Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głosniki tył


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam samochód Renault Megane Classic 97' (centralny, wspomaganie, imobilajser,).

Mam pytanie:

Czy jest możliwosc zamontowania z tyłu głosników(fabrycznie sa tylko z przodu, z tyłu w drzwiach nie ma otworow). W tylnej belce zaraz koło szyby sa takie prześwity które nie wiem czy można sciągnąc ale mowili mi inni ze powinno sie sciagac. Czy sa fabrycznie odprowadzone kable na tył samochodu? Jesli wszystkie moje pytania sie sprawdza to jakiej srednicy moge zamontowac glosniki w danym miejscu. Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozna. TYLKO ZE... oryginalnie tam powinny byc dokupione jakis mieszki czy miseczki do mocowania glosnikow... zapomnij, dziura w metalowym profilu jest na tyle ... "spoko" ze glosniki sie same trzymaja, ewentualnie mozna zrobic cos swojego. w naszej megi classic ojciec zrobil tak ze podlozyl taka folie piankowa jak np pakuja sprzet rtv. idealnie dzialalo. nie pamietam jednak jak tam sie mozna bylo dostac, ale chyba te maskownice sie sciagalo. elektryke powinienes miec fabrycznie podciagnieta. my mielismy pomimo tylko przednich glosnikow i braku radia fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, modele z elektrycznymi szybami mialy juz lepsze wyposazenie co do audio. Ja fabrycznie mialem z przodu zestaw woofery 16,5cm+tweetery blaupunkta, a z tylu 13cm, glosniki o malej srednicy ale o dość dużej mocy i znacznych rozmiarów magnesie. Obecnie zestaw już troche zmienilem. Glosniki z tylu montowane sa w specjalnym mocowaniu pomiędzy półką a blachą. Aha glosniki umiejscowione sa zaraz za zaglowkami. Ja fabryczne 13 zamienilem na 16, spokojnie sie zmiescily. Niestety nie potrafie powiedziec, czy instalacja pod glosniki, jest juz polozona, ale watpie, zeby zwiekszali sobie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich zaczne od przywitania sie bo swierzak jestem :mrgreen:

Chciał bym sie dowiedziec jakie głosniczki wchodza w Megance hackback 99-... na tył oczywiscie w fabryczne miejsca ciac polki nie mam zamiaru ja chcial bym, tam wlorzyc 16 ale nie wiem czy sie to uda i kolejna sprawa czy ktos probował w przod włozyc powiedzmy 10-siatki mowie o miejscach na syczki w polce. i ostatnia sprawa troche nie pasuje do tematu ale nie chce zakladac kolejnego tematu czy ktos ma pokrowce skóropodobne?? chcial bym sie dowiedziec conieco o takich pokrowcach o ich trwalosci itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe niedługo również montował głośniczki z tyłu, ale powiem Ci, że nie mam zamiaru dopasowywać się. Chce jajeczka JLB infinity :mrgreen: Naprawdę ładnie grają i nie są aż tak drogie. Lepiej mieć dobry sprzęt niż wciskać jakieś "gówienka" w fabryczne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@888EX888:

Co do tylnych glosnikow to pewnie wchodza jak do HB 96 13 cm glosniki w oryginalne miejsca. Sprawdz przed montazem jakie masz otwory w miejscach pod sruby, zapewne 3mm, od razu radze kupic krotkie blachowkrety bo zwykle sruby tu nic nie pomoga (ale to tak na marginesie).

Co do skoropodobnych na fotele, to pomysl co sie bedzie dziac z twoja pupa w lato :mrgreen: Pasazerka to rozumiem .... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bemol NE

no wlasnie w tym problem ze nie chce ciac polki ale myslalem juz nad tym i wymyslilem cos takiego tylko nie wiem czy zda egzamin glosniki sa przykrecane od spodu a tam jest durzo miejaca kupie wiekrze glosniki i na karzdy uchwyt dam taka blaszke z 2 dziurkami gdzie jedna dziurke przykrece do oryginalnego uchwytu a druga chwyce glosnik w ten sposob powinno mi sie udac zalorzyc wiekrze glosniki poprostu zrobie cobie cos w stylu dystansow, przejsciowki mysle ze bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzilem na tyl 16cm Pioneery, ale efekt raczej kiepski, skonczylo sie tak, ze dolozylem suba. Bez problemu da sie wsadzic wieksze glosniki w fabryczne mocowania. Jedyne co musialem przerobic to oslony glosnikow. Bo mi Pioneery wystawaly za wysoko, wiec wycialem wnetrze fabrycznych oslon i do nich przymocowalem oslony, ktore dostalem z glosnikami. Calosc prezentuje sie calkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam robienia dystansów z 'blaszek' Może i bedzie sie trzymać, ale wszystko może wpaść w rezonans i będzie telepać jak urwany błotnik w rowerze :mrgreen: Jak chcesz już robić dystanse to proponuje wyrzeźbić cos z MDF'u :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie

Posiadam Renault Megane 2001. Posiadam głośniki z przodu tzn. w drzwiach oraz w desce, natomiast nie posiadam głośników z tyłu. Planuje sobie zakupić (za jakieś rozsądne pieniądze), ale szczerze mówiąc nie wiem jakiej firmy są dobre (patrzyłem na allegro) a co gorsze nie wiem jakiej wielkości by pasowały do mojego wozu. Czy 130 mm nie będą przypadkiem za duże.

 

Dlatego mam pytanie do użytkowników takich samochód jakiej wielkości głośniki włożyliście do tyłu (nie chce nic ciąć, kombinować w desce z tyłu).

 

Z góry dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Helix robi naprawde fajne głośniki, super graja i tez można kupić ze zwrotnicami. Gdyby nie to że kupiłem wczesniej Clariony to bym sobie takie założył.

 

Aco myślicie o tych głośnikach na półkę Clarion SRR6935 ???

 

SRR6935-01d.jpg

SRR6935-02d.jpg

 

Chyba że macie pomysł na inne głośniki. Nie wiem tylko jak można zamontować głośniki, półka jest dziwnie uformowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Temat był poruszany ale nigdy nie wyjaśniony do końca. Więc... Jak zamontować głośniki na tył do Classica gdy nie ma fabrycznie zrobionego miejsca na nie?? Chcę włożyć separowane głośniki SinusLive 16,5 cm o głebokości 44mm. Spokojnie zmieszczą się na głębokość pomiędzy półką a blachą. Teraz sprawa, która budzi moją wątpliwość. Jak zdjąć tylną półkę?? Czy to jest skomplikowana sprawa?? Szukam jak najprostszego sposobu montażu. Czy ktoś ma może jakieś rady, sugestie?? Byłbym wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!