Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło w MAGAN II


inzynier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze sprzęgłem. Podczas przyspieszania na 5-tym biegu sprzęgło potrafi się śliznąć. Byłem wczoraj u mechanika, odbyliśmy jazdę próbną i ... okazało się, że wszystko jest OK.

Jak się z nim zamieniłem za kierownicą sprzęgło się również nie ślizgało.

Po tej wizycie jadąc samotnie dodałem gazu i nastąpił poślizg tj. rosną obroty a samochód nie przyspiesza tak więc usterka wystąpiła ponownie. Megan ma 108 000 przebiegu i chyba trochę za wcześnie na wymianę sprzęgła. Próbowałem sprawdzić również sprzęgło w następujący sposób:

Zaciągnąłem hamulec ręczny i wrzuciłem 4-ty bieg po czym puściłem sprzęgło. Auto natychmiast zgasło. Podobno oznacza to, że wszystko jest OK.

MEGANE II 1,9 dCi 130 kM 2006 rok.

Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien co do przebiegu (czytaj czy jesteś pierwszym właścicielem) ?

Wykonaj taki sam test sprzęgła bez zaciągania ręcznego ale np z 3 biegu i puszczając je powoli zwróć uwagę w jaki sposób auto rusza (szarpie czy płynnie)

Może twój styl jazdy nie służy twojemu bolidowi a mechanik je przegonił i było na jakiś czas ok.

aha. zwróć uwagę jak jeździsz swoim autem czy noga ciągle nie spoczywa na sprzęgle. To może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem w Renault rok temu. Miał 95tys i był używany w Renault (książka przegładów, gwarancja). Jeżdzę bardzo spokojnie. Zauważyłem, że czasami przy ruszaniu sprzęgło dziwnie jęczy, ale to mija i potem jest ok. Mechanik jak ze mną jechał to wciskał i gwałtownie puszczał sprzęgło. Bardzo szarpało, powiedział, że tak ma być, że jest ok

 

[ Dodano: 2009-02-14, 11:03 ]

Zastanawiam się jeszcze czy przyczyną nie jest olej który może przedostał się przez uszkodzony uszczelniacz i schlapał sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma dokładnie ten sam problem slizga mi sie sprzegło na 5 i 6 biegu przy 2500 wskakuje na 3000 i zachwilke wraca do 2500 i auto zaczyna ciagnąć

 

Moze sprzegło jest zapowietrzone

 

[ Dodano: 2009-02-15, 13:02 ]

inzynier

 

skontaktuj sie ze mna bo mam ten sam problem gg 3083036 lub kom 504 154 547 lub 604 255 946 pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z Wojtkiem z forum i u mnie najprawdopodobniej skonczyło sie tarcza ba osyc wysoko bierze ale bez wyciagnienie nic sie nie wowiem tylko zastanawiam sie czy kupowac nowe czy uzywane a jesli uzywane to jaka powinno miec minimalna grubosc zbym jeszcze minim 1 rok na tym jezdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęgło to tylko nowe, bez sensu kupować używane, bo koszt robocizny jest często równy cenie kompletu sprzęgła, więc jak nie teraz to za rok zapłacisz za wymianę kompletu, więc po co dwa razy za robociznę płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co okazało się, że sprzęgło przestało się ślizgać :oops:)) myślę, że to od tego, że się jak ja to mowie zeszkliło - jak klocki hamulcowe. Ruszałem od 3 tysięcy na 5 biegu i sie trochę przypaliło ale zrobiłem 190 w miejscu bo nie mogłem ruszyć na śniegu wiec myślę ze teraz będzie ok :oops:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak myśle ze " zdunman" masz racje:)) ale chodzi o to że na początku slizgneło sie sprzegło z 5 biegu wiec kreciło sie bardzo szybko. Zaśmierdziało dość mocno spalonym sprzęgłem. Myslę ze na tarczy pojawiło sie coś podobnego jak na klockach hamulcowych ( nowych) gdy hamuje sie nimi dosyc ostro - pisze o tym w instrukcji klocków :oops:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!