Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem na zimnym silniku po noc


bunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przekopałem już forum na ten temat (odpalania) ale nadal jest coś nie tak. Mianowicie rano odpalam bez większych kłopotów jednak potem jest już z tym różnie raz odpala a raz nie. Objaw jest dokładnie taki jak w tym filmiku

http://megane.com.pl/topic/31661-problem-z-odpalaniem-cieplego-silnika/page__p__249549__hl__odpalanie__fromsearch__1#entry249549

Więc idąc tym tropem oraz innych tematów, dokonałem wymiany czujnika położenia wału ( kupiłem nowy Bosch za 100zł. ) wymieniłem i myślałem że problem z głowy jednak nie, i nie było by w tym nic złego ale jak długo mogę tankować na stacjach z włączonym silnikiem:)

jaki jeszcze może być problem? czego szukać?

proszę pomocy..

 

link poprawiony

Edytowane przez jusko9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę na silniku oraz przeczyść klemy (włącznie z połączonymi przewodami). Jak nie pomoże, również przeczyść bezpieczniki obok akumulatora.

Moje rady odnoszą się do ciężkiego kręcenia rozrusznika, a nie że "kręci ale nie odpala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano odpalam bez większych kłopotów

 

Co znaczy bez wiekszych?Jak zawsze odpalasz na zimnym OK to stawiałbym raczej na układ sondy -może przebogacac paliwem na ciepłym .

jak podejrzewasz wtyczkę to co wtyczka ma do reakcji na ciepło/zimno?

A jak szukasz wtyki to normalnie bym sie na krótko wlutował pod piny -albo założył takie małe konektory jak są do głosników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez większych kłopotów znaczy że odpala normalnie no chyba że jest -30

a co do wtyczki to nie chodzi o reakcję na ciepło zimno tylko podobno jest tam problem ze stykami

 

dzisiaj rozpiąłem wtyczkę, i jak ktoś poradził wyczyściłem stosując "kontakt" do czyszczenia styków

i na razie odpala zobaczymy jak długo :l:

na pewno dam znać co i jak

 

Dodano: 20 lut 2012 - 20:35

wymiana czujnika położenia wału, przeczyszczenie "kontaktem" oraz wymiana MAP sensora (który się uszkodził i to od tego momentu pojawiły się kłopoty)

wszystko rozwiązało się na dzień dzisiejszy auto odpala bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!