Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to termostat ? czy coś jeszcze!


Alekey

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj a w zasadzie dzisiaj przy spokojnej jeżdzie nagle na kilkanaście sekund spadła temperatura do 0 i :-/ pewnie termostat! Ale kilka kilometrów dalej jadac w piątkę pod górkę redukuje na 4 a tu :shock: temperatura spada a obroty urosły do 5500 i nie spadły chociaż gaz puszczony dopiero po kilkukrotnym prze gazowaniu spadły obroty i zaczęła szybko rosnąc temp. do 90 pózniej zrobiłem jeszcze 100km i nic dziś jeszcze nie jezdziłem."to mój pierwszy raz " mam meg od pół roku ma przejechane 80 tyś.

p.s. jestem nowy nie znalazłem tego na forum co nie znaczy że tego niema,po prostu nie wiem jeszcze co wpisac w :mrgreen: aby nie wyskoczyło 15 stron. dzięki pozdrawiam no i czekam czekam :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj mase silnika i przewody od czujnika temp. Pewnie gdzies brakuje styku, mialem podobnie z tym ze u mnie wskazowka szla na max. Temperatura raczej nie rosnie bardzo szybko. Zeby wykluczyc termostat sprawdz jeszcze jak zachowuje sie woda w zbiorniczku wyrównawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi styki przy pedale to pewnie znajdę ale masę i czujnik temperatury to będę musiał poszukac na forum pojęcia nie mam jak może wygladac czujnik,a od wymiany płynów pod maskę zaglądam jak mi się płyn do szyb skończy :mrgreen: Jutro jak czas i pogoda pozwoli

(nie mam garażu) to poszperam a teraz szukac szukac.

MARYAN temperatura rosła tak szybko jak zmalała czyli kilkanaście sekund ale tylko do 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz cos z kabelkami pewnie bo nie mozliwe jest zeby ci temperatura skoczyla o kilkadziesiat stopni w kilkanascie sekund-chyba zebys ja wsadzil do mikrfalówki:D Masa silnika to zwykle taka plecionka miedziana ktora laczy karoserie z silnikiem. U mnie to jest na wierzchu przymocowane razem z uchwytem do silnika z tym ze ja mam m1. A co do czujnika to jak wiesz gdzie jest termostat to w jego obudowe masz wkrecony czujnik, z tego co pamietam jest kostka i 2 przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!