Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki tył


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam dokładnie takie samo autko jak Ty... i taki sam problem.

Zabrałem się już za demontaż tylnej półki i zatrzymało mnie 3 światło stop. Nie udało mi się go jak narazie rozmontować tak aby zdjąć półkę. W tym tygodniu chyba już czasu nie znajdę na to, ale może w przyszłym się uda. Jak by Ci się udało zdjąć to cholerstwo to daj znać jak. Jeśli ja będę pierwszy to się podziele wiedzą :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie podarowałem sobie w demontaż tej półki. Ogrom pracy mnie przeraził. Zamontowałem na przód DLS C5A(i tak trwało to dwa dni). Woofer w oryginalne miejsce a na tweeter wyrzezbilem dziury w plastikach pod ktorymi powinny znajdowac sie owe glosniki wysokotonowe (teraz sa na wierzchu, efekt lepszy). Dodatkowo wyciszyłem drzwi matą dekarską. Gra świetnie polecam. Ba! Nawet wczoraj pasażer, który jechał z tyłu był zadowolony z doznań muzycznych;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęć nie mam. W jaki sposób umieściłem tweetery moge sfotografować. W drzwiach (nie dużo) ale nie które miejsca to blacha nie wyklejona. Nie skupiałem się aby drzwi wyglądały jak drzwi od czołgu i były cale w macie, warzyły sto kilo, lecz żeby nie miały żadnych dziur, aby stanowiły komorę zamkniętą dla głośnika. Przede wszystkim wykleiłem wszelkie dziury fabryczne. Nie mam żadnego dystansu, głośnik dobrze się trzyma bez, w fabrycznym miejscu. Podtrzymują go plastykowe bolce, które są elementem tapicerki. Ważną kwestią jest to iż każdy głośnik separowany jest podłączony osobno do wzmacniacza w radiu. Dzięki temu wszystkiemu bas jest głęboki i ujmujący z 13 cm głośników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam takie doświadczenia co do tylnych glośników: kupiłem większe głośniki i niestety nie mieściły się w miejscach fabrycznych. No to ciach pułeczkę. Zrobiłem w niej otwory wyżynarką i wstawiłem głośniczki (podróby jakieś). Włączam radyjko i szok!!! Basy rewelacja! Pieknie mieciutko sie odzywały i rezonowało wszystko przyjemnie. Ale...

.. coś za coś.

1. Niestety w Bagażniku zrobiło sie ciaśniej. Wkurzające to było zwłaszcza przy wiekszej ilosci bagażu, no i bałem sie przy upychaniu bagażu ,żeby któryś nie uszkodził membrany głośników.

2. Półka zrobiła się dużo cięższa i po pwenym czasie zepsuły mi sie amortyzatorki od klapy bagażnika. (koszt wymiany 100zł)

3. Teraz mam syna i woże wózek wieć głośniki wywaliłem, bo nie mogłem zamknąc klapy. Zostały dziury w tylnej półce po głośnikach. Jest trochę głośniej w kabinie.

 

Lubie dobre nagłośnienie ale nie wiem gdzie mozna by jeszcze wstawic większe głosniki. Meganka jest ciasna. :-/

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wszystko fajnie powiedzcie jeszcze jak w Megi Coupe z 98 r. puścić kable do tylnych głośników? Czy ktoś już to przerabiał? Czy lepeij jest puścić środkiem a potem się rozpajęczyć na boki? Czy może gdzieś bokiem?? Doradźcie coś. No i jakie te kable mają być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem cały post i mam niezlego metlika w glowie.. :-/

Mam Megi z '99 po liftingu 2000. Glosniki sa tylko w bocznych drzwiach.. Z prozdu sa miejsca na desce rozdzielczej na syczki, a z tylu przy polce na glosniki tylne..

Ale zupelnie nie wiem jak dostac sie do syczkow i jakie tam glosniki mozna zmaontowac.. dodatkowo nie wiem jak i skąd przeprowadzic kable do tylnych glosnikow.. no i czeka mnie jeszcze wymiana radia bo to co dostalem przy zakupie samochodu.. to poprostu masakra jakas..

I jeszcze mysle nad wygluszenie bocznych drzwi..

Jezeli ktos z was ma taki sam model jak ja i przerabial juz to o czym pisalem wyzej to niech da znac tu na forum albo mi na priv.. glownie chodzi mi o te syczki, kabelki i wygluszenie drzwi.. bo tylne glosniki juz rozgryzlem czytajac post :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!