Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gaśnięcie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i n


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam pomocy tutaj bo już nie mam pojęcia co jest grane, mało tego elektronik który dotychczas był pomocny także już rozkłada ręce.

Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z gaśnięciem silnika (K4MT760) na wolnych obrotach i p[rzy dojeżdżaniu do skrzyżowań. Strasznei falują obroty i schodzą na biegu jałowym o wiele niżej niż dawniej (dawniej ok. 800-900, a obecnie nawet w okolicach 500-600). Czasami te problemy występują, a czasami Meganka śmiga jak by nigdy nic. Raz pojawiły się błędy na komputerze:

. . . P0136 - O2 Sensor Circuit (Bank 1 Sensor 2)

. . . P0136 - O2 Sensor Circuit (Bank 1 Sensor 2)

. . . P0340 - CamShaft Position Sensor "A" Circuit (Bank 1 or Single Sensor)

Usunięcie ich nic nie zmieniło prócz tego, że się nie świeci kontrolka SERVICE, ale ... dało do myślenia.

Sonda lambda raczej nie jest w tym wypadku problemem ... jej błędy czasami mogą się zdarzyć gdy się jeździ na gazie (instalacja Landi Renzo Omegas), ale ... czujnik położenia wałka rozrządu wydaje mi się iż na to gaśnięcie może mieć wpływ. Tylko jest podobno jeszcze drugi czujnik tj. położenia wału korbowego.

Gwoli uściślenia ... dzieje się tak samo zarówno na benzynie jak i na gazie, a instalacja gazowa w pełni automatycznie przełącza się z Pb na LPG dopiero po osiągnięciu temp. silnika 40*C i 1800 obr/min.

I teraz pytanie ... z którym mam problem, od czego zacząc próby naprawienia i ewentualnie ... jakich modeli (jakich producentów) czujników szukać gdy zechcę je wymieniać. <ok>

Z góry dziękuję za pomoc.

Rafał "RafZielak' Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wymiana czujników to koszt ok.400pln+elektryk.Czujniki zakupiłem w ASO ceny z dnia 23.10.08.Czujnik poł.wału to Simens,a na drugim nie było nazwy producenta,tak że możesz poszukac po hurtowniach tańszych,ale z tego co się orientowałem to różnica jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle OBD wszystko z czujnikami OK. Błąd się nie pojawia w kwestii żadnego z nich. Może mógłby ktoś polecić jakiś warsztat z odpowiednim sprzętem który by mi raz na zawsze to zdiagnozował i naprawił bo już mnie krew zalewa. Im bliżej mojego miejsca zamieszkania tj. Sochaczewa tym lepiej. Ostatecznie na Warszawę się nie obrażę. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!