Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej Napędowy


twoje_forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

silniczek 1.5 dci o mocy 105KM.

Proszę o poradę jak jest czuły ten silniczek na jakość oleju napędowego? mam pożliwość zakupu o połowę tańszego oleju niż na stacji z firmy PKS, wiem że olej jest na pewno w jakiejś przyzwoitej jakości gdyż co tydzień wysyłane są próbki do kontroli jakosci do labolatorium ORLEN i nie wykryto jeszcze żadnego przekrętu z jakością no ale to do autobusów.

Warto zaryzykować czy coś może się stać z komputerem lub silnikiem?

Proszę bardzo o posty w odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm powiadają noł rizik noł fan :evil: Kiedyś mając jeszcze starą fiestę w dieslu "zatankowałem" sobie też właśnie takie paliwo co leją do sam. siężarowych. Ropa na pewno była dobrej jakości ponieważ dał mi ją ojciec i wiedział co to jest. Jednak po zalaniu auto gorzej odpalało i spalało średnio 1l. paliwa więcej na 100km. A to tylko stara wolnossąca jednostka.

Sprawa jest taka, że jak robisz rocznie powiedzmy 40000km to jak masz rezerwy gotówkowe na ew. naprawy to można zaryzykować ale jak nie jeździsz za dużo (jak na diesla ocywiście) to może to się nie opłacić. Tym bardziej, że ileż on Ci tej ropy weźmie?? 4-5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo wątków jak naprawiać układ paliwowy, więc jak padnie (czego nie życzę) będziesz wiedział co robić.

Ja tankuje tylko w jednej sieci, więc jakby było coś "be" to wiem kogo ścigać i ewentualnie wyciągnąć kasę na naprawę, ale jak na razie 120 kkm i wszystko ok.

Na "pewnym" paliwie teścia ściągalii 200 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje tylko w jednej sieci, więc jakby było coś "be" to wiem kogo ścigać i ewentualnie wyciągnąć kasę na naprawę

zero szans :-/ no chyba,że masz naprawdę dużo pieniędzy na prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

twoje_forum, to szerokości :) . Mam nadzieję( zupełnie szczerze), że następnym twoim postem nie będzie post w temacie wtrysków czy tym podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!