Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak ustawić kąt nachylenia w Xenonach??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym członkiem forum oraz szczęśliwym nabywcą Renault Megane 1.5dCi. Mam problem z Xenonami (tak mi sie przynajmniej wydaje). Gdy są właczone mam wrażenie jakby były ustawione "do jazdy pod górkę" przez co na prostej drodze ich zasięg jest bardzo krótki, co utrudnia jazdę i "spowalnia ją". Szukałem jakiegoś pokrętła (takowe miałem w Clio II ph1) którym można by to ustawić, ale nie znalazłem. Proszę o sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wątpliwści, bo to są xenony fabryczne soczewkowe, które po każdorazowym włączeniu same elektycznie się ustawiają (najpierw swiecą daleko i po 1 sekundzie ustawiją się do pozycji w jakiej pracują czyli tej bardzo bliskiej (pod górkę). Jak nie bedzie więcej opinie wybiore się na warsztat w końcu ile może kosztować ustawienie światel:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek nie opowiadaj koledze głupot,bo z tego co wiem to Ty masz dołożone xenony bez czujników poziomowania,więc świecą na sam doł,bo nie mają syngałów z czujników i przechodzą w tryb awaryjny aby nikogo nie razić.

 

michalj25 myśle że światła świecą Ci ok.Jak masz fabryczne xenony to działają one tak że do 30 km/h świecą niżej,a powyżej tej predkości podnoszą sie troche do góry.

 

Jak chcesz sprawdzić ustawienie swiatel.To polecam ASO,albo kogos z CLIP'em.Trzeba ustawić swiatła na diagnoskopie na 1.3% wyzerowac ustawienie xenonow CLIP'em i bedzie OK.

 

Myśle że tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dołącze się do tematu bo mam ten sam problem co michalj25 tyle tylko, że raz świecą prawidłowo a raz maxymalnie krótko i nie jest to powiązane z prędkością jazdy.

 

Quba wspomniałeś coś o czujnikach poziomowania... gdzie się one znajdują i jak sprawdzić, czy są uszkodzone czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i noe zgodze sie z waldek708 ponieważ tylko w kombi i scenicu czujnik jest na przedniej i tylniej osi w habetach jest tylko na przedniej przy lewym przednim kole od kierowcy z takim ramieniam z zaczepem od wachacza

 

Właśnie jak by ktoś miał ten czujnik do sprzedania to bym reflektował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek_sc proponował bym koledze dokładnie poszukać czujnika z tyłu bo w hatchback'u jest na 100 %.

Jeśli szukasz czujnika i masz z nim problem to myślę ze brakuje Ci właśnie tylnego i dlatego światła świecą na najniższym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie więc nie będę się kłucił ale ziomek u którego naprawiam auto, pracujący w serwisie renault'a, a wieczorami w prywatnym warsztacie, mówił mi że właśnie w HB jest tylko z przodu a w kombi jest z przodu i z tyłu

Ale jutro sobie obczaję na kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!