Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie odpala po zerwaniu paska na alternatorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam taki problem : w czasie jazdy rozlecialo mi sie kolo na alternatorze , pasek sie rozpadl.zalozylem nowy alternator i pasek ale auto nie odpala.nie ma iskry na swiecach.mechanicy dzis 3godz sie glowili o co z tym chodzi po czym odcholowali mnie do elektryka.on wlasnie przy tym grzebie,mowi ze gdzies nie ma pradu (odpalil go na krotko)i ze mozliwe ze strzepy paska wpadly gdzies w rozrzad(mowi ze jest rozne napiecie na cylindrach?) ale dalej do konca nie wie co jest grane.bede bardzo wdzieczny za pomoc bo to juz trwa od srody i mi rece opadaja bo dalej nikt nie wie co sie dzieje.pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zacznij pisać po naszemu aby dało się to ogarnąć.

Zwróć uwagę na spacje i wielkość liter na początku zdania czyli po "." "?" "!"

Po drugie - zanim zaczniesz dalej kręcić, pousuwaj wszystkie strzępy z komory silnika a w szczególności to co poszło w okolice rozrządu :!:

Może pasek uszkodził jakieś przewody :mrgreen:

Zerknij czy nie wyskoczył włącznik stukowy.

Co to znaczy - różne napięcie na cylindrach :mrgreen: Jakiś potencjał zapewne tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny problem. Sam też przestal mi odpalac po remoncie alternatora, ktory obejmowal m.in wymiane kola pasowego. Ale u mnie nic sie nie rozlecialo. Ttlko piszczalo. Przez pierwszy tydzien po remoncie bylo ok. Odpalal bez problemu. Aż nagle przestal. Gdy krece kluczykiem słysze tylko cos w stylu 'cyk cyk'. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozrusznik kręci? Sprawdź może czy kable do niego dochodzą? Czy mają dobry kontakt.

Po za tym niewielu ma szklaną kulę, im dokładnie opiszesz objawy i podasz co już sprawdziłeś, tym szybciej uda się trafić na twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik nie kręci a alternator ładuje idealnie

 

[ Dodano: 2009-03-09, 17:40 ]

okazało się, że przyczyna nie ma nic wspólnego z alternatorem, po prostu wystarczyło wymienic elektromagnez i tulejki w rozruszniku, przy okazji wymienili bendiks, żebym nie mial pozniej podobnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!