Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z regulacją świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem przy swoim Scenic'u II. Cały czas wydawało mi sę że moje światłą są za krótkie. Kupiłem sobie jakieś lepsze żarówki i przy wymianie zauważyłem że lewa lampa jest całkowicie opadnięta. Regulacja przy niej nie działa. Ma ktoś pomysł co może być przyczyna. Wydaje mi się, że może to być silniczek, albo lampa spadła z jakieś bolca... Problem w tym, każdy chyba to zauważył, że w Scenicu II nie ma dojścia do niczego pod maską... Głupie żarówki jest trudno wymienić... Ma ktoś pomysł jak dojść do lampy i to naprawić bez rozbierania połowy przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego prawdopodobnie wypadl ci silniczek z lampy ja juz to przerabialem musisz pokombinowac , wez na jakis drucik lusterko to cos takim sposobem zobaczysz a po drugiej wymianioe zarowek znajdziesz sposub na ich wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wypadl ci silniczek

Może nie tyle silniczek co plastykowy trzpień regulacyjny wychodzący z silniczka. Miałem taki przypadek gdy za bardzo pokręciłem ręczną regulacją wys. świateł, skończyły się ząbki na tym trzpieniu i mi wpadł do środka lampy. Aby go wyjąć trzeba wymontować lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. Pojawił się u mnie problem z regulacją świateł. Silniczki w ogóle nie pracują. Kupiłem nowe, podmieniłem i dalej nic, zero reakcji. Bezpieczniki posprawdzane i wszystkie OK. Na samej wtyczce od silniczków na jednym z pinów jest 12V, a na drugim (trzeci to masa), podczas kręcenia pojawia się znikome napięcie 0.05V lub zero w zależności od położenia potencjometra. Teraz pytanie, czy te napięcie to wysterowania tego silniczka nie powinno być trochę większe i czy przypadkiem nie uszkodził się ten cały potencjomentr? Choć rozebrałem go i ścieżki wyglądają OK a w środku jakiejś specjalnej elektroniki, po za oporami SMD nie znalazłem. Dzięki za jakieś sugestie i pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!