Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megi 2 - czy mogę założyć opony letnie 195/5


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Megi 2 1.5dti - szukam opon do tego auta i znalazłem coś fajnego tylko martwi mnie czy rozmiar będzie ok - mianowicie są tylko w romiarze - 195/50 R15. Czy taki rozmiar jest dopuszczalny dla tego pojazdu? Czy są jakieś minusy/plusy takiego rozwiązania?

 

dzięki za opnie,

 

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R15-65, R16-55 i R17-50

nie do końca tak jest, profil opony jest wyrażony jako stosunek między szerokością a wysokością opony, więc jak opona szersze a profil ten sam to i wysokość rośnie,

znalazłem coś fajnego tylko martwi mnie czy rozmiar będzie ok - - 195/50 R15.

taki rozmiar jest niedopuszczalny, różnica na prędkościomierzu będzie 10,2%, a dopuszczalne przekłamanie przyjmuje się że wynosi do 2%

siadzie ci 1.5cm

siądzie o 29,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pelne dane:

R15 195/65

R16 205/55

R17 205/50

 

on chce wsadzic na R15 opony o takiej samej szerokosci jak proponuje producent, tyle ze profilu mniejszym o 15, wiec auto siadzie. jezdzilem R5 obnizonym i przyznam sie szczerze, ze uwazanie na kazdym przejezdzie tramwajowym zeby nic nie urwac nie nalezy do rzeczy przyjemnych. fakt, jak wsadzic 50tki to mu tak nie siadze zeby zaliczyl glebe, ale bylbym ostrozny. moze jest ktos bardziej fachowy w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi 2 1.5dti (...)

nie montowali tego silnika w MII :mrgreen: w ogole takiego nie bylo. 1.5dCi to tak! to informacja na przyszlosc :-)

 

(...) są tylko w romiarze - 195/50 R15. Czy taki rozmiar jest dopuszczalny dla tego pojazdu? Czy są jakieś minusy/plusy takiego rozwiązania?

oryginalnie do tego auta sa przewidziane trzy rozmiary:

195/65/R15

205/55/R16

205/50/R17

takie przewiduje producent. TU mozna sobie posprawdzac roznice i zaleznosci miedzy roznymi, dowolnymi rozmiarami.

 

zostawiajac szerokosc opony i znacznie zmniejszajac jej profil, owszem obnizasz auto, ale zostaiwjac to samo zawieszenie, ryzykujesz dobijanie podwoziem (to sa skrajne przypadki ale zawsze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmiar to akurat są do kupienia w atrakcyjnej cenie - teraz już wiem dlaczego - rozmiar bardzo nietypowy.

 

Jeżeli chodzi o silnik to przepraszam za literówkę i błąd, oczywiście chodziło 1.5dCi ale założe się, że wszyscy załapali, o który silnik chodziło.

 

pozdro

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założe się, że wszyscy załapali, o który silnik chodziło.
na pewno... ale ja mam skrzywienie moderatora i wole sie upewnic. a czepiam sie na standardzie. nigdy... no rzadko :mrgreen: majac zle zamiary, ale to wina mojej kobiety (my sie ciagle siebie czepiamy... takie male zboczenie :-P)

 

a co do ceny i nietypowosci, zwykle jest odwrotnie, nietypowe drogie, chyba ze ktos sie chce pozbyc :-) to fakt wtedy jest taniutko! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!