Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.9 dci 2004 r. dym i siadł ??


Rafalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Oto mój problem : Wracając do domu zauważyłem ,że strasznie dymi z tyłu auta. W chwilę później poczułem brak mocy. Wtedy już tylko mogłem jechać przy nickich obrotach ,rzędu ok.1000obr/min. Gdy się zatrzymałem na poboczu ,autko jeszcze trochę pochodziło ,podymiło. Gdy wyłaczyłem silnik niespodzianka!- wszystko zgasło,nie mogłem już auta odpalić (prawdopodobnie komputer został odcięty automatycznie).Jeśli ktoś wie coś na ten temat byłbym niezmiernie wdzięczny??? Jeszcze nie byłem na diagnostyce. Domyślam się ,że być może poszła turbina.. Dziwne bo wcześniej autko chodziło,jak należy (cicha praca,właściwa moc itd.).

 

[ Dodano: 2009-01-11, 12:58 ]

Dodam,że autko zostało parę dni temu zakupione z komisu (faktura). Czy ewentualnie mogę domagać się pokrycia kosztów naprawy usterki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj KLIK, może pomoże...

Sam nie jeździłem nigdy autem z tubiną, ale byłem świadkiem jak padła - poszedł czarny dym, silnik stracił moc i tyle. Kierowca próbował go odpalać (to nie było jego auto :mrgreen:), wtedy słychać było dziwny, "niezdrowy" metaliczny dźwięk. Auto oczywiście nie odpaliło.

Co do dochodzenia roszczeń od komisu może być problem, zależy to tylko od dobrej woli sprzedającego. Zawsze może się bronić, że auto sprzedał dobre i w dobrej wierze, to że coś się popsuło to nie jego wina. Z drugiej strony nie ma mu się co dziwić, Ty też możesz komuś sprzedać sprawne auto, a po kilku dniach coś się zepsuje, tego nie da się przewidzieć... Oczywiście są tacy, którzy wadliwe modele wciskają z premedytacją (słynne "bezwypadkowe, użytkowane przez kobietę"). Jeśli sprzedający nie będzie chciał współpracować zostaje sąd (opłata 5% wartości roszczenia, jednak nie mniej niż 30zł, sam teraz to przerabiam :), akurat nie w kwestii samochodu).

 

Daj znać jak już go zdiagnozujesz, powodzenia!

 

Ps. nie mogłeś wziąć innego nicka? :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jest tak, jeśli rzeczoznawca stwierdzi że komis od którego auto kupiłeś wiedział, że coś jest w aucie nie tak i to przed tobą zataił to możesz się ubiegać o to żeby oni płacili za naprawę.

 

Sprawdź stronę http://www.uokik.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co opisales wskazuje na urwany walek w turbinie - wymiana wraz z montazem okolo 1300 PLN a wiec szykuja sie wydatki - przy zakupie auta prz podpisywaniu umowy miales punkt ze stan auta jest Ci znany - ciezko bedzie cos wiecej wyciaganac od nieuczciciwego sprzedawcy

 

autem jak nie musisz nie jezdzij - przynajmniej nie odpalaj aby jak najmniej pouszkadzac turbine - ktora jest i tak juz uszkodzona - demontac naprawa (regeneracja) wraz montazem okolo 6-7 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze sugestie.Problemem była (jak się domyślałem ),turbina oraz zwarcie w elektryce. Na szczęscie na umowie nie znalazło się "zapoznałem sie ze stanem technicznym auta",więc świetlano widzę tę sprawę w sądzie. Zresztą w obecnych czasach handlarze ubiezbieczają się już od rękojmi.

 

dziekuje /pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!