Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z 1,9 DCi


wojtek7112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z silnikiem 1,9 dci jadąc sobie 90 km h wchodzę w zakręt w lewa

strona wchodzie i ok zakręt w prawo wychodzę z niego gazu nie odejmuje a auto zwalnia jakby ściągnął nogę z gazu tak samo zachowuje się przy przyspieszaniu ja mu w gaz a on zwalnia pomaga puszczenie gazu i dodanie ponownie proszę o rade pozdrawiam :cry:

:cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja mam z moim 1.9 dci podobny problem. Na zakretach jest wszystko ok ale wlasnie jak chce mocno przyspieszyc pojawia się problem. Po zmianie biegu i przycisnieciu gazu nie bylo reakcji :/ Musialem puscic pedal i przycisnac ponownie zeby auto zaczelo przyspieszac...Teraz jest odrobine lepiej jesli o to chodzi. Dolalem do paliwa przeczyszczacz wtrysków firmy stp i to troche pomoglo. Wczesniej przeczyscilem filtr powietrza ale to akurat nie wiele dalo. Niestety pozniej nalalem jakiegos zlego paliwa ( w Anglii !? tez takie maja najwyrazniej...) i znow auto nie spisywalo sie zadobrze. Kiedy juz spalilem to zle paliwo i nalalem dobre auto zaczelo znowu jezdzic ale chyba mimo wszystko nie tak jak wczesniej...Obecnie planuje zmiane filtru paliwa i oleju ( bo przejechalem juz na nim 12 tys). Nie wykluczone ze zmienie tez filtr powietrza no i oczywiscie oleju. Wtedy bede Ci mogl cos wiecej powiedziec na ten temat. Mam nadzieje ze to przyniesie spodziewane efekty. Najwiekszym moim zmartwieniem jest stan turbosprezarki. Mam nadzieje ze to nie ona jest przyczyna tych problemow. Moze Ty wiesz ile mozna przejechac na takiej turbosprezarce ?? Ja mam teraz zrobione pod 120 tys. Mam nadzieje ze jeszcze troche pojezdze a potem najwyzej oddam ja do regeneracji ? W kazdym razie na cos takiego trafilem na allegro. Kosztuje to 600 zl i daja chyba roczna gwarancje. Na razie jednak nie wiem czy jest to warte uwagi. Choc mi sie wydaje ze tak bo koszt nowej turbosprezarki jest chyba duuuzo wyzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja juz rozwiazałem problem to byl pedał gazu był uszkodzony takze myslalem ze to

paliwo dopuki sam nie zaczol przyspieszac turbina moze pasc nawet po 40 tys zalezy jak ktos

jezdzi trzeba pamietac o schlodzeni jej przed wylaczeniem silnika i wymianie oleju w silniku mam pytanie ile tobie pali srednio ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo zaciekawił mnie "patent" z pedałem gazu. Jak ktoś wie coś więcej na ten temat to bardzo proszę o opis jak to działa. Mój samochedzik sam przyśpiesza (na niskim biegu np2) w trakcie puszczania sprzęgła lekko rwie sie do przodu potwm zwalnia!! Myślałem że one poprostu tak mają???? :-) co do spalania 8 miasto (małe) trasa 6,5l/100 staram sie go nie deptać mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jeżeli chodzi o pedał gazu, to u mnie jest identyczna sytuacja na 2 najpierw czuć, że rwie do przodu a potem zwalnia. Również jest tak że po wciśnieciu gazu reakcja jest ułamek sekundy późniejsza, ale do tego trzeba się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy nie do konca puszczac gaz. lub wcisnac go delikatnie przed manewrem przyspieszania, wtedy juz wstepnie nakreci sie i naladuje turbinke, to oszczedza sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!