Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY LETNIE


buli996

Rekomendowane odpowiedzi

gojgien dziękuję za opinię. Widzę że jesteś z Rybnika tak się składa że ja ostatnio praktycznie ciągle jestem w Rybniku wiec może mógłbyś polecić jakiś warsztat zmiany opon ? Moje są w opłakanym stanie i zależy mi żeby szybko kupić nowe i zmienić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sa to opony kierunkowe

Nie są kierunkowe.

Jeżeli chodzi o wybór to wziąłbym w takiej kolejności:

1. Michelin

2. Bridgestone

3. Vredestein Sportrac 5

Edytowane przez Spike96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są kierunkowe.

Co fakt to racja :oops:<ok>

Faktycznie trzeba uważać by zewnętrzna strona była na zewnątrz koła, więc to obojętne w którą stronę się kręci.

Zasugerowałem się moimi zimówkami z Uniroyala, z którymi ostatnio pracowałem przygotowując je do kolejnej zimy i to tam widziałem strzałki z napisem Rotation.

 

Dodano: 13 maj 2014 - 11:23

Widzę że jesteś z Rybnika tak się składa że ja ostatnio praktycznie ciągle jestem w Rybniku wiec może mógłbyś polecić jakiś warsztat zmiany opon ?

W okolicy Rybnika (jeszcze miasto) to w zasadzie są 3 takie warsztaty które warto polecić.

najdłużej na rynku i chyba z największą renomą (a co za tym idzie nie najtańsza) jest firma SOWADA na Chwłowickiej (929)

https://www.google.pl/maps/@50.076307,18.548659,3a,75y,312.16h,88.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sl3yrIY0Whd60Ys2ffZzE_w!2e0

Druga firma jest w dzielnicy Golejów przy DK78 Rybnik- Gliwice

https://www.google.pl/maps/@50.143794,18.54865,3a,50.5y,219.3h,88.26t/data=!3m4!1e1!3m2!1s7uUiVgUanTCzWHkWqBbgtw!2e0

I trzecia z której ja korzystam, zazwyczaj po sezonie do wyważania kół na kolejny sezon, jest najmniejsza ale obsługa jak należy i przyzwoite ceny to

serwis opon M.P.T. Gruszka Chwałowice Szulika 4a. (boczna od 929)

https://www.google.pl/maps/@50.063414,18.550467,3a,29.7y,114.8h,84.55t/data=!3m4!1e1!3m2!1sZwx3V2JtSGT7g3FuKARUXw!2e0

Tu jednak nie wszystko mają na stanie i najlepiej o dostępność i cenę zapytać telefonicznie: 532651244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Potrzebuję oponek do mojego nowego grand scenica. Felgi mam oryginalne 17' i chciałbym o poradę jakie opony kupić. W tegorocznych testach ADAC Michelin PILOT PRIMACY 3 dostały 1 miejsce dla rozmiaru 205/55 r16 i nie wiem czy nie kupić sobie takich tylko w rozmiarze 17 cali. Cena zacna bo jedyne 410zł za sztukę Link do oponek. Czy macie może jakieś godne polecenia oponki, które używacie w swoich scenicach w rozmiarze 17cali?

BTW. Norauto ma teraz promocję na 205/55R16 91V Pirelli P7 za 959,97zł za komplet przy zakupie 4szt. wraz z montażem (montaż pewnie doliczają osobno).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupowałem Nexen N blue HD + w rozmiarze 205/55/17, jestem zadowolony a w tej półce cenowej to już w ogóle.

 

Opona mało znana ale jak już się pojawi w jakimś teście to jest polecana.

Płaciłem na promocji 232 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Planuję wymianę opon na nowe i wybrałem następujące opony w rozmiarze 205/60/16 (Grand Scenic 1,9 dCi):

1. Nokian Line;

2. FALKEN ZIEX ZE914;

3. HANKOOK Kinergy Eco K425;

4. Uniroyal RainExpert 3.

Które z wymienionych opon polecicie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie opony nokian line. jeżdżą u mnie na tyle od dwóch sezonów, jakieś 8000km. nie widać oznak zużycia, ciche za te pieniądze to wg. mnie dobry wybór do spokojnej jazdy po mieście. rozmiar 195/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Poszukuję opon do Grand Scenica II, myślałem żeby kupić 205/55 zamiast 205/60, ale chyba nie ma sensu ryzykować ewentualnych problemów z ubezpieczycielem.

Ale mam pytanie jak jest z nośnością, którą zaleca Renault? Bo nie znalazłem ani w temacie o oponach, ani w instrukcji :/

Konieczne jest 96? Czy 92 wystarczy?

No i jeśli ktoś może polecić konkretny model, który wytrzyma dużo lat, ale z bardzo małymi przebiegami.

Więc mogą być ewentualnie opony, które dość szybko się zużywają, bo przy moich przebiegach to i tak będzie spokojnie z 5 lat ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!