Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem na zimnym silniku po noc


bunio

Rekomendowane odpowiedzi

:cry:

Mam problem z odpaleniem mojego scenica 1.6 8V 98r na zimnym silniku po nocnym postoju gdy na dworze jest zimno (minusowa temperatura) Muszę kręcić po 3,4,5 razy żeby odpalić ,pompkę paliwową słychać że chodzi.Wymieniłem już silnik krokowy ,czujnik położenia wału, kable wn, świece, cewkę wn i problem został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Problem jest teraz trochę inny samochód odpala ,ale jak nie jest zagrzany to gaśnie na wolnych obrotach i coś się silnik poci (chyba uszczeleczka pod głowicą , uciekło mi trochę płynu chłodzęcego za zbiorniczka, ale oleju nie przybyło tylko ubyło przebieg 160.000km). Czuć trochę benzyny jak jest zimny i się odpala, chodzi trochę nierówno. <boks>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam ten sam problem, tzn: po dłuższym postoju (noc lub po pracy) nie mam problemu z odpaleniem. Natomiast po kilkuset metrach jazdy i po wciśnieciu sprzęgła natychmiast gaśnie. Tak się dzieje aż do momentu gdy się zagrzeje silnik. Wymieniłem świece, przewody, czujnik temperatury, wszystkie filtry, czyściłem silnik krokowy i nic. Dalej ten sam problem. Nie ma znaczenia czy jadę na PB lub LPG. Musi się zagrzać. Macie jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki zapłonowe , czujnik położenia wału ,czujnik podciśnienia powietrza, może gdzieś brak styku we wtyczce, sprawdź gniazdo od komputera. kable od czujników (wszystkich).Sprawdzałeś wtryski w jaki sposób?? Czy silnik jak odpali to chodzi na wszystkie cylindry, czy kuleje ( na gazie i benzynie)Musisz eliminować wszystko po kolei (najlepiej podmieniając na dobrą sprawdzoną cześć) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

i co z tym odpalaniem zimnego silnika? U mnie się to samo zrobiło. Jak stoi cała noc czyli zimny trzeba długo kręcić, jak już zapali to chodzi ale jak już dam gaz to się dławi, ciężko wkręca się w obroty. Wcześniej na dotyk odpalał. Na ciepłym pali z kopyta. Problem zimnego silnika przechodzi gdy silnik osiągnie temperaturę ok 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schizm, podałeś sprzeczne informacje w profilu. W Scenicu I phI nie było 16 - zaworowego silnika, chyba że masz na myśli przejściówkę z 99r to w takim razie przepraszam. Informacja jaki masz silnik powinna pomóc w ustaleniu rozwiązania problemu.

 

Ja na początek bym odpiął czujnik temp. silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnym problemie, ktoś pisał, żeby dopompować kilkakrotnie paliwo przekręcając 3-5 razy kluczykiem w pozycje zapłon, lub odłączyć i załączyć aku.

Jeśli to pomoże to świadczy o słabym ciśnieniu paliwa w układzie po dłuższym postoju.

Druga sprawa to czystość przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przejściówkę 04.99 rok. Zapomniałem dodać że mniej więcej stało to się gdy zauważyłem pod samochodem dyndający przedmiot przed przednim kołem prawym. Okazało się ze urwała się z zaczepu puszka elektrozaworu pochłaniacza par paliwa ale nic nie odpadło, rurki całe i przewody też. Jedynie spadła zaślepka na jedną rurkę. Zaraz sprawdzę to co napisaliście i nagram filmik z odpalania.

 

[ Dodano: 2010-07-05, 11:44 ]

filmik mam, niedługo wrzucę. Dziś się okazało że problem występuję tylko na benzynie. Jak przerzuci na gaz problem ustępuję. Po długim kręceniu odpali, obroty równo trzyma, lecz jak mocno się wciśnie gaz obroty spadają i gaśnie. Lekkie dodanie gazu - problem nie występuje. Jak tylko przerzuci na gaz przy 25 stopniach problem ustępuję. Wniosek taki że gaz - jest ok, silnik rozgrzany - objawy też nie występują. Czujnik temperatury sprawdzony, jest dobry.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!