Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatła mijania przez cały rok


janksz

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie (jak i dla wiekszosci tutaj) nic sie nie zmieni, bo i tak caly rok swiatla mam wlaczone. A co do swiatel w miesicie, to niejednokrotnie dzieje sie tak, ze nie zauwazysz tak szybko auta bez wlaczonych swiatel jesli jedziesz np pod slonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie jednej sprawy. Jak niektorzy z Was moga zycie przeliczac na zarowki czy benzyne????

 

A tak wogole tydzien temu jak jeszcze nie zostala zmieniona godzina. 5 po poludniu zaczyna sie zachod slonca i 50% kierowcow jezdzie bez swiatel :-/ teraz przynajmniej kazdy bedzie caly czas miec wlaczone swiatla i bedzie kazdego dobrze widac na trasie i w miescie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy bedzie caly czas miec wlaczone swiatla i bedzie kazdego dobrze widac na trasie i w miescie!!!

 

Czy napewno każdego? W sznurze pojadów z właczonymi światłami zauważysz wszystkich uczestników ruchu: pieszego idącego poboczem, zwierzęta, rowerzystę, pastuszka z krówką?

Jestem przeciw obowiązkowi ale jestem za uświadamianiem i doszkalaniem kierowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sznurze aut to co innego. Wlaczone swiatla maja w tym pomoc ze zobaczysz z daleka pojedyncze auto. Bo sznur to wszyscy zauwaza. A chyba jak [shadow=red:c8867eba5c]inni[/shadow:c8867eba5c] uczestnicy ruchu widza sznur aut to nie beda sie pchac na droge :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną przyczyną wypadków jest brawura i nadmierna prędkość (nie wspominając o tych co jeżdżą na podwójnym gazie) na drodze a nie brak włączonych świateł w dzień. Jak słyszę, że ktoś się chwali jak to szybko przejechał z punktu A do punktu B ze średnią 150 km/h to aż żal mi kogoś takiego! Myślę wtedy tylko, że miał szczęście, że nie spowodował wypadku po drodze i nikogo nie zabił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak filozofując z deka : ustawodawca wyraził sie o światłach mijania, tak ? czyli teoretycznie mamy jeździć na światłach mijaniach lub dziennych. Skoro o takich mowa to tylne mogą nie świecić, tak ? Bo mijania nie są ale pozycyjnymi tylnymi, tak? Jest to o tyle dla mnie ważne bo mam przekaźniczek na przednich, sygnał puszcze mu po malutkiej przeróbce spod stacyjki i będzie świecił sam przód po odpaleniu bez tyłu, bez tablicy i bez deski rozdzielczej co mnie niezmiernie cieszyłoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie tak, jak piszesz. Swiatła mijania to nie światła gabarytowe, tylko reflektorowe. Zresztą tzw. "światła dzienne" tez były palone bez pozostałych. Tylko jak sie zapomnisz, to wieczorem lub w złych warunkach atm. a nawet w nocy tez bedziesz jechał bez "tylnych". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie jednej sprawy. Jak niektorzy z Was moga zycie przeliczac na zarowki czy benzyne????

całkowicie popieram stać minie kupić sobie nowe żarówki a spalanie? o czym tu rozmawiać na światłach jeździłem i jeździć będę nawet jak auto ma mi spalić te 1,5% więcej benzyny dla porównania dodam że teoretycznie klima zużywa 10% więcej paliwa bezpieczeństwo ponad wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć zużycie paliwa to mniej niż 0,1 l na 100 km, czyli zamiast np: 7,20 l będziemy palić 7,25 - więc to taki drobiazg, że nawet nie ma sensu tego rozpatrywać .... wszak jadąc 20 km/h wolniej palimy już 2 l mniej a nie jakiś ułamek.

 

Więc jak ktoś się boi o te 0,05 l to niech zwolni o 1 km/h ....

 

---

Rozpatrywanie żarówek gdy chodzi o życie to sprawa poniżej krytyki :)

 

---

Na innych forach piszą też, że światła w dzien moga nas niepotrzebnie oślepiać .... absurd. W słoneczny dzień moc świateł jest zerowa w porównaniu do światła słońca, oko nie może byc oślepione, gdyż na słońcy akomoduje i przyzwyczaja się do jasności.

 

Jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy, to podejście kierowców. Być może niektórzy będa teraz myśleć, że trzeba uważac tylko na światełka i dostanie się jakiemuś pieszemu czy rowerzyście - no ale kurcze, w dzień to oni są widoczni i to my w ciezkich autach musimy uważać, nie tylko na "światełka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naladal uważam ze pojazdy bedą bardziej widoczne niż reszta. Na co tu uważać jak sie czegos nie widzi lub widzi za późno - będziemy jeździc 30km/h? Poniższa tabelka mówi chyba sama za siebie kto bierze największy udział w wypadkach (http://www.malopolska.policja.gov.pl/wydzi...rd/2005_rok.pdf)

post-794-1175228244_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w tym przypadku obniżą jedynie ilość kolizji i wypadków zderzenia czołowego i najechania od tylu. Boczne, wtargnięcie pieszych myślę że będzie bez zmian.

 

Dziury, drzewa, zwierzyna, zapory kolejowe będzie bez zmian bo nie mają jak uciec przed nadjeżdżającym samochodem.

 

Najechanie na stojący pojazd tutaj będzie również bez zmian. Bo przepis nie egzekwowany, że jak stoi samochód na drodze to powinien mieć włączone światła postojowe. Policja będzie łapać tylko tych co nie jeżdżą na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie jeszcze ok... ale w miescie bardziej sie przydaja, bo jak wyjezdza sie z jakis ciasnej uliczki i nic nie widac na boki juz nie raz sie nacialem na jakies szare/srebrne auto bez swiatel, ktore bylo kompletnie niewidoczne w sloneczny dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!