali zestaw za 600 zł i chcieli przykręcić do tapicerki – nie daj się omamić. Lepiej wydać 300 na głośnik i 300 na solidny montaż – chyba że zrobisz to sam to masz kilka stów w kieszeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leman666, sorry ale w międzyczasie edytowałem temat :P

Co do hertza nie widze zadnego za 250 :/ Wybór nie jest zły ale jeśli myślisz o najtańszym zestawie DSK - maja ostry sopran, niewielu to wytrzymuje. Druga wada że zwrotnica w tym zestawie jest mocno budżetowa - troche to razi. Za 250 brał bym PB S 6C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w seicento mam takie 10 cm dwudrożne sony,nie pamiętam symbolu.żadna rewelacja,grają tak samo,jak fabryczne tonsile. taki głośnik,tej wielkości to dobrze raczej nie zagra nigdy rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ,i opowiecie o tych głośniczkach? SONY XS-F1025
rzeczywiscie dobre okreslenie "glosniczki". 10cm, dwudrozne = dyskwalifikacja na starcie.

Ja bym ich od razu nie dyskwalifikował. kfadratowy, sei08, skąd wiecie do czego mają być te głośniki ?? :P

Do słuchania Tok Fm złe nie będą. Do muzyki - szkoda kasy. Lepiej wydać te pieniądze na wygłuszenie drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ich od razu nie dyskwalifikował. kfadratowy, sei08, skąd wiecie do czego mają być te głośniki ?? :P

Do słuchania Tok Fm złe nie będą. Do muzyki - szkoda kasy. Lepiej wydać te pieniądze na wygłuszenie drzwi...

Nie wiem do czego kolega potrzebuje takie głośniczki. wiem z własnego doświadczenia,że do średnio-głośnego słuchania radia lub cd będą ok,ale ciut głośniej pograć to nie bardzo. taką właśnie dodatkową 10 cm miałem (mam) w sc do cb,do tego pasuje w sam raz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!