Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzela i przerywa na gazie


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego wyśmiał świece boscha??co o nich powiedział??

 

u mnie było podobnie, przejechałem po zakupie trasę 600 km i nic sie nie działo, 2 dni temu w korkach mieście poszedł strzał taki ze się nawet wystraszyłem no nic jechałem dalej, kilka godzin później to samo znowu strzał, przelaczylem wiec na BP podjechałem do gazownika ale okazało sie ze nie bawią sie w moje instalki ale... powiedział na dzień dobry żeby sprawdzić czy nie ma wsadzonych świeczek bosch'a bo te mimo czy maja 1000 czy 5000 przejechane walą równo. Wymieniłem wczoraj filtr powietrza i świeczki ( na NGK) i jak reką odjął auto chodzi równo nie strzela itp.. Faktycznie więc potwierdzam ze w Boschu tkwi problem. Swoja droga we wtorek jadę na regulację i wymiane filtra gazu bo nie wiem kiedy poprzedni właściciel to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świec to wystarczy zmniejszyć odstęp między elektrodą i czy to będzie bosch czy ngk to żadnego strzału nie będzie chyba że cewki padną. wystarczy każdą świecę delikatnie i z czuciem uderzyć o coś twardego (nie przesadzając z tym odstępem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nastepny gazownik potwierdził mi ta teorie o swiecach bosha wiec cos w tym musi byc i jak spytałem czy zmniejszenie odstepu cos zmienia mowil ze nie... zreszta wyciagniete swiece bosha z mojej reni faktycznie wygladaly na w miare nowe a i tak strzelaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic, mój gazownik, gdy auto strzelało jak głupie powiedział że cewki są do wymiany i na razie zmniejszy odstęp na świeczkach. POMOGŁO!! powiedział że cewki trzeba jak najszybciej wymienić ale auto nie będzie strzelać i tak właśnie jest. może zmień gazownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wymieniłem świece, przewody , przeczyściłem czujnik na wale, silniczek krokowy, sprawdziłem krokowy gazu, miałem sparciały przewód od kolektora idący do czujnika-też wymieniony. Sprawdziłem na benzynie -żadnych błędów.

Czy to cewki???

Cały czas strzela przy przyspieszaniu - nawet przy redukcji i nie wciskaniu gazu potrafi strzelić - przewody mam już rozwalone idące z filtra powietrza.

Jeżeli to filtr gazu to by był słaby - a tu ma taki moment w którym strzela, traci moc a póżniej idzie do przodu.

Może parownik????

Ale ładnie pracuje nie gaśnie - przy regulacji (próbie) zaczął gasnąć - więc zostawiłem jak było.

Czy może siadać krokowy od gazu??- jak byłem u gazownika - podłączył laptopa i nie wykryło błędów

co do przewodów - to jak chłopak popryskał spryskiwaczem to zaczął silnik wariować i tracił obroty - wymieniłem przewody - problem powrócił

Nie chce ładować kasy w ciemno -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa dziś - Suwałki -Białystok - Suwałki - zero strzałów. Ale to trasa, -było nawet do 160 - średnio 110-120. Przy jeździe po mieście czuć , że coś jakby nie przepalał - jest jakieś szarpanie, przeskok - a w trasie super dynamicznie - sam juz nie wiem - jakby b yły cewki to przy szybszej jeździe też powinien strzelać??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i po problemie - kupiłem dwie cewki po 64 zeta - i nie strzela - teraz wszysko połatać i pozbierać do kupy - cały układ od filtra mam w strzępach - ale od czego jest specjalna szeroka szara taśma <ok>

 

[ Dodano: 2009-10-22, 10:25 ]

http://www.vmot.pl/

 

polecam te firmę - odnośnie cewek- dostałem cewki w ciągu niecałej doby, zamówienie przez telefon o 15.00 dostawa była w południe

u mnie ceny były powyżej 100zł za 1szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Rok(11.2008) temu kupiłem megana I 1.6 i wymieniłam świece i przewody bo strzelał. I było ok do czerwca. Bryka ciężko zapalała (po 3 4 razie) a na gazie na niskich obrotach muliło (impulsowo) a od czasu do czasu znów strzał. Teraz mechanik wymienił cewkę o niby przerywała. Ok. ale teraz mówi że znowu przewody i to nie za 140 tylko Bosha z 300zł? Nie wiem czy to się opłaca. samochód trochę się poprawił po wymianie cewki ale na gazie dalej muli i strzela przy szybkim dodani gazu na skrzyżowaniu :evil: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!