Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzela i przerywa na gazie


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem dziś meganke 1600 + gaz i jak się przełączy na gaz to zaczyna strzelać przy gwałtownym daniem prędkości. czasami zachowuje się tak jak by brakowało paliwa gaz tzn tak przerywa a i ma około 550 obrotow bo tak pokazuje prędkościomierz. Prawdopodobnie może to być to że są zamałe obroty, ale nie jestem pewien. Co mi doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw ustawić gaz. Obroty zdecydowanie są za małe. Co prawda jak masz przewody i świece do wymiany to sobie mozesz ustawiać i ustawiać a i tak za chwile będzie kich. Ileż to ja się namordowałem zanim dotarłem że przerywanie na gazie to wina przewodó WN. No ale od tego też jest forum. Zresztą dużo na taki temat tu było pisane. A jaką masz instalację? I jeszcze jedno, obroty pokazuje obrotomierz a nie prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eDziś wymieniłem przewody a świece zostawiłem gdyż nie są popalone ani czarne kolor jest szary lub rudawy czyli ok. Ale i tak strzela jak się rozgrzeje silnik to obroty spadają do 500/550obr/min i zaczyna szarpać i czasami zastrzeli sobie a jak przełącze na bedzyne to jest ok. Z moich obserwacji zauważyłem że jak się rozgrzeje to na będzynie jak i na gazie spadają obroty.

Mieliście taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie nie dobijaj już prawie martwego człowieka :-(

Mechanik powiedział że to może być wadliwy silniczek krokowy lub coś nieszczelne. Dopiero w środę mam podjechać do niego i konkretnie sprawdzi co i jak :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć do regenracji membrany w reduktorze a bez tego nie wyregulują ci dobrze gazu. Ja miałem podobnie tylko bez częstego kichania. Korokowy silniczek może jedynie obniżać obroty na biegu jałowym.

no a przede wszystkim dowiemy się więcej od gazownika <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Słuchajcie chłopaki <ok> Byłem dziś w Serwisie Renault zdiagnozować te nieszczęsne obroty. Podłączyli laptopka do autka i pokazywało około 750obr/min na ciepłym silniku (czyli git) a u mnie na obrotomierzu 550obr. Wniosek taki że mój co nie co obniża. Ale spytałem się skąd biorą się takie drgania i serwisant powiedział że na 100% będą to wybite już dalikatnie poduszki od mocowania silnika i dlatego są te drgania. W serwisia zapłaciłem 122zł. Potem pojechałem do gazownika i znowu podłaczył swojego ;aptopka i tam fakt było troszke niejasności w doborze mieszanki. Ogólnie wyśmiał mnie że użuwam świec BOSCHA a powinienem założyć jakieś NKG już nie pamiętam dokładnie. No to zamowilem 4 szt. tych świec (1szt. 13zł) o i jeszcze będę musiał wymienić bęmbramy w parowniku. Jeśli to wymienie to powinno być już git. Gazownik skasował 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie i kichanie na gazie występuje i u mnie choć instalacja miała zaledwie miesiąc. Wymiana przewodów i świec oraz filtra powietrza. Tydzień czasu autko jak zegarek chodziło a potem to samo tylko że w mniejszym stopniu. Wkręcenie się z wolnych obrotów przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu zawsze kończy się kichnięciem. Świece wstawiłem NGK (13zł sztuka). Na komputerze u gazownika pokazuje że wszystko ok. Jedyną opcją jaka mi pozostała to zmniejszenie przerwy na świecach o 0,1mm, poniewż świece które kupiłem nie są przeznaczone do gazu, ale sprzedawca je bardzo wychwalał i ostrzegał by zmniejszyć przerwe. Póki co przyzwyczaiłem się do tego by spokojnie wkrecać auto do 2000 obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!