Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup renatki.


piter2906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Kupiłem renówkę z dziewczyną na spółkę ( obaj jesteśmy na umowie k-s ).

Czy w skarbówce muszę pokazać umowę k-s ?

Czy muszę wypełniać druk PCC 3A w skarbówce jako współwłaściciel ? Czy jak wypełnię to wtedy skasują 4 % od wartości auta ( ode mnie 2 % i od dziewczyny 2 % ). Czy do rejestracji potrzeba potwierdzenie z US że się zapłaciło podatek ( chcemy zarejestrować samochód na nas dwóch ) ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kbarann wczoraj byłem w wydziale komunikacji zarejestrować auto ,nikt nie zapytał o PCC więc czemu nie ma po co się tam pokazywać ? Samochód kupiłem krajowy z innego powiatu. Może to ma znaczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruck wydziału komunikacji nie interesuje czy zapłaciłeś podatek i nikt tam o niego nie zapyta. Ma znaczenie czy kupiłeś od firmy (nie płacisz PCC) bo masz fakturę VAT. Jak kupujesz od osoby prywatnej powinieneś zapisać w umowie, kto płaci podatek? Kupujący, sprzedający czy obaj 50/50 to jest umowa między wami. A skarbówka jak będzie chciała to Cię znajdzie. O ile dobrze pamiętam to tak czy siak powinieneś złożyć PCC bo kupiłeś auto (od osoby prywatnej)

poczytaj http://www.auto.pl/dokumenty/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w urzędach rożnej maści jest taka samowola, że głowa boli. W jednym wymagają jakiś dodatkowych papierów, w innym robią wielkie oczy po co im się to daje. Po za tym ja kupowałem auto jakiś czas temu, a jak wiadomo przepisy się zmieniają, więc najprościej i najszybciej zadzwonić, podejść do odpowiedniego urzędu i zapytać.

Nie pamiętam, kto mi powiedział, że muszę podejść do US, ale tam musiałem wypełnić PCC i kopię umowy sprzedaży samochodu, pomimo tego, że samochód sprzedawałem, a w umowie miałem zapisane, że podatek opłaci kupujący. Oczywiście urzędniczka wyciągnęła jakąś książkę z cenami samochodów i coś tam sobie zanotowała w komputerze i na formularzu i tyle. O ile się nie mylę zajęło to z 5-10 min. Ale tak jak mówię było to jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o PCC złożyłem i zapłaciłem :mrgreen:

lepper_pl Nie miałem Faktury VAT, kupiłem od osoby prywatnej.

 

Nie obyło się jednak bez problemu. Miałem inny adres na umowie kupna-sprzedaży a inny w dowodzie osobistym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PCC wypełniasz i płacisz zawsze jak kupujesz od osoby fizycznej (czyli umowa KS). Nie ma znaczenia ilu jest właścicieli na umowie, płacisz zawsze 2%. Jak kupujesz od komisu, salonu (czyli faktura VAT) jesteś zwolniony z opłaty skarbowej.

 

2. Wydział komunikacji generalnie dzisiaj ma gdzieś czy zapłaciłeś podatek czy nie. US natomiast się nie szczypie i ładuje mandaty za spóźnienia z opłaceniem PCC.

 

3.

P_r_z_e_m_o, u mnie na bank to sprawdzają, bez kompletu dokumentów nie rejestrują.
Niestety taki lajf. Co kraj to obyczaj a co wydział komunikacji to interpretacja (przecież tych samych) przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!