Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór EGR -recylkulacji spalin


Tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy. Od samego początku przynależności do tego forum uważnie śledzę wątek dotyczący takowego urządzenia i dyskusje na temat zaślepić ,wyłączyć,obejść są już bardzo popularne i może moje pytanie będzie zbyt techniczne ale: Kiedy ten zawór jest otwarty i w jakim zakresie obrotów zawór się otwiera i zamyka . Mam silnik 1,9 dci i strasznie mnie to nurtuje. Szukałem w wielu wątkach o zaworze ale nie ma nigdzie opisanego zakresu jego działania. Jedni mówią ,że tylko na wolnych obrotach,inni,że przy wysokich a jeszcze inni twierdzą ,że przy rozgrzanym silniku :->

Podzielcie się proszę swoją wiedzą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizycznie ma możliwość

To chyba logiczne ,że otwiera się na wyraźny sygnał z jednostki sterującej ale chodziło mi raczej kiedy to następuje. Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale jak przyspieszam autkiem na każdym biegu to przy 2750 obr/min autko tak troche słabnie,nie to ,że nie idzie ale tak jak by mu ktoś do haka doczepił jedno koło(może wtedy on się otwiera).Mam tak od początku i powiem ,że rzadko przekraczam te obroty i może dlatego mi to nie przeszkadza. Choć świadomość,że może to być jakaś usterka prowadzi do uzasadnienia dlaczego tak się dzieje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dolot

Napisałem ,że to występuje nagle przy 2750 obrotów więc dolot wykluczam,po drugie sprawdzałem. Ja cały czas obstawiam na ten zawór ale muszę się upewnić czy to na pewno jest jego sprawka . Ale dzięki za podpowiedzi . :oops:

Może ktoś ma jakiś schemat albo dokładne dane w jakich sytuacjach pracy silnika on sie otwiera :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szczegóły, to kontakt na PW z kol. Tomik 1970 Co do pliku gdzie opisany jest EGR, podesłałem Tomikowi plik pdf. ale do silnika dTi. Jest tam opisane działanie i warunki włączania EGR w tym silniku. Dla chętnych plik w załączniku.

Megane_dTi.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!