Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzela i przerywa na gazie


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem. Gazownik to ten sam co mechanik. Sprawdził niby wszystko. Nawet diagnostykę silnika zrobiłem - wyszło że to nie megane a F1. Tylko nie na gazie. A o parowniku mówi że to nie od tego bo by tracił moc na wyższych obrotach - tak szwagier ma w toyce corolli i mu powiedział "parownik out".

 

[ Dodano: 2009-11-18, 11:00 ]

Diagnoza postawiona przez mechanika: układ zapłonowy albo lewe powietrze(za słaba mieszanka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba się podepnę do tematu. Mianowicie czasami - tak jak wyżej u kolegów podczas mocniejszego wciśnięcia pedału gazu słychać strzał i auto jakby na sekundę traci zupełnie moc. Kable WN miałem wymieniane ok roku temu. Świece - nie. Samochodem zrobiłem już 25 tyś a świec nie wymieniałem od zakupu - i nie wiadomo kiedy były wymieniane.

Po przeczytaniu całego postu biorę następujące opcje pod uwagę:

Świece do wymiany, któraś cewka pada, może za uboga mieszanka LPG.

Mam instalację II gen. Silnik 1.6 8zaworowy

Powiedzcie mi czy lepiej najpierw wybrać się do gazownika czy od razu wymienić świece i zobaczyć czy pomogło?

Jakie świece polecacie - dedykowane do tego silnika czy jakieś do LPG? Oczywiście NGK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz takie autko jak ja i instalacje taka samą. Słuchaj najpierw wymień świece na NGK chyba dałem za 4szt. jakieś 55zł i to powinno pomóc, widzę że NW wymieniałeś (na jakie, chodzi mi o firmę) Najwidoczniej iskra jest za słaba i nie przepala gazu i leci do wydechu. Też tak mialem jak dodałem więcej gazu to szczelało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściej strzela jak jest wilgotne powietrze. Gdy np były te mrozy po -20 to rzadko się zdarzało i dlatego biorę też pod uwagę cewkę która może mieć jakieś zwarcia. Kable jakiej firmy ??? Hym.... Żebym to ja pamiętał. Wiem że ok 80zł płaciłem za nie :-?

 

Jutro pojadę do tego gazownika, wymieni mi filtr, sprawdzi mieszankę, ew. kupię u nich komplet świec i mi wymienią na miejscu bo nie mam nawet klucza żeby to zrobić w domu..

 

A nawiązując jeszcze do cewki to: chyba spalanie by diametralnie wzrosło nie? No i zapalała by się kontrolka ekg? A żaden z tych objawów u mnie się nie pojawił. Pali 8 litrów gazu w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrre, spalanie nie wzrosło, a przynajmniej nie dramatycznie, kontrolka też się nie paliła więc wymieniałem kable. Jeśli mówisz że strzela jak jest wilgotno to ja obstawiałbym cewkę <ok> Zanim pojedziesz do gazownika otwórz maskę wieczorem (bo wtedy lepiej widać) i możesz delikatnie jak silnik się nagrzeje popryskać wodą (najlepiej takim zraszaczem jak masz w płynach do mycia szyb). Jeśli będziesz widział przebicie to będziesz pewien że jest to cewka.

Napisz czy sprawdzałeś i co z tego wynikło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zraszać nad cewkami bezpośrednio? Czy na kable WN? Mam nadzieje, że po tym eksperymencie nie zrobi mi się jakieś zwarcie? Ale skoro cewka jest padnięta to czemu ma tworzyć się przebicie? Może coś źle styka i dlatego.

Tak czy inaczej nie zaszkodzi jechać na tą kontrolę i regulację gazu bo już 30 tyś nie było nic zaglądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrre, spryskaj delikatnie na cały silnik z wysokości nie tak bezpośrednio <ok> możesz objąć psikaniem i kable i cewkę. :( no wiesz będziesz maił podobny efekt jak w czasie mgły :) Cewka prawdopodobnie tworzy przebicie bo jeśli byłaby padnięta całkowicie w ogóle by na 2 cylindry nie palił.

Maiłem taki sam problem i występował tylko w czasie opadu więc do wywołania tego zjawiska potrzebna jest duża wilgotność aha u mnie przebijała tylko na ciepłym silniku u Ciebie pewni jest podobnie.

Mówię Ci sprawdź i napisz jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę. Dzięki.

Na elektrodzie czytałem że ktoś naprawił sobie taką cewkę która miała przebicie zaklejąjąc coś silikonem :roll:

Aha! No no wszyscy odradzają kupna cewek made by SAGEM.

Podobno tylko Beru lub DENSO są nie do zmęczenia a te sagemy padają po kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o uszczelnieniu silikonem tylko jakoś boje się że mogłoby się zapalić dlatego kupiłem dwie od razu <ok> Też słyszałem że BERU są najlepsze, ale jakie mam to nawet nie wiem, ale na pewno nie SAGEM :(

Napisz jak poszło sprawdzanie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa nieco się rozjaśniła. po 30 kkm wybrałęm się wreszcie do gazownika, żeby wymienić filterek i zobaczyć co powie na te strzały. Pomyślałem, że przy okazji warto wymienić świece na NGK z serii V-line i też tak zrobiliśmy na miejscu. Po chwili przyszedł jakiś starszy mechanik i zapytał o co chodzi. Kazał spryskać przewody WN wodą i zobaczyć czy nie gubi iskry. (Czyli dokładnie ten sposób o którym mówiłeś). Gdy popryskał kable wodą nagle na 2 przewodzie zaraz przy świecy pojawił się "pirun". Auto przymuliło się , po czym po chwili na pierwszym przewodzie pojawiło się to samo i silnik zgasł.

Tak więc to winne są kable WN a nie cewka, gaz, czy świece (te nawet nie wyglądały na zużyte czy zalane ale i tak warto było je wymienić dla świętego spokoju)

 

Ponieważ kabli nie mili w sklepie na warsztacie to udałem się do domu szarpiącym samochodem żeby opowiedzieć moją sytuację Wam drodzy forumowicze, gdyż komuś może się ta informacja przydać w przyszłości.

Mam jednak jeszcze jedno pytanie:

Kable polecili mi jedynie NGK lub BERU. Żadnych innych! I mają rację! Te moje zas***e SENTECH'y które wymieniłem 20 kkm temu kosztowały nieco taniej a jak się okazało padły w momencie.

Sprawdziłem na stronie NGK i przewody do mojego silnika mają oznaczenie RC-RN1203 ale są też i jeszcze drugie do tego silnika.. :-?

 

W sklepach - wiadomo - drożyzna. A przez internet można trafić na jakieś podróby. Macie jakiś zaufany sklep? Mogę poczekać na wysyłkę gdyż na razie i tak nigdzie nie wyjeżdżam a mechanik powiedział, żeby szybko wymienić te przewody bo mogą uszkodzić nowe świece.

 

[ Dodano: 2010-02-01, 17:24 ]

nie zauważyłem, że te RC-RN1203 mają inną końcówkę od strony cewki i nie będą pasować. Do mojej meganki z NGK pasuje ten drugi model RC-RN652 który kosztuje już nie 80 a 213zł. :evil: Ta sama firma, ten sam silnik. Inna końcówka a kable droższe prawie 3 krotnie! Nie wiem czy nie kupić znowu czegoś tańszego. ... Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrre, tak z ciekawości, gdzie byłeś u gazownika?

W Płocku na Chabrowej pytałeś ? Gość ma tam same francuzy i jest dość dobrze zorientowany w Renówkach, ma też części oryginalne (jak w ASO). Może nie jest przesadnie tani i sympatyczny, ale rzeczowy. Sklep "Jacek" obok "Kliniki tłumika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tam kiedyś... owszem - ceny ma przesadzone. Pamiętam jak pytałem się o amory. U nich jeden wyszedł tyle co na allegro dwa z wysyłką. Poszukam jeszcze w BERU lub championa bo zdecydowałem, że nie będę znowu wydawał 90zł na badziewie.

W płocku tanio przewody i świece ngk ma na alejach jachowicza. Prowadzi też sprzedaż przez internet

Zasady pisowni się kłaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płocku tanio przewody i świece ngk ma na alejach jachowicza.

Motolargo. Spoko gość, ostatnio tylko u niego dostałem świece żarowe, wszędzie mi wciskali dużo droższe a on dopasował sporo tańsze.

To gdzie byłeś u tego gazownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!