Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin


detomasso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wracając dziś z pracy spotkała mnie przykra niespodzianka w postaci pulsującej pomarańczowej ikonki [kontrolka układu oczyszczania spalin]. lampka gaśnie i po jakimś czasie znów sie zapala i pulsuje. objawy jakie temu towarzyszą to brak wyjściowej mocy auta oraz delikatne szarpanie na niskich biegach.

 

czy może byc tego powodem awaria katalizatora, sondy lambda, cewki??

 

prosze Was o pomoc i rade. jakie mogą być koszta naprawy takiej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy które opisujesz,do tego doszedł komunikat ASR i ESP defekt,po podpięciu pod komputer okazało się że to cewka na 3 cylindrze.Tak że najlepiej podjedż gdzieś na komputer i wszystko się dowiesz.U mojego elektryka koszt skasowania błedu to 20-50pln+cewka od 160 w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj detomasso.Mnie identyczne objawy spotkały rano jadąc do pracy.Telefonowałem do Przyguckich na ul.Przybyszewskiego i u mnie zganiają wszystko na LPG,którego zakładałem poza salonem.Nie wiem co robić.Koszty cewek to koszt 160,-PLN pozostałe rzeczy o których mówisz to 500,-PLN i więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

[ Dodano: 2009-02-04, 21:19 ]

Fody powiedz czy masz wiedzę od czego tak sie dzieje.Czy LPG ma znaczące działanie na takie zachowanie kontrolek i niskich szarpanych obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowilem sie na podpiecie pod komputer u malego mechanika na poniedzialek (koszta 80zl - czy to duzo? nie mam rozeznania). jack73 co do przyguckich to u nich samochod kupilem ale teraz od nich stronie... ceny maja kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detomasso.Ja właśnie oddałem autko do Przyguckich i czekam na wyrok komputera za 136,-PLN.Jak będziesz zadowolony z komputera znajomego mechanika to daj znać co wykrył i czy to też może być mój znajomy mechanik.Szlak mnie trafia jak "fachmany" z serwisów snują opowieści dziwnej treści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie w ubiegłym roku miałem podobne zdarzenie. Samochód stracił moc nierówno pracował i zapalała się kontrolka katalizatora. Oczywiście cewka. Sami jesteście w stanie to wykryć zdejmując poszczególne po kolei przewody z cewek na pracującym silniku, jeśli nie ma zmiany to ta cewka dupnięta. Mnie za kontrolę skasował elektryk na 40 zł. Cewk udało mi się kupić za około 100 zł na algro oczywiście baruma bo sagem to siano. Miałem problem ze skasowaniem kontrolki od katalizatora bo na uszkodzonej przejechałem ze 100 km. Dopiero konkretne przepalenie dało rezultat i kontrolka sama zgasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.Eureka.

Komputer w serwisie wykazał mi ,że poszły dwie cewki.Cena komputera u Przyguckich 135,-PLN.Jedna cewka 260,-PLN.

 

Informacja dla mieszkających w Łodzi.Taki sam asortyment jak w salonie ,ale na ul.Radwańskiej 57 tel.042-636-48-79 połowę albo więcej taniej.Warsztat Łodź ul.Rycerska 5 tel.042-640-10-34 to samo jeśli chodzi o koszty.

Jestem bardzo zadowolony i polecam te miejsca.Strońcie od serwisów zjadają żywcem !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany... podpiałem się pod komputer w serwisie P&S na ul.Stalowej 36 (koszta 50zł) i okazało się że jest to błąd zapłonu co znaczyło jedno - CEWKA.

 

teraz zastanawiam sie nad wyborem cewki - BOSH, BERU?? czy wogole jest miedzy nimi róznica prócz ceny? za 150zł moge zamówic Bosha w hurtowni natomiast z Beru bedzie pewnie troszke taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cewki Denso nowe są trudno dostępne ale dobry wybór to Beru ZS052.Na Radwańskiej są po 110zł a na allegro takie same po 88zł.Ja wymieniłem wszystkie bo sagemy to tragedia.Wymiana samodzielna b.prosta nie dajcie zarabiać za takie drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!