Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrola trakcji, Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

najpierw zajrzyj pod panel gdzie jest wyłącznik i sprawdź czy w ogóle jest podłączony. Który to rocznik scenica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem, wygląda to tak:

 

img20120506103052custom.jpgimg20120506103016custom.jpgimg20120506103043custom.jpgimg20120506103245custom.jpgimg20120506103259custom.jpg

 

Rocznik 2002(ale chyba wersja 2003, ponieważ ma wstawki w progach z przodu oraz nie można otworzyć klapy bagażnika z kluczyka (brak zamka)) - chyba że się mylę.

Wygląda na to, że ESP ma, pytanie jak to zdiagnozować (poza serwisem oczywiście). Jaki interfejs będzie lepszy ten czy ten?, a może to te same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączałem samochód w serwisie Bosch (ale nie mieli clipa) i żadnych błędów komputer nie pokazuje.

Częściowo problem się wyjaśnia, rozebrałem dziś licznik i w miejscu kontrolki ESP nie mam wlutowanej diody (zapewne ktoś zamienił licznik). Pytanie: jak się dostać do tych diod, kupię zegary od jakiegoś anglika, przelutuję diodę (o ile to kwestia tylko diody, chyba że brakuje jeszcze jakiś el pomocniczych) i będę mógł sprawdzić ESP.

troszkę inne pytanie: czyszcząc cyferblaty przestawiłem wskazówkę od prędkościomierza (było słychać przeskok na zębatce) i wykonując test zegarów wskazówka dochodzi do 200, a będąc na zerze drga, jak to naprawić? wystarczy wsadzić wskazówkę w innym położeniu, czy konieczne jest przesunięcie na zębatce? Jeżeli wystarczy tylko przełożyć wskazówkę, to jak je zdemontować?

Edytowane przez andreas_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Spytam tutaj.

Jaki płyn stosujecie w układzie hamulcowym z ESP i ABS? Pytałem w innym temacie, ale może tutaj :mrgreen:

Oryginalny ELFa wygląda na całkiem całkiem. To Dot-4 ale są jeszcze inne marki i tam mamy oznaczenia typu DOT-4 ESP itd. Przejrzałem karty produktów i w zasadzie to to samo. Raczej czysty marketing a nie różnica.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!