Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lakierowanie czarnych elementow nadwozia


kristov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar pomalowac listwy drzwi , klamki , elementy zderzakow i gril w kolor auta. Pytanie moje jest takie czy mial juz ktos doswiadczenie w tej dziedzinie i moze pochwalic sie doswiadczeniami fotki mile widziane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za klamki grubo przesadził.Wejdź na Google i poszukaj o lakiernictwie .Wiele tego jest.Lakierowanie to właściwe przygotowanie powierzchni ,oklejenie i samo lakierowanie +ewentualne przepolerowanie.Poza tym MUSI być czysto i temperatura około 18-20 stopni.Nie za wilgotno.Jeżeli masz lakier metalik to w ogóle zapomnij.

Najpierw jednak poczytaj a jak się zdecydujesz ,to POĆWICZ .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristov, jakbys byl ze sz-na lub okolic to pomalowalbym Ci po kosztach...

malowane listwy + klamki mozna zobaczyc na moim autku - robilem to sam ze szwagrem podobnie jak reszte blacharki w aucie <ok> Link w podpisie - Jest tam pare fotek wlasnie z momentu malowania listw

 

malowanie plastikow w skrocie:

- demontaz listew i klamek

- wytarcie papierem sciernym

- podklad do plastikow

bez tego podkladu po jakims czasie zacznie Ci baza schodzic z plastikow

- "normalny" podklad pod baze

- po wyschnieciu podkladu wytarcie papierem sciernym + kolejne tarcie papierem na mokro

- baza (barwny lakier) 2-3 warstwy

- klar (lakier bezbarwny) 2-3 warstwy

- po wyschnieciu klaru, najlepiej dac mu kilka dni (choc delikatnie mozna i na drugi dzien po malowaniu) polerowanie - papierem sciernym na mokro + pasta polerska

- montaz

- po wszystkim mozna auto wymyc i naniesc wosk dla jeszcze lepszego efektu "calosci" 8-)

 

jesli nigdy nie miales do czynienia z lakiernictwem - moga byc problemy

a w lakierni krzycza kolosalne ceny jak kolega radek-sląsk pisze np. 300zl za 4 klamki a gdzie do tego komplet listwe + te ze zderzakow? srednia cena 1 elementu oscyluje w granicach 200-300 zl z czego np. taki komplet klamek liczony jest jako 1 element, przyposcmy dach czy maska (i ewentualnie klapa bagaznika) - jako 1,5 elementa

 

-------------EDIT

Lakierowanie to właściwe przygotowanie powierzchni ,oklejenie i samo lakierowanie +ewentualne przepolerowanie
najwiecej czasu zajmuje wlasnie ow "przygotowanie" powierzchni
Poza tym MUSI być czysto i temperatura około 18-20 stopni.Nie za wilgotno.
poniekad masz racje, ALE... czysto hmm - pojecie wzgledne - jesli malujesz np. w garazu to zawsze jakis pylek czy kurz na klarze siadzie, ale to nie problem... koncowy etap polerowania (z papierem sciernym na mokro) + pasta np. Farecla i element wychodzi jak z fabryki. Temperatura... wiadomo lakier najlepiej schnie wlasnie w granicach 20-25 stopni, ale ostatnio psikalismy przy temp w granicach 13-15 stopni i tez bylo OK (schlo tylko dluzej)
Jeżeli masz lakier metalik to w ogóle zapomnij
Ja mam perle :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki za tak szybka odp.

Na poczatku Panowie spokojnie sam nie bede malowal bo sie na tym nie znam chodzi mi bardziej o koszty przemalowania. Widzialem na kilku autach taki motyw ze pare autek mialo listwy w kolorze a pare mialo inny odcien koloru od czego to zalezy zle pomalowane czy celowo dobrany inny odcien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 primo, lubie to slowo <ok>

jesli auto ma juz pare latek - tak jak moje (96r.) to po malowaniu czegokolwiek moze sie zdawac, ze te "swieze" elementy maja inny odcien - zazwyczaj sa troche zywsze, jasniejsze - jest to spowodowane tym ze "stary" lakier (a w zasadzie klar) bedacy na reszcie auta zdazyl sie juz troche hmm... utlenic, wyplowiec - w takim przypadku polerka CALEGO pojazdu - papier 2000 na mokro + pasta i wszystko powinno nabrac jednakowej barwy :mrgreen:

 

po 2

zdarzaja sie przypadki, ze typek w mieszalni zle dobierze kolorek, wystarczy delikatna roznica i juz bedzie zauwazalna... najciezej dobierac perelki :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli listwy juz pomalowane SA w innym kolorze czy dopiero malowane MAJA byc w innym - to tylko zagieg umyslny <ok>

 

Wydaje mi sie, ze ow listwy sa w lakierze, zdecydowanie inny odcien - pewnie zabieg celowy

Jesli chodzi o lakier nadwozia to nie powiem Ci ze zdjecia co to jest (musze zobaczyc na zywo), choc czystego akrylu w megankach chyba nie stosowano... wiec zostaje metalik albo perla :mrgreen: bardziej widzi mi sie tu metalik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristov, Sceniki wychodziły tak z fabryki, kolor na tych elementach jest celowo innego koloru. Roczniki od 2001 wzwyż chyba już tak miały w standardzie.

Lakier na plastikach może się trochę różnić nawet w salonowych autach, to normalne. Utwardzanie lakieru na elementach zajmuje dużo czasu, jednak po 24 h można składać je składać "do kupy".

 

vir00z, dodaj do opisu wyżej grubości papierów i będzie dobry tutorial <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristov, straszne ceny ci powiedział choć się nie dziwie... malowanie takie drobnicy jest gorsze niż całego prostego elementu typu błotnik czy drzwi... ale tak około 200zł musisz liczyć za pomalowanie klamek... jak wyglada auto z pomalowanymi zderzakami i klamkami listwami można obejrzeć w mojej galerii (patrz link niżej), co do koloru to jest okropny do malowania ten twój, malowałem znajomemu błotnik i drzwi i dorobić ten lakier aby było ślicznie jest kłopotliwie, ale wszystko się da kwestia chęci <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
chodzi mi o cos takiego listwy sa w innym kolorze moj kolor auta jest dokladnie taki sam jak na zdjeciu

mój kolor jest taki sam i mam parę pytań:

- jaki jest kod koloru takich listew ?

- jak zdjąć listwy ze zderzaków i drzwi

- jak zdejmę klamki to dostane się do auta czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!