Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłuczące się tylne zawieszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Prezes dobrze prawi :mrgreen:

W belce są łożyska takie jak w podanych aukcjach, a silentbloki są z przodu przy wahaczach i są to tuleje metalowo-gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o łożyska, które są w tylnej belce w środku,

 

Prezesie ale ja nijak nie widzę czegos takiego w moim zawieszeniu .

Ja mam tak samo jak w Sceniku .

 

[ Dodano: 2009-05-02, 12:35 ]

http://moto.allegro.pl/item624457229_tylna..._kombi_abs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś jest nie halo. U mnie były dwie rury, jedna wchodziła w drugą i na tej, która wchodziła do środka były zamocowane łożyska o których mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zajrzałem u siebie jak to wszystko wygląda i też mi to to nigdzie nie pasuje ten zestaw naprawczy. Bardziej podchodziłoby mi coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item619089692_tulej..._21_renaul.html

ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...Mam podobny problem z zawieszeniem tylnym w mojej Megance...wymienione łożyska kół, szczęki, łożyska tulei tylnej belki i amory...zauważyłem, że od wymiany amorów (Bilstein - w zeszłym roku w sierpniu) na delikatnych nawet nierównościach typu pol-bruk auto wydaje dźwięki z tylnego zawieszenia po obu stronach, jakbym wiózł worek pełen dekli do słoików...przy cofaniu takiego czegoś nie ma...mam pytanie, czy spróbować zamienić amory stronami, czy od razu wymienić na nowe...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna sposób na wymiane tylnych tulei domowym sposobem bo dziś mi zaśpiewali 400 zł bez części za wymiane a na chwile obecną przyznam że jest to dość duży wydatek jak na moją kieszeń :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi w serwisie zaśpiewali z taką stawką, moi mechanicy by to zrobili ale właśnie sie przenoszą do nowego warsztatu i nie mają teraz czasu a mało kto chce w Suwałkach sie za to wziąć:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi też zaśpiewali za wymianę tych silentblocków 400-500zł, tyle że dorzucają te części ale to i tak koszt nie większy niż 100zł. Będę jeszcze pytał u innych fachmanów bo te silentblocki mi się pomału rozlatują. Kurde spytam jeszcze o te łożyska w belce o których pisał Prezes bo jakoś mi się one w mojej belce nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz belkę 4-rodrążkową, czyli bez łożyska. Konstrukcja belki została zmieniona chyba w 1998 lub 1999 r.

Swoją drogą nie wiem, czemu wymiana silentbloków tylnej belki tyle kosztuje, silent blok kosztuje coś koło 60 zł, do tego dochodzi jeszcze płyn hamulcowy.

Czyli max 150 zł materiały, reszta to robocizna. Zakładając, że mechanik ma odpowiednie narzędzia i wiedzę to trochę dużo. No chyba, ze za tą wiedzę tyle się płaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam łoją i zdzierają ile się da. Znam warsztat w Bielsku, który bierze za ustawienie geometri kół 40zł i znam taki, który 85 w obydwu przypadkach bardzo dobrzy fachowcy. Tylko tym drugim mówimy do widzenia. Jak ktoś jest z okolicy mogę dać namiary na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!