Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak dobrać łańcuchy śnieżne???


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie.

W sklepie sprzedawca nie potrafił mi pomóc więc się w...... i wyszedłem.

Po świętach wybieram się w góry i mogą się przydać

 

W sklepie były rozmiary od 20 do 100 ale na jakie koła to pasuje i co oznaczają te cyfry???

 

Ja mam 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozmiary od 20 do 100 jednocześnie mówią o rozmiarze opony, łańcuchy zakłada się na oponę nie koło, nie ważne czy felga jest 13, 14 czy 15". W rozmiarze łańcucha szukaj rozmiaru opony jaki masz aktualnie założone na koła napędowe.

Ja odpuściłem, mam zimówki i jak narazie mi to w zupełności wystarcza. Nie pokonuję jakiś specjalnie stromych, oblodzonych podjazdów. Sprawdziłem już, że nawet 50cm śnieg nie zatrzyma mojego scenica, jeżeli odpowiednio operuje się gazem. ;-), a zakładanie łańcuchów tylko dlatego, że na jezdni jest ubity śnieg, mija się z celem. Kawałek dalej już jest odśnieżone więc trzeba by stawać i zdejmować łańcuchy. Wydawanie kasy i wożenie łańcuchów w bagażniku uważam za zbędne. no chyba, że wybierasz się w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozmiary od 20 do 100 jednocześnie mówią o rozmiarze opony, łańcuchy zakłada się na oponę nie koło, nie ważne czy felga jest 13, 14 czy 15". W rozmiarze łańcucha szukaj rozmiaru opony jaki masz aktualnie założone na koła napędowe.
przepraszam bo sie troszeczke pogubilem ;-)

Kupując łańcuchy powinno się podać dymensje opony np 205x55x16 i do tego powinnien sprzedawca dobrać łańcuch.Co znaczą te oznaczenia od 20 do 100-pierwszy raz sie z tym spotykam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczą te oznaczenia od 20 do 100-pierwszy raz sie z tym spotykam?

To numeracja rozmiaru łańcuchów. Każdy taki łańcuch obsługuje (pasuje) na kilka rozmiarów opon. Moje zimówki, ich rozmiar jest w tabeli w rozmiarze 50.

Tu przykładowa aukcja, gdzie widać jakie oponki są w danej numeracji łańcucha. http://moto.allegro.pl/item504958130_joras...0_60_70_80.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się podłącze: jako że mieszkam na pogórzu (dla Krakusów góry dla górali cepry :mrgreen: :) ) w życiu nie używałem łańcuchów, po prostu zbędne przy dobrej zimówce i odrobinie wprawy. Przywiozłem jednak kiedyś z Niemiec dwa komplety na mniejsze koła w stylu Megane 1 (do mnie nie pasują za małe). Nawet nie wiem jakie ich oznaczenie. Musze oblookać i fotki zrobię. Na pewno są to oryginalne, markowe , starsze , niemieckie łańcuchy. Żaden tam szajs chiński. Gdyby ktoś chciał po taniości chętnie sprzedam. Jak nie będzie odzewu na priva wystawie na allegro .... zaraz po tym jak w końcu je zdejmę ze strychu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie używałem łańcuchów, po prostu zbędne przy dobrej zimówce i odrobinie wprawy

nawiet nie policzę ile razy mnie one ratowały przed przymusowym postojem,wybierając się w góry nie wyobrażam sobie ich nie miec w bagażniku.Zresztą są rejony np:Czechy,Austria gdzie nawet ich nie potrzebując w razie kontroli policji płaci sie słony mandat za nieposiadanie ich :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Waldi z tym, że ja uczyłem się jeździć autem kiedy ludzie nie wiedzieli co to zimowa opona (nie mówiąc o łańcuchu) a istniały tylko D-124, na zimę popuszczało się powietrza i trzeba było sobie radzić między metrowymi zaspami np jak za noc nasypało 40-60cm :mrgreen: . Obecnie troszkę posypie i ludzie nie wiedzą co robić ....na czarnym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, ja też 20 lat temu wypuszczałem się do Austrii,zimą,na bylejakich oponach (nie zimówkach) i jakoś dawałem radę.Teraz jeżeli istnieja takie udogodnienia jak zimówki,łańcuchy,systemy komtroli trakcji itp, już nie potrzebuje sobie i nikomu udowadniać jaki ze mnie miszczu kierownicy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bblack, doczytaj do końca zdanie, którego tylko część zacytowałeś.

Tak oznaczonych dróg w Polsce jest naprawdę niewiele i tak jak

tylko przy białej nawierzchni

Ostatnio niestety mam nieprzyjemność jeździć za takimi co łańcuchów nie mają, a dodatkowo na letnich jeżdżą.

Poza tym widziałem już gościa w terenówce z napędem na 4 koła, który nie potrafił podjechać pod niewielką górkę i zakładał łańcuchy.

Kto Ci broni kupić łańcuchy? Nikt, mnie są niepotrzebne, a jak będą to je kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wydawanie kasy i wożenie łańcuchów w bagażniku uważam za zbędne. no chyba, że wybierasz się w Alpy.

Tak wygląda koniec zdania które wcześniej zacytowałem :mrgreen:

Dróg z takim oznakowaniem w Polsce nie jest obecnie aż tak mało.

Oczywiście w górach a nie nad morzem :)

Osobiście mam i nie raz ich używałem.

 

 

...Ja mam 15"

Rozmiar 50

15" 155/70, 175/55, 195/45

 

Rozmiar 60

15" 165/70, 175/60, 175/65, 185/55, 195/50, 195/55

 

Rozmiar 70

15" 175/70, 185/65, 195/60

 

Rozmiar 80

15" 175/80, 185/70, 195/65, 195/80, 205/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wożę łańcuchy w bagażniku przez cały okres zimowy i muszę napisać, że nie raz uratowały mnie z opresji nie tyle przed wyjazdem pod górę co z jej zjazdu. Bywało tak iż musiałem zakładać je również na tylną oś i to na drogach bez nakazu ich nakładania jak również nie mających wiele wspólnego z Alpejskim charakterem. Na szczęście, ( a może nieszczęście ) zimy w ciągu ostatnich kilku lat nie przypominają już tych ciężkich i mrożnych z ubiegłych, jednak wybierając się np. na narty w nasze rodzime góry radzę obowiązkowo zabrać ze sobą łańcuchy, gdyż nawet dobre i drogie zimowe opony na niewiele się zdadzą w trudnym i stromym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!