Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypi, niczym przegubowy Ikarus


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Scenica II (1,5 dCi, rok 2006, przebieg 99000) Skrzypienie rozpoczęło się podczas pokonywania "śpiących policjantów". Przód wydawał odgłos, jak w tytule (jakby guma lub niesmarowana sprężyna). Teraz potrafi tak skrzypieć juz niemal na każdej nierówności. Ostatnio byłem u mechanika (robiłem rozrząd), a Scenic jak na złość przestał skrzypieć <ok> Machanik sprawdził co tylko mógł, ale nie znalazł przyczyny. dzień później irytujące skrzypienie powróciło, niczym duch złośliwego sąsiada... Co to może by? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie wiosna skrzypienie minie. Mam tak od trzech lat. Będziesz miał spokój do pierwszych przymrozków i znowu skrzypienie, zwłaszcza na śpiacych policjantach. Wina gum stabilizatora, po prostu mają taką właściwość, że na mrozie skrzypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo <ok> skrzypienie pojawiło się przed zimą, potem przyszła zima i skrzypienie ustało :-P jednak jak temp wskoczy na troche powyżej zera to skrzypienie powraca, dodam że tylko z przodu po stronie kierowcy. diagnoza mechanika to sworzeń wahacza. zakupiony czeka na wymiane już jakieś 2 miesiące :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Megane 1.9 dci, 97500 km, skrzypienie a raczej tarcie jak by plastiku o coś metalowego jak już wcześniej zauważono na śpiących policjantach i mocniejszym huśtaniu przednim zawieszeniem podczas jazdy zauważalnie z przodu od strony kierowcy. Przed zimą wymieniłem gumy końcowe stabilizatora i sworzeń lewego wahacza. Wcześniej nie miałem takich dolegliwości, dopiero tej zimy po wymianie wspomnianych elementów gdy temperatura spada poniżej zera zaczynają się dźwięki, a jeżeli temperatura podskoczy powyżej zera to cichną. Na diagnostyce sprawdzili całe zawieszenie, układ kierowniczy, hamulcowy oraz amortyzatory – wszystko OK.

Jeżeli to gumy stabilizatora, to może kupić lepszej jakości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumy tylko SASIC (po kilka zł) albo Renault (kmpl chyba 80 zł - raz kupiłem i długo wytrzymały, potem stabilizator zmieniłem więc i gumy siłą rzeczy) - inne raz dwa się wybijają

 

Miałem już ze 4-5 gum różnych producentów i SASIC jest najlepszy jeśli chodzi o wytrzymałość i normalną cenę. Jedne były nawet tak twarde (sam plastik), że siłowo na drążek stabilizatora trzeba było zakładać <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie jest to samo ale ja przypuszczam ze tez moga byc łożyska amortyzatorow ponieważ jak by bylo mokro to powinno przestac a tu dalej zgrzyta.jest to ewidentne tarcie metalu przynajmniej tak slychac.i jeszcze jedno spróbujcie obracac kierownica do oporu w obie strony czy czuc jakby cos przytrzymywalo /zatarte lozyska .pozdrawiam i zabiore sie za to ale jak bedzie cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!