Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie LED


YeloNek

Rekomendowane odpowiedzi

Zamianst żarówki mam włożony modół z paroma diodami led

mi diody na taśmie świecą jak otworze drzwi lub zapale na stałe może trzeba podpiąć
Wystarczy podpiąć przewód minusowy pod styk żarówki, a nie pod wyłącznik, lub wybrać inny prawidłowy styk na wyłączniku, który do żarówki biegnie, nie ten którym masa z wyłączników drzwi jest doprowadzona. (tak masz teraz) Plus do żarówki podpięty jest na stałe, a minus jest włączany albo przez wyłączniki drzwi i przepływa przez odpowiednie styki w wyłączniku w pozycji neutralnej, albo bezpośrednio z drugiego styku wyłącznika, który włączasz ręcznie. Tam minus podłączony jest na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zrobic oświetlenie wnętrza auta za pomocą taśmy led potrzebne są rezystory o których pisze kolega slaanesh.?? Czy wystarczy sama taśma i połączenie jej do instalacji.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką taśmę http://allegro.pl/od-5-cm-tasma-led-listwa-diody-kolory-tuning-12v-i2161654684.html i w bagażniku jest jaśniutko :l: w lampkach będę zmieniał jak uzbieram trochę $$ na coś sensowniejszego niż taśma ale na razie we wszystkich lampkach jest taśma i działa czy to po otwarciu drzwi czy "na stałe zapalenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego pasek zamiast się chwalić powiedz może jak masz to zrobione. Czy wystarczy kawałek taśmy led do niej przylutowane kabelki + i - i to wszystko czy jakieś rezystory są potrzebne.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczo wziełem z domu jakaś listwe z diodami które kiedyś zmontowałem i podłączyłem ją w Megi tak jak jest pokazane na pierwszej str. tego tematu i nie zapala się jak otwiweram drzwi, tylko jak włącze lewe światło w pod lusterkiem. Kombinowałem nad podłączeniem tego podświetlenia do świateł które są nad tylnymi drzwiami ale nie wiem gdzie i jak one są podpięte. Może ktoś z was się oriętuje jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko to czy potrzebne są te rezystory i czy do taśmy led da się i czy można przylutować kabelki czy trzeba mieć np takie gniazdo http://[ciach]klepledowy.pl/pl/p/Zlacze-Gniazdo-W5W-T10-Dla-podlaczenia-Tasm-LED/109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest że mam tak ubogą wersje że nie ma w niej tej funkcji (zapalania i gaszenia światła)

A jeśli przednie drzwi otworzysz to lampki z tyłu się zapalają???

Uprzedzam, że one także mają 3 pozycje i to zapalanie powinno być w tej środkowej.

Jeśli się zapalają, to i lampka nad lusterkiem powinna się zapalać po otwarciu drzwi, a jeśli tego nie robi to masz coś namieszanie w kabelkach.

Poza tym diody czy też taśma musi mieć odpowiednią polaryzację. Jak podłączysz odwrotnie to nie zaświeci.

Próbę zrób bezpośrednio na stykach żarówki po zdjęciu klosza. Masz tylko 2 opcje albo zaświeci za 1 razem albo po zamianie przewodów.

Mnie interesuje tylko to czy potrzebne są te rezystory i czy do taśmy led da się i czy można przylutować kabelki czy trzeba mieć np takie gniazdo

To wszystko zależy od zastosowanej taśmy. Jedne można lutować inne trzeba wcisnąć w odpowiednią złączkę. I nie jest ważne co jest z drugiej strony, czasami gołe przewody łatwiej podłączyć do instalacji jak takie wynalazki z cokołem W5W.

To samo dotyczy rezystorów. Zależy na jakie napięcie jest moduł taśmy, czy ma już wpięty w segment rezystor, czy takiego nie posiada.

Z mojego doświadczenia zastosowałbym odpowiednio obliczony bo taśmy zazwyczaj to chińszczyzna z rezystorem obliczonym na 12 Volt. A w aucie mamy niekiedy ponad 14V w instalacji, łatwo wtedy ledy w taśmie przepalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapalają się i nieważne jakie drzwi się otworzy. Polaryzacje mam dobrą bo jak zapale lewą lapke nad lusterkiem to się świecą również diody które zamontowałem pod kokpitem, a co może być tam namieszane? Z tego co tam widze porównując do zdjęć które zostały dodane na pierwszych str. tego tematu gdzie są wtyki to wszystko wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co może być tam namieszane

Skoro zapalają sie tylne lampki zawsze, po otwarciu drzwi, to przednia lampka też musi się zapalać. Cos widocznie masz sknocone w instalacji skoro się nie zapala.

A jeśli się też zapala, to punkt podłączenia (-) do ledów nie ten co powinien być.

Tak nawiasem to opis podłączenie pod kostki jest dopiero na 3 stronie tematu dla M I Ph I z fotkami i dla Ph II niestety bez fotek, ale według opisu jest to trochę inaczej podłączone.

Niestety nie podałeś czy Twoja megana to poliftowa czy jeszcze z przed liftingu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w takim razie będzie to na odległość zdiagnozować, jednakże gdzieś masz przerwę w obwodzie i to właśnie na przewodzie minusowym od otwartych drzwi do tej lampki na lusterkiem. Jak to znajdziesz, to i diody będą się zapalały automatycznie, tak jak lampki oświetlenia nad tylnymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!