Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem na zimnym silniku po noc


bunio

Rekomendowane odpowiedzi

regulamin!

 

jutro sprawdzę. ale na filmiku widać, kręciłem długo i nic, za drugim razem z kopyta zapalił tak jakby właśnie napompował sobie paliwa.

 

Zapraszam do zapoznania się z nim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z 5 razy przekręcałem kluczyć żeby podpompować i to samo, kręci i nie zapala, za drugim razem pali z kopyta ale dławi się dalej jak dodam gazu mocniej. Już mi się skończyły pomysły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił o sprawdzenie instalacji LPG,bo skoro na gazie jest ok,to istnieje możliwość że ECU ustawił się pod nieprawidłową dawke gazu,a na benz. te czasy wtrysków są inne i stąd te problemy...Albo jest coś nie tak z elektrozaworem od pochłaniacza par paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stał 2 dni u mechanika, sprawdził wszystkie czujniki, przeczyścił przepustnice, krokowca, listwę wtryskowa paliwa, sprawdził mapsensor, cewki, pompę paliwa, podłączał komputer - zero błędów. Została wymieniona sonda lambda, filtr paliwa, świece. i nic. Jak było tak jest. dosłownie nic a nic się nie poprawiło choćby o włos. Zakręcałem butle z gazem, gasiłem na benzynie, dolewałem świeżej benzyny, jeździłem trochę na benzynie, odłączałem akumulator, przez złącze diagnostyczne wgrywali mi czyste mapy komputera do benzyny lub resetowali nie wiem do końca. Na jednym z komputerów że błąd wtrysków ale to podobno normalne jak jest gaz zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowali odłączyć instalacje gazowa(chodzi mi o bezpośrednia podłączenie wtrysków,a nie przez kompa gazowego),bo może komputer od gazu leci w kulki... Pokusił bym się jeszcze o sprawdzenie i przeczyszczenie listwy bezpieczników,nie wiem gdzie jest ona w scenikach,bo w megi jest obok akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził, czy nie padła przypadkiem grzałka sondy lambda. Opisane objawy, pasują do takiej usterki.

Przy rozruchu sonda nie jest brana pod uwagę w żadnym systemie

Bunio, sprawdź ew. wymień czujnik temp. cieczy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto normalnie jeździ na lpg a na benzynie nie chcę palić, muli itp. to problem związany jest z zasilaniem paliwem.

Od jazdy na gazie masz zapieczone wtryski, do tego dochodzi na pewno zwietrzałe paliwo w baku i przytkane filtry. Przerabiałem od kilku tygodni ten sam problem w moim Sceniku. W baku po 6 latach małych dolewek benzyna była pomarańczowa i prawie bezwonna.

Zrób tak. Odlej z baku paliwo ile można pompą np. odpinając przewód przed filtrem. Potem wyciągnij pompę i wyczyść filtr-smok przy samej pompie, bo pewnie jest zabity i słabiej ciągnie. Wyciągnij całe paliwo z baku (oprócz tego, co wyciągnęła pompa, w baku zostało jeszcze jakieś 5 litrów). Wymień też filtr paliwa jeśli dawno tego nie robiłeś. Poskładaj wszystko to kupy wlej z 20 litrów dobrego paliwa 98 oktanowego i dolej jakiś specyfik do czyszczenia wtrysków (polecam STP Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy w czarnej butelce za około 20 zł). U mnie już przy pierwszym odpaleniu widać było różnicę, ale zostawiłem go jeszcze na biegu jałowym na około 40 minut, a potem jeszcze zrobiłem z 20 km po mieście. Następnego dnia rano odpalił bardzo ładnie, równa praca, po wciśnięciu gazu aż się rwie. Warto potem pojeździć jeszcze ze 200 km na benzynce żeby wtryski popracowały i się dokładnie przeczyściły :mrgreen:

Aha a ta benzyna, co ją odlałem z baku nie nadaje się nawet do kosiarki, nie przepaliłem nawet 3 litrów jak zapchał się gaźnik :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukx, ja robię trochę kilometrów miesięcznie i co 3 tyg wlewam za 100zł paliwa. Układ paliwowy miałem sprawdzany, na zimnym jak i ciepłym wtryski bardzo ładnie rozpylają, pompa ładnie daje paliwo. Powiedziałbym że raczej za dużo z rana mam benzyny bo mi strzela jak już odpali i dam mocno w gaz. A może nie za dużo tylko za mało lub za dużo powietrza i kiepskie spalanie benzyny jest na zimnym. Jutro zmieniam na nowy silnik krokowy. Zobaczymy czy coś pomoże.

 

[ Dodano: 2010-08-11, 21:37 ]

problem po części rozwiązany, krokowiec wymieniłem ale on tylko pomógł w tym że nie gaśnie mi jak dojeżdżam do skrzyżowania, noga z gazu i gasł. Problem z odpalaniem wynikał ze zbyt długiej jeździe na gazie, ok 15 tyś i prawie w ogóle na benzynie, tyle co odpalanie. Zabrudziły się wtryski i nie dawały takiej dawki jak trzeba, gdy były zimne. Przejechałem 500Km na benzynie z dodatkiem STP do czyszczenia wtryskiwaczy i odpalanie wyraźnie się poprawiło. Nie jest idealnie ale odpala znacznie szybciej. Niedługo oddam wtryskiwacze do czyszczenia ultradźwiękową metodą i pochwale się efektami.

 

[ Dodano: 2010-08-17, 21:39 ]

temat złego odpalania zakończony, brudne wtryski były przyczyną, wyczyściłem metoda ultradźwiękowa i zapala na dotyk na zimnym:) tak że jak ktoś ma podobny problem jeździ dużo na gazie sprawdzić pierw czy wtryski się nie zapiekły!

 

[ Dodano: 2010-09-06, 17:49 ]

po wyczyszczeniu wtrysków problem powróciłem po tygodniu, dalej nie odpalał, dziś wyczyszczony został zbiornik, przewody, cały układ zasilania paliwem i znów odpala na dotyk:) tak że nie ma co się poddawać i pierw wyczyścić wszystko, potem dopiero szukać innych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!