Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk przy energicznym wciśnięciu ga


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przypadkowo zauważyłem takie oto zjawisko. Przy normalnym wciskaniu pedału gazu wszystko jest normalnie, jednak gdy gaz wciśnie się energicznie, silnik przed wkręceniem się na obroty wydaje dość głośne stuknięcie. Dźwięk zbliżony do dźwięku jaki daje np. cewka elektromagnetyczna, tyle że dużo głośniejszy. Podejrzewam, że może to być przepustnica lub zawór zmiennych faz rozrządu, tylko ciekawe czy tak ma być? Podczas jazdy tego nie słychać, za to na postoju wyraźnie.

Może ktoś mógłby sprawdzić to i podzielić się spostrzeżeniami jak to wygląda w np. 1.6 16V (bo na 2.0 to nie liczę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem kilka razy taki efekt - przy 1.6 takie jakby trzaski - mini wystrzaly wyladowania, terkotniecia.... trudno to okreslic ale zwrocilo to tez moja uwage

jak depne gwaltownie do dechy to przez ulamek sek. to slychac a potem silnik wystrzeliwuje na obroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - ale zaobserwowałem, że jak np. gwałtownie puści się pedał gazu to też puknie czasem. Problem w tym, że dzieje się to czasami a nie zawsze - nie potrafię rozgryźć schematu. Ewidentnie jest to związane z momentem kiedy silnik się przemieszcza - czyli po zmianie obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie powyżej od 3500 obrotów zaczyna działać i maksymalne przestawienie jest przy 4500. Stała czasowa otwarcia zaworów ssących (w przypadku silników Renault). Nie wiem czy to pomoże, ale wiem że przestawiacz dość dawał o sobie znać w silnikach IDE (laguna) właśnie dość głośnym stuknięciem, ale auto miało grubo ponad 100 tyś km i przy gwałtownym przyspieszaniu auto dostawało "drugiego oddechu".

Ponadto u mnie tego zjawiska nie zauważyłem, ślizgałem się na parkingu. Więc 1 i 2 cały czas. U nas na dole pada śnieg jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!