Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podsufitka


Rekomendowane odpowiedzi

ggumiswawa dzieki za odpowiedz :D.

 

Czyli mowisz, ze to przez cieknace cos pod antenkom? Bo mnie to przestaje dzialac nie jak auto postoi powiedzmy weekend w deszczu ale jak pojezdze nim w deszczu i cieplego na noc zostawie na deszczu.

 

Jezeli tak, to zabieram sie pewnie do piatku za naprawe tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ogladalem swoja podsufitke i nie widze mozliwosci odkrecenia tego cuda w calosci. Zdjalem oslone lampek (mam 1 faze M1), potem mozna zdjac takie korytko w ktorym sa dwie zaroweczki i przycisk do ich wlaczania, mocnowane to jest na dwa zatrzaski po bokach, zdjalem i lipa! :D Nie widze co/jak moge jeszcze zdjac poza tym aby pozbyc sie calego plastiku i dojsc do "poddasza". Mam tam jeszcze jakis tam plastik miedzy dachem a wnetrzem samochodu, nie liczac tego co otacza lapki i czujnik (ciemny babelek) immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Rozebralem to (zdjalem bombelek wraz z tym szarym plastikiem - dzieki za opis ggumiswawa) wczoraj o 15stej w pracy (do domu 35 km :D) i po wyjeciu z wtyczki modulu IR immobilajzera i ponownym wlozeniu gufno przestalo dzialac ! :D Zadzialalo immo z kluczyka ponownie dopiero nastepnego dnia rano! :D Tak jak po tym deszczu, ze jezdze i potem dopiero postoi do rana i dziala.

Teraz postal do rana (z 15 godzin), dziala, odpalil itp.

 

Najlepsze jest to, ze wzialem ta plytke z diodami IR do pracy, pod zasilanie, oscyloskop i patrze z kluczyka dziala ! :D - leci sygnal zwrotny jakis binarny, dioda odbiera sygnal itp itd. Pelna konsternacja, mam zasilanie na gniezdzie w podsufitce do tej plytki z czujnikiem IR, mam >2 V sygnal zwrotny ale nie dziala (znaczy sie juz teraz dziala, ale nie dzialalo po wyjeciu i ponownym zamontowaniu).

 

Ktos ma jakies uwagi ? :D Wszystkie sugestie na pewno beda pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak po powodzi (znaczne ulewy ). Rano odpaliłem auto, zdjąłem (zdjołem) płytkę z ir po czym dojechałem do pracy i zonk. Pożyczyłem 2 moduł od kumpla odpalił za 1 razem :roll:

Cięcie - cenzuralnie proszę. Np. zdenerwowanie mnie ogarnęło w momencie założenia mojego modułu po 3 h i odpalenia Auta. :D

 

Czy wie ktoś jak w prowadzić auto w tryb serwisowy :D :shock:

 

W trybie serwisowym nie działa imo i można w tedy jechać :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz, ze z innym modulem po prostu Ci dziala a jak Ci zamokl kiedys modul IR to teraz sa z nim takie klopoty?

 

Bo jak tak to chyba na szrocie kupie inny "suchy zestaw" awaryjny albo zalepie wszystko termoglutem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie należy użyć silikonu

Nałożyć taką ilość, aby przy skręcaniu wypłynął z podstawy anteny oraz od środka 2 otworem.

Resztkę silikonu obetrzeć wilgotną szmatką wokół anteny, poczekać aż wyschnie i zetrzeć z dachu resztki silikonu ręcznie.

 

Czas operacji ok. 30 minut.

 

Nowy moduł, czemu nie koszt na allegro używki ok. 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolaa sluszna uwaga, nie wiedzialem o tym! Jak bede silikonowal to kupie taki bez kwasu octowego! Sluszna uwaga, jszcze raz dzieki, nie wiem czy moze byc cos gorszego niz dziura w dachu, tkora sam bym sobie zafundowal, uff!

 

PS: dodam jeszcze jedna moja perypetie zwiazana z megi:

 

Otoz jak padl mi czujnik (nie dzialal kluczyk IR) to wypial kolega aku zeby zresetowac komputer (wiecie, windowsow sie uzywa, resetu tez :-P) po "zresetowaniu" (odpieciu) tez nie dzialalo wiec o tym zapomnialem i rano odpalilem i dziala. Wychodze o 16 z pracy i zapalam a tu lipa! Odpala sie, robi ble! ble! ble! ble! pierd! i zdycha :D 4ry takie proby mialem i sie juz zalamalem ale kolega przypomnial o resecie, okazalo sie, ze komputer sie musial "skalibrowac": pochodzil 20 minutek, w tym czasie machal (mniej wiecej) w zakresie od 500 do 1500 obr/min wskazowka obrotomierza, popierdzial i potem zaczal dzialac elegancko, wyrownal sie do znamionowych 750 obr/min na luzie i dziala jak spod igly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie, mialem ten sam problem, podciekala mi woda przez antene i zalewala imo... czasami nie moglem odpalic auta:/ zrobilem wszystko zgodnie z waszymi radami, czyli rozebralem, zasylikonowalem, skrecilem i piwko:)) teraz pytanie do tych ktorym tez imo wariowal z tego powodu, czy po zabiegu wszystko wrocilo do normy czy tez wczesniej zalany imo dalej pokazuje pazurki??? pytam bo nie wiem czego sie spodziewac:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!