Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pare godzin temu założyłem nowy wątek, zostałem odesłany do innego że niby tam jest odpowiedź, ale oczywiście nie ma. Więc zanim zostanie zamknięty to proszę o konkretną odpowiedź.

Posiadam Megane 2001 r. 1.4 benzyna, zastawiam się nad kupnem głośników do tyłu (posiadam w chwili obecnej w drzwiach i w desce przy szybie przedniej) ale szczerze mówiąc nie wiem które są warte kupna a które nie. Otwory do głośników tylnich mają 115 mm, śruby mocujące 4x100.

Reasumując które waszym zdaniem warte są kupna przez allegro oczywiście w rozsądnych cenach. Patrzyłem na allegro i są dwa rodzaje albo 100 mm albo 130 mm. Otwory mam już gotowe w desce z tyłu. Dlatego poruszam znów ten temat bo nie wiem na którą średnicę mam patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nappewno ze interesuja cie wylacznie glosniki 130mm -pod ten wymiar masz otwory montazowe.Ale pozatym... malo szczegolow-czego sluchasz,czy podlaczone beda pod samo radio czy pod wzmacniacz no i ile chcesz wydac na to pieniedzy... Moim zdaniem na tyl nalepiej nadaja sie glosniki wspolosiowe -2,3-drozne,bo przede wszystkim porzadny powinien bys system przedni i to on odpowiada za poprawnosc sceny dzwiekowej,Tyl jedynie wspomaga.

Moge Ci pokazac na przyklad te:http://www.allegro.pl/item377241831_hertz_...tis_dcx130.html-jesli nie jestes wymagajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przeczytałem wszystkie topic'i poświęcone rozbudowie car-audio na tym forum i zdecydowałem się na wyposażenie auta w zestaw woofery + tweetery PowerBass'a. Tylne głośniki raczej zignoruję i mimo że siedzą tam na wpół martwe fabryczne membrany to je zwyczajnie odłączę. Główny gatunek muzyczny którego będę słuchać w aucie to drum'n'bass, więć średnie tony średnio :mrgreen: mnie obchodzą.

Posiadam radio JVC KD-G332:

http://www.audiophile.pl/p/1440_jvc_kd-g332

a na zestawik PB mogę wydać max 500zł.

 

Tutaj widziałem niezłą ofertę PB: http://www.audiocomplex.com.pl/caraudio.php

 

1. Napiszcie który z nich pociągnie w/w radio, wygłuszanie drzwi wchodzi w rachubę - o ile dorwę poradnik ze wskazówką które miejsca wyłożyć tymże MDF'em.

 

2. Pytanie laika: Czy do zwrotnic otrzymuję jakąkolwiek instrukcję który kabelek gdzie podłączyć? Rozumiem, że zwrotnice ukrywam pod tapicerką?

 

3. Ktoś pisał o przewodach. Chodzi o wymianę starych zużytych kabli na nowe czy też jakieś specjalistyczne połączenia?

 

 

Wymiana radia nie wchodzi w rachubę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pwntronic3000, z MDF'u możesz zrobić np. pierścienie dystansowe w przypadku gdyby głośniki były za głębokie. MDF nie słuzy do wygłuszania :-P Def. MDF - (ang. medium-density fibreboard) - płyta pilśniowa średniej gęstości stanowiąca podstawowy materiał do produkcji mebli.

 

Wyciszenie drzwi to podstawa, bez tego nie się nie obejdzie jeśli chcesz się cieszyć dobrym brzmieniem :mrgreen: Ale do tego służa maty wygłuszające, bitumiczne, gąbki, specjalne pianki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jak macie mało czasu słabe nerwy i nie macie zapasowych zaczepów to sie nie zabierajcie za sciąganie boczków w megane 2 trzy drzwiowej, jak nie macie tez dobrych głośników i pomysłu jak wygłuszyć to tez sie nie zabierajcie za to, ja zamontowałem dla testu te z przednich drzwi - tragedia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie mało czasu słabe nerwy i nie macie zapasowych zaczepów to sie nie zabierajcie za sciąganie boczków w megane 2 trzy drzwiowej, jak nie macie tez dobrych głośników i pomysłu jak wygłuszyć to tez sie nie zabierajcie za to, ja zamontowałem dla testu te z przednich drzwi - tragedia !!!

 

wcale tak zle nie jest :) wczoraj zdjalem te plastiki z tylu, chodz nie do konca. trzeba zdemontować rurkę od pasów bezpieczenstwa aby w pełni wyciagnac te boczki bo wyginanie ich jest troche uciązliwe aby moc zamontowac glosniki.

chyba ze jest inny sposob o ktorym nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak trzeba odkręcić prowadnice do pasów na dole przy podłodze zeby wyjąć cały boczek, ale do zamontowania głośnika nie jest to konieczne wsumie, oczywiście standardowo jak to przy francuzach bywa reka musi od łokcia do dłoni łamać sie w trzech miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja przeczytałem cały temat ale i tak nie znalazłem odpowiedzi na moje potencjalne pytanie, tak więc teraz je zadam. Ostatnio zabrałem sie za włożenie głośników w tylną półkę wyciąłem dziury i wszystko ok. kabelki podpiąłem były takie z białymi końcówkami przerobiłem je na pasujące do moich głośników. No i myśląc że wszystko jest już w kostce powinno być orginalnie podpinam(myśląc że będzie wszystko grać) Tutaj zonG ! nic nie gra nic nie szumi, wiem że moja głupota że nie sprawdziłem no ale cóż nic nie poradze;/ teraz mam pytanie czy jest możliwość żeby te kable było w jakimś miejscu przerwane i nie poprowadzone dalej ? w radiu niby są podobne kable ;/ teraz naprawde już nie wiem ;/ proszę o pomoc <ok> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Jestem zielony w temacie i prosze o pomoc was kochani:))

Otoz mam Megi 98 Hatchback ze standardowym radiem Philips , z tylu nie bylo oryginalnie glosnikow lecz poprowadzone przewody (z takimi bialymi koncowkami)

Zakupilem glosniczki Pionnera 13 cm na tyl ,zamontowalem w standardowe otwory ,poucinalem te biale koncowki bo nie pasowaly podlaczylem glosniki i .....nie graja:( Co powinienem zrobic czy cos w radiu ustawiac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!