Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc przy zakupie


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich co chcą pomóc oraz z góry dziękuje, tak więc...

w przyszłości będę sprzedawał moją Megi 1 ph2 coupe a następnie stane przed zakupem następnego auta :-P jednym z wybranych jest Renata Megane 2, przywiązanie do marki, wygody i satysfakcji z jazdy, w przeciwieństwie do złomVagena :mrgreen: .

Szukać będę w ph1 czyli od 2002-2005r w kategori hacback 3 drzwiowy lub sedam :-P (tu mam jeden z dylematów) jestem młody do rodziny mi sie jeszcze nie spieszy :) tak więc 3drzwiówka też wystarczy ale w sedamie kusi bag 8-) , którego nie miałęm w coupe :evil: .

Jeśli chodzi o silnik to nie chce mniejszego niż 1.6 16V(to jest chyba ten sam co w mojej coupe?) jaka różnica pomiędzy 2.0 16V??? warto czy też nie?? kusi równiez diesel 1.9tdi 130kony ale boje sie kupować diesel używanego :-(

wyposażenie jak wiadomo nawet w Renatach standardach jest czym sie bawić :)

Na co zwrócić uwage przy zakupie ?? co polecacie a czego nie?? jaki silnik?? hacback czy sedam??jakie są wasze zdania, chętnie wysłucham każdego ;-) Mile widziane wasze własne odkrycia dobre i te złe :) walory jezdne?? A może ktoś miał Megi I a teraz Megi II, czy jest duża różnica??

Czekam na porady doświadczonych posiadaczy Megane II

P.S: dziekuje z góry ;) ;) ;) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megane I (1.4 16v ) i megane II ( 1.9 dci 130hp ) w środę będzie tydzień jak ją kupiłem noo i trzeba przyznać że jest to inna epoka.. Też nie byłem przekonany do diesla kojarzył mi się ze stara asconą co zostawiała za sobą czarną chmurę dymu. Jednak po pierwszej jezdzie tym silnikiem zmieniłem zdanie moment obrotowy 2x większy ciągnie niesamowicie psss przy stosunkowo małym spalaniu, nie musisz redukować czy kręcić do 6k tak ja w benzynce. Ja 2.0 16v osobiście bym nie wziął nie , dlatego że to zły silnik nic z tych rzeczy tylko robię rocznie około 30 tyś km więc diesel lepiej się sprawdzi. :mrgreen: a odnoście walorów jezdnych II lepiej trzyma się drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 16V w MII to nieco inny silnik niż ten w MI. W MII ma zmienne fazy rozrządu co powoduje inny przebieg momentu obrotowego. Niestety jest to dość wadliwogenna część tego silnika. Jeśli wolisz benzynę to ja jednak polecam 2,0 :mrgreen: Mój w kombiaku pali 10l/100 po mieście.

1,9dCi też super. Jeśli jesteś odważny. Trafisz dobrze, będziesz bardzo zadowolony. Nie wiesz jednak po kim auto kupujesz i jak silniczek i turbinkę traktował.

Jeśli planów rodzinnych na przyszłe lata nie masz, to 3D chyba lepiej by się prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver, jak byliśmy na torze mogłeś wpaść na moment , dałbym ci trochę pojeżdzić to byś zobaczył, a tak to zapraszam do Wągrowca-pokulamy trochę furką.Jak bedę w Poznaniu to się odezwę. Ja mam 1.6 16V, miałem już dwa razy robione KZFR. Ogólnie auto sprawuje się dobrze, przez 1,5 roku zrobiłem około 40 tyś km. i jak na razie wymieniłem tylko łożysko w tyle. Jak chcesz pośmigać to zapraszam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver, kup sobie 1.9 dci i zawirusuj.Będziesz miał najszybszą megi w Poznaniu :mrgreen:

Tak na poważnie-jeżeli zależy Ci na dynamice i jednoczesnym małym spalaniu to bierz 1.9dci,jeżeli jeżdzisz wiekszość po mieście to 2.0i (136hp).Ja miałem w sedanie i naprawdę byłem zadowolony.Na ładnych 17kach auto się prezentuje świetnie,jak do tego jest jeszcze w bogatszej wersji wyposażenia(klamki w chromie,listwy w kolorze nadwozia)to już klasa.Jak kupiłem swoją a była to pierwsza w sedanie w moim mieście to dużo ludzi się autkiem interesowało.

Odnośnie wad i zalet poszczególnych silników to masz tego masę na forum :)

W każdym razie gdybym miał się rozglądać za megiII to na pewno bym znowu wziął w sedanie i w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MII będziesz zadowolony. Kolega jeździ MI i jak kilka razy przejechała się moją MII to był mile zaskoczony. Jedno, co utkwiło mi w pamięci to, z tego co mówił to, że MII lepiej trzyma się drogi niż MII no i inna dynamika. Odnośnie silnika? szczerze wybór jest trudny kazdy motor ma swoje mankamenty nie ważne czy to benzyna czy diesel zawsze coś się może walnąć. OSTRZEGAM nie kupuj tylko tzw. super okazji, które w porównaniu do cen z rocznika są tańsze o kilka tysięcy złotych bo tylko będziesz narzekać.

Ja jeżdze już od 3 lat 1,5 dci auto z salonu jestem II właścicielem przebieg ponad 120 tys. km. z tego 100 tys. km. moje:)jestem zadowolony. Auto bardzo mało pali nawet przy dynamicznej jeździe spalanie na poziomie 4,2 - 4,4 jest super tzn. wyprzedzasz kiedy chcesz i but w podłoge:)

Jeździłem również MII z 1,9 dci to jest rakieta no ale spalanie sporo większe. Tak więc decyzja należy do ciebie .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!