Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju 1.5 dci


tomekt

Rekomendowane odpowiedzi

mam dosc znaczne ubytki oleju w sliniku . dzis zlokalizowałem wyciek 89885965d80eebfd.jpg

 

jak mozna temu zaradzić ? czy trzeba wymieniac tą metalową rurke wraz z koncówką która jest wkrecana do silnika?? wydaje mi sie ze ciekne własnie na tym łączniu rurki z koncówką a nie na gwiniecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu tej rurki podobno nie ma uszczelki , dzwoniłem do srewisu i tez to potwierdził pracownik. Nowy taki przewód olejowy kosztuje 260zł i zastanawiam sie czy kupowac czy cos z tym kombinowac. Uzywanego raczej nie ma co kupowac bo tez moze z niego ciec jesli bedzie któryś raz z koleji wkrecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ja jeszcze swojego przewodu olejowego nie zdemontowałem i nie wiem jak to wszystko wygląda na żywo ale znalazlem na allegro kilka zdjec zdemontowanych turbin z tym przewodem i na ich koncu nie zauważylem uszczelki.. Czy jestes na 100% pewien ze powinna byc uszczelka akurat na tym przewodzie ?? (ja wiem ze przewodzie odbrowadzającym olej z turbiny jest ) nie chciałbym tam czegos wpychac na siłe zeby potem nic nie pozapychało tuneli olejowych w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w aucie turbina była sciągana niegługo przedtym nim stałem sie właścielem, być może własnie ktoś tej uszczeli nie włożył skoro są aż takie ubytki oleju że po przyłozeniu na chwile reki w to miejsce jest ona cała brudna w oleju po wytarciu tego miejsca do sucha szmatką i ponownym uruchomieniu silnika to samo.

Ja otrzymałem od człowieka z serwisu informacje ze uszczelki tam prawdopodobnie nie ma bo on jej na schemacie nie widzi. właśnie w tym celu zadzwoniłem do serwisu i przy okazji dowiedziałem sie ile kosztuje cały przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest. Może ktoś z diagolys'em podrzuci schemat.

Nie cały miech temu sam zdejmowałem i zakładałem turbo i widziałem tą uszczelkę. Z drugiej strony przewodu też są uszczelki tylko takie 2 miedziane podkładki.

 

Chłopie możesz mi piwo postawić<ok>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie można zdemontować sam przewód olejowy bez wyciągania turbiny , nawet juz próbowałem to zrobić ale nie moge wykręcić tej końcówki z gwintem która jest wkręcana w korpus silnika , czy czasem nie ma tam lewego gwintu??? tak mocno siedzi ,a ni drgnie. Jak to wykręcic żeby nic nie urwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tego zwyklym kluczem płaskim nie mogłem odkręcić musiałem nałożyć rurkę taką 15cm;] i dało rade. Gwint normalny;] prawy. Większą rzeźbę miałem żeby odkręcić ten przewód przy stronie turba, nawet nie odkręciłem wysłałem turbo do regeneracji z tym przewodem tak oni dali rade, a miałem nawet dobre klucze gwiazdkowe.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!