Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.9 Dci spadek mocy , kopcenie ,w


mustang90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj wracałem sobie z wyjazdu z rodzinka do domu po godzince jazdy z silnika zaczęły dochodzić dziwne odgłosy mianowicie wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika coraz głośnej buczał ale z mocą było ok, po przejechaniu paru kilometrów buczenie ustąpiło ale też znikła moc silnika , następne parę kilometrów autko zaczęło kopcić na biało niebieskim dymem a obroty silnika na biegu jałowym wskoczyły na maksa i nie szlo go zgasić musiałem zdusić go na biegu i wtedy postanowiłem przerwać jazdę bo miałem obawy ze auto mi się zapali tak kopciło się z pod maski a i jeszcze stan oleju z maxa zszedł na minimum

Teraz autko czeka na transport do warsztatu tam wstępnie stwierdzili ze padła turbina ale muszą jeszcze rozkręcić i to potwierdzić

Czy macie jakieś możne rady sugestie proszę o pomoc

 

Tak na ciepło właśnie jestem po pary telefonach do firm zajmującą się regeneracja turbin w kilku powiedzieli ze trzeba i dostarczyć turbinę itp a jednej powiedzieli że turbina jest nieregenerowana i muszę kupić nową za 2850 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych firm masę na allegro.Ja bym proponował Ci rozpytac sie wsród znajomych o takową.Lepiej wziąść z pewnego żrodła,nie brakuje pseudofachowców.

Chcesz to sam wymieniać??? Nie jest tak łatwo,poza tym musisz wyczyścić intercooler,przewody itd od oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniam w warsztacie ale turbinę muszę sobie sam załatwić <ok> bo chce a raczej muszę mieć szybko sprawne autko warsztat ma jakiegoś fachowca ale do niego musi trafić moja turbina on ja odmłodzi i zwróci a ten proces jest czasochłonny koszt 1300pln wiec postanowiłem poprosić o pomoc google wykonałem 20 telefonów i trochę rozjaśnił mi się temat najgorsze jest to ze faktyczne nie mam żadnej gwarancji ze turbina zamówiona będzie ok ceny wahają się od 850 pln do 1600 pln za regenerowaną ale każdy zada mojej starej turbiny jutro podejmę decyzje gdzie kupić miałem nadzieje ze któryś z użytkowników korzystał już z usług takich firm i pomoże wybrać region kraju nie ma znaczenia istnieją przecież firmy kurierskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mustang90, ja Ci moge polecic firmę,gośc naprawdę robi solidnie.Jak chcesz to skrobnj na PW dam Ci telefon.

najgorsze jest to ze faktyczne nie mam żadnej gwarancji ze turbina zamówiona będzie ok
dostajesz na tyrbinę gwarancję,jeżeli nie chcą dać to sobie odpuść.Nie wierzę,że w Twoich okolicach nie ma jakiegoś turbiniarza. :-/

aha..jeszcze jedno..proces odmładzania trwa jakieś 2,3 godzinki..niech Ci kitu nie wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem turbinkę po regeneracji z roczna gwarancja koszt 1150 pln plus stara turbina firmę namierzyłem w Katowicach były tańsze oferty ale tak wyszło wszystko dostarczyłem do mechanika który twierdzi ze zna się na montażu turbiny (czyszczenie całego układu powietrznego i olejowego) jutro będę odbierał autko opisze wrażenia z pierwszej jazdy myślę ze będą pozytywne

 

[ Dodano: 2009-02-13, 13:19 ]

no i dzisiaj odebrałem autko niby wszystko jest ok dam sobie weekend na testy jedyne co mnie trochę niepokoi to cichy gwizd przy włączaniu się turbiny wcześnie (na starej turbinie) takiego czegoś nie było czy to normalne ?????

a i jeszcze jedno strasznie śmierdzi palonym olejem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!