Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki tył


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiego czegoś jak syczki. Są głośniki wysoko tonowe często, potocznie, zwane gwizdkami, piszczałkami. Syczki :?:

Miejsce na nie jest pod osłonami przy podszybiu.

Bez rozbierania deski, nie przeprowadzisz przewodów. Jak się deskę rozbiera, znajdziesz na forum. Często w megankach już jest gotowa instalacja radiowa i wystarczy tylko się pod nią podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył swojej meganki chce kpic takie oto glosniki JBL GTO 527.

 

http://www.audiosklep.pl/jbl-gto-527-p-880.html

 

Jak myslicie dobry to jest pomysł??

 

Ogolnie to w calym samochodzie mam pociągniete kable.. ale zakonczone sa one takimi bialymi kostkami. Chyba bede musial je uciac.. bo glosniki podlacza za pomoca innego zlacza. Prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro do mojej megi na tył oryginalne niby jakies głośniki do megana, przynajmniej wymiar sie zgadza ;-) kable mialem poprowadzone wcześniej, na końcach oryginalne wtyczki. Przykręciłem głośniki (polecam dobry klucz/śrubokręt) wpiąłem wtyczki i gra bardzo ładnie i nawet basik niczego sobie. aaa, za 2szt zapłaciłem 50 albo 60zł. do tego od razu kupiłem głośniki wysokotonowe/gwizdki na podszybie, od scenica (pasują w 100%) też tylko wpiąłem wtyczki i wszystko gra aż miło. za gwizdki zapłaciłem również 50 albo 60 zł za dwie sztuki rzecz jasna. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć nad elipsami ?

Masz na myśli jakiś konkretny model?? Może takie?? http://www.allegro.pl/item330759518_glosni...y_xs_f6935.html

Tylko ja nie wiem.. ale na moje to one razczej pasować nie będą w miejsca fabrycznie zrobione na głośniki z tyłu w mojej megance. A ciąć półki nie mam zamiaru.

 

Ogólnie to ściemniał nie będę i powiem od razu ze na sprzecie audio do samochodu to ja się zupełnie nie znam.. łacznie z przerabianiem kostek itd.

 

Nagabicz dzieki za info z tymi gwizdkami.. chyba zrobie podobnie jak Ty. Ale na tył to jednak chciałbym nowe głośniki, dobrej firmy z dobrym pasmem przenoszenia i głębokimi basami.

Nie zalezy mi na tym zeby w samochodzie miec 500W mocy dzwięku.. Bo jednak wole słyszeć głos silnika.. Wiec wzmacniacz odpada. Ale lubie sluchac dobrej muzyki na dobrym sprzęcie.. nie moc a jakość. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z tego co się zorientowałem niskotonowe zaczynają sie od 20cm.. :-/

 

Pomyslalem, ze na tyl wstawie Soniaki 3-drożne mniej wiecej takie http://www.allegro.pl/item326950416_sony_x..._hurt_k_ce.html

 

Tylko najpierw musze sprawdzic jak one brzmia. Chyba, że ktos z Was zamontował takie głośniki.. to bardzo prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darujcie sobie te elipsy. Ten glosnik z zalozenia jest zle skonstrowany i nie ma jak wydawac z siebie dobrej jakosci dzwieku. Do lupanki to moze jakos sie obroni ostatecznie, ale jesli ktos ma uszy na swoim miejscu to jedynym rozwiazaniem do zwiekszenia ilosci i jakosci basu w aucie jest skrzynka [bron boze tuba czy walec czy inne wynalazki] + wzmak. Sa glosniki ktore mozna pakowac w male skrzynki z br. Na prawde nie zajmuje to duzo miejsca a dzwiek jest nieporownywalny. Dodajmy do tego tylko tyle, ze przy elipsach tniesz polke i glosniki widac czyli raczki swedza bardziej potencjalnych milosnikow cudzej wlasnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej. Slyszalem w zyciu jeden samochod w ktorym dolozenie glosnikow na tyle nie popsulo ogolnych wrazen ze sceny i odbioru muzyki. Na czym polegal bajer? otoz ten samochod mial tak kiepskie audio ze duzo do popsucia nei zostalo. Zakladam sie z kimkolwiek o moje skarpety, ze za te pieniadze ktore chce wywalic na elipsy w polce + glosniki do drzwi z tylu kupi sam system na przod ktory zagra 5 razy czysciej i lepiej. Nawet mozna uzyskac bas ktory jest do zniesienia z samego systemu na przodzie. Elipsy i glosniki w tylnych drzwiach to imho psucie auta na wlasne zyczenie. Jedyna mozliwoscia kiedy moge zrozumiec glosniki w tylnych drzwiach jest wtedy jak kogos sie czesto wozi z tylu. Chociaz fakt jest taki, ze jesli chcemy zapewnic rowniez z tylu podobne wrazenia co do muzyki trzeba zalozyc system a nie same midbassy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście panowie, zgadza się, głośniki z tyłu psują scenę. Ale nie wszyscy chcą zaraz kupować skrzynie basowe, żeby mieć trochę basu. A żeby założyć coś lepszego na przód to nie obędzie się bez wygłuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby założyć coś lepszego na przód to nie obędzie się bez wygłuszania.

Dokładnie chcesz basu bez suba to wygłusz drzwi. Dokupowanie kolejnych głośników niewiele daje i wyrzucasz kasę w błoto. Porządny montaż to więcej niż połowa sukcesu. Możesz mieć głośniki za 1000 zł a jeśli je przykręcisz do tapicerki, nie wygłuszysz drzwi i zasilisz seryjnymi kablami z radia renault to zagrają jak buszmany z bazaru za 50 zł.

Ale lubie sluchac dobrej muzyki na dobrym sprzęcie.. nie moc a jakość.
Zauważ ze zestawy głośnikowe firm krzak, będące totalna tandetą maja wielkie moce podane na etykiecie, najczęściej w dodatku nieprawdziwe. Nikt rozsądny nie kieruje się mocą.

SONNY nie kupuj a JBL też nie powala na kolana. W tej cenie można znaleźć cos lepszego.

 

Reasumując chcesz mieć dobry dźwięk w aucie ( nie myl z ilością watów ) zainwestuj w dobry odseparowany system przedni, porządnie go zamontuj i wygłusz drzwi, wymień kable. Będzie ci mało to zainwestuj w wzmacniacz i sub. Będzie ci ciągle mało zainwestuj w wzmacniacz poganiający system przedni. IMO to najlepszy plan działania jeśli chodzi o audio w samochodzie. .

Rozchodzi się o firmę SONNY czy SONY :?: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONNY nie kupuj a JBL też nie powala na kolana. W tej cenie można znaleźć cos lepszego.

 

Coś lepszego.. jakaś konkretna marka?? Konkretny sprzęt?? :?:

 

Rozumiem, że jeżeli nie noszę się z zamiarem kupna wzmacniacza to bez sensu jest montowanie glosnikow na tył. OD razu chciałem tutaj sprostowac.. bo w powyższych psotach było mówione o głośnikach w tylnych drzwiach.. natomiast ja chciałem zamontować głośniki z tyłu samochodu, tam gdzie jest dla nich miejsce fabryczne czyli po bokach półki.

Skoro wszyscy odradzają SONY to w takim razie zainteresuje się czymś innym. Tylko czym?? ;-/

 

Sprawa niby prosta.. a sie okazuje, że nie do konca... :-/

 

1.Potrzebuje sensownie grających głośników na tył mojej Meganki za nie wiecej niz 250zł. (Wydaje mi sie, że najsensowniejszym rozwiażaniem sa głosniki trojdrożne. Bo bez wzmacniacza nie ma co szukać głębokich basów z tyłu samochodu, a tak bede miał całe spektrum dzwieku.)

2. Muszę zmienić też radio.. bo to co dostałem razem z samochodem niewiele różni się od Safari :?: (do 350zl)

3. Z przodu w drzwiach sa głośniki.. dobrze nawet grają.. chociaż przy obecnym sprzecie na pokładzie cieżko mi to oceniać. I nie wiem jakiej sa firmy (nie sprawdzałem)

4. Z przodu zamontować musze jeszcze syczki.. ale chyba (tak jak pisano wczesniej) poprostu kupie oryginalne od renault.

 

Kabli narazie nie bede zmieniał. Bo to troche pracy jest przy tym a ja nie mam za duzo wolnego czasu.

 

Ma ktoś z Was konkretny pomysł co, jak i gdzie?? I narazie serio nie ma mowy o poważnym systemie audio-bo mnie po prostu na niego nie stac. :roll:

 

[ Dodano: 2008-03-25, 09:06 ]

P.S. Tam miało być "postach" a nie "psotach" :?: Wszystko przez to, że tak rano musiałem wstać, żeby Meganke do mechanika zaprowadzic :-p Muszę się ogarnąć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!