Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Xenon raz świeci raz nie . . .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Przeszukałem juz cale forum i nie ma tematu na podobne zdarzenie jak moje.

Nie mialem nigdy problemu ze swiatlami, kupilem megane II phI jakies pol roku temu.

Przedwczoraj umylem autko na myjni ze szczotkami i ku mojemu zdziwieniu jeden z xenonow zaczal mrygac. Wiec wylaczylem. Po chwili wlaczylem i przestal swiecic.

Rano gdy wlaczylem swiecil elegancko.( w nocy był mróz ).

Pojechalem do pracy, po czym wychodzac zapalilem swietla i juz jedna zarowka nie dzialala.

Dzis zdjalem zderzak wyjalem lampy, zarowki są OK.

Niedzialający reflektor przełozylem na strone działającego i niestetty nie daje znaku świecenia.

W niedzialającym reflektorze dziala swiatlo dlugie i pozycja.

Myslalem ze cos z przetwornicą, i dalej tak mysle.

Wracajac od kumpla włączylem swiatla i ów ksenon działał przez chwile (okoo 5minut ) po czym zdechł.

Pomóżcie mi co moglo się stać.

Nie wiem czy to przetwornica poniewaz z drugiego reflektora nie wyjme jej bo jest zalakowana jakis specyfikiem. Pewnie ktos juz cos kombinował w niej.

Pomocy . . .

Moze jest ktos z województwa mazowieckiego do kogo moge podcjechac i na chwile zalozymy jego przetwornice.

 

Czekam na komentarze i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yataman, na 99 % przetwornica,dobrze kombinujesz :mrgreen:

Nie możesz podjechać do jakiegoś elektryka,żeby Ci pomierzył?Na pewno istnieje jakaś możliwość.Napisz PW do Choiny,on się bawił w ksenony i ma dużą wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki stary, mam nawet do niego telefon komorkowy. :)

Juz kiedys z nim gadalem :)

Powiem Ci szczerze ze raz swieci a raz nie, dzis rano swiecila elegancko, podjechalem pod prace , wlaczylem swiatla i wylaczylem i przestala swiecic.

 

I co tu zrobic?:mrgreen:

 

kaszana, nowa przetwornica to 300zł

Kicha

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem identyczny przypadek. Przyjechałem z trasy i auto mi sie zakurzyło. Jechałem z kilometr po wiejskiej drodze i nie tyle co było brudne, co zakurzyła się tylna klapa. Podjechałem na myjkę opłukać go za 2 zł :mrgreen: , nie gasząc nawet silnika. Patrze a tu xenon nie działa prawy. Nie wiem czy to od strumienia wody, czy od wstrząsów po drodze, po prostu nie działał. Myslałem, że to wina nieszczelności reflektora lub przetwornicy. Byłem pewien, że przetwornica się zesrała. Po 3 godzinnej zabawie w zamiane żarówek, cewek, przewodów i przetwornic okazało się, że to wina konektorka w kostce lampy. Nie wiem jakim cudem konektorek mógł sie skrzywić i nie stykać. Przecież instalacji nie wipina się codziennie, pół roku światła świeciły i nagle amba.

 

Na twoim miejscu posprawdzałbym konetorki wizualnie i miernikiem (przy okazji przeczyść i podginaj je). Zwróć uwagę na pin 3 i 4 w kostce do lampy. Pierwszy jest zaślepiony.

114ha7.jpg

Następnie podłącz kostke do reflektora i sprawdź czy przechodzi prąd przez lampe do przetwornicy w tej małej kostce.

17hz9.jpg

Jeśli prąd jest, a żarówka jest ok to spróbuj pozamieniać przetwornice i cewke. Stawiam na te 2 elementy. Cewke też bym przeczyścił, może zaśniedziała albo była nie dokręcona.

Popraw również szczelność całego reflektora i przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walcze juz z tym tematem kilka dni.

Jeżdże autkiem bez reflektora. :mrgreen:

Przetwornice spsikalem ,,contact"-em, po zym dzis kupilem preparat CLEANSER - izopropylan :)

Czysci wszelkie uklady elektryczne. Oblecialem ala przetwornice pędzelkiem, teraz schnie.

Dzis rano próbowałem ją podłączyć ale bez rezultatu. Włączam światła a ona wydaje dziwny dźwiek przy włączeniu i niestety ksenon nie świeci.

Nie widać żeby w środku była jakas przyjarana wiec powinna być OK.

Nie wiem już co mam robić.

Nie macię może w domu jakieś przetwornicy?;) podjechalbym , podłączylibysmy i sprawdzili :) Swój zderzak zdejmuje już w 4minuty ;)

HELP ME PLEASE!!!!!!

 

[ Dodano: 2008-12-20, 00:03 ]

przetowrnica kupiona, wymieniona, nowka sztuka. Chodzi jak tralala :)

 

[ Dodano: 2008-12-20, 00:03 ]

przetowrnica kupiona, wymieniona, nowka sztuka. Chodzi jak tralala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podłączę się pod temat.

Kupiłem auto z ksenonami z którymi wcześniej nie miałem doświadczeń.

Wczoraj w nocy zauważyłem że co kilkadziesiąt sec światła mrugają - tzn. jakby na ułamek sec przygasaja i dalej jest ok... Co to może być ?

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Ja mam następujący problem. Po włączeniu świateł xenon nie zapala się. Jest nowa żarówka, zmienione startery wraz z kablami i dalej nic. Nie działa nawet silniczek od poziomowania a chyba powinno się coś ruszyć po podaniu napięcia. Gdzie szukać problemu ewentualnie jak sprawdzić przetwornicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!