Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawianie kąta 0 stopni w Megane II


marekkoziol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jestem świeżym forumowiczem i przyznam się bez bicia że nie mam zbyt rozbudowanej wiedzy na temat mechaniki pojazdowej ;-) Przeglądając ostatnio forum zobaczyłem instrukcję ustawiania kąta 0 stopni w Megane II. Tak się składa że jestem użytkownikiem Meganki II w wersji angielskiej i opisane tutaj objawy (ściąganie do prawje strony) występują w moim aucie. Byłem już na ustwianiu zbieżności i niewiele to pomogło. Chciałem więc wypróbować ta metodę z kątem 0 sotpni. Być może się uda. Mam jednak dwie wątpliwości związane z tą operacją. Po pierwsze nie wiem jak sprawdzić jaką wersję oprogramowania posiada moje auto, a z tego co czytałem to meganki ze starszymi wresjami oprogramowania nie są podatne na ten manewr. Po drugie usłyszałem od znajomego, że odpięcie akumulatora skończy się resetem radia (mam oryginalne) a co za tym idzie później będę musiał wstukać czterocyfrowy kod którego nie mogę nigdzie znaleźć :-x Wszystkie pomocne informacje mile widziane :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-01-20, 15:15 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja przepraszam, ale co ma wspólnego elektryka samochodu ze złym ustawieniem zbieżności lub złego ustawienia kąta zwrotnicy, wydaje mi się ,że tylke co piernik do wiatraka. Jedź swoim samochodem na fachową stację obsługi i niech sprawdzą twoje auto, bo w garażu tego nie zrobisz. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Radio się zresetuje.W ASO podadzą Ci kod po VIN-e Ściąganie auta może być spowodowane przez: uszkodzony kord opony-zamień prawe przód z tylnym lub jest zupełnie naturalne na pochyleniu jezdni w prawo.Jeżeli zamiana koła nie pomoże a zbieżność masz ustawioną właściwie to należy zmierzyć geometrię samochodu.Być może"całowało się" z innym lub krawężnikiem. Pomiary w ASO jak masz za dużo forsy do wydania lub poszukaj dobrej stacji specjalizującej się w naprawach powypadkowych. Takie stacje mają katalogi wymiarów podwozia i zawieszenia.

Doczytałem się ,żeś z Zielonej Wyspy ale chyba wszędzie na świecie ASO droższe .

 

Pojawiło się jakieś echo - wyciąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!