Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

długie oczekiwanie na nową Megane III


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Aktualnie oczekuję na nową Megane III u jednego ze śląskich dealerów-

zamówione pod koniec XII 08r.

Przyjazd auta opoźnia się .Podobno jest już na skladzie celnym od tygodnia ,ale są jakieś problemy z akcyzą ( jakieś nowe przepisy po 1 marca!)

Czy możecie napisać jak u Was wygląda realizacja zamowień na nową Megane prod.2009r

Czy nowe auta przyjeżdźają i odbieracie je na bieżąco???

 

 

 

Pozdrawiam Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie wstrzymane jest do środy, zmiana sposobu fakturowania w świetle nowej ustawy o akcyzie. Co do przedłużającego się oczekiwania na samochód, prawdopodobnie dealer ma kłopoty finansowe. Znam taki przypadek, że ludzie czekali po pół roku na samochód a inni nie doczekali się i mogą zaliczkę spisać na straty.

 

Idż jutro do dealera niech Ci poda VIN tego samochodu, jak nie ma VIN to plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traszka, może by tak nie siać paniki :-P Kolega się tylko zestresuje niepotrzebnie. Na swoją Meggi czekam miesiąc i poczekam jeszcze 5 tygodni, więc poprostu tyle to trwa. Nie ma co, za wczasu, kreślić czarnych wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem swoja 19 stycznia '09 a zarejestrowalem i odebralem juz 26 lutego :oops:

Rowniez wspolczuje takich doznan, posiekalbym sie gdybym musial tyle czekac.

Oby Twoje cierpienia skonczyly sie jak najszybciej :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sam zadzwoniłem do dilera i w Legnicy, jak narazie, wszysto odbywa się wedle harmonogramu. Zamawiane auta są terminowo, więc swoją Megii odbiorę na początku kwietnia.

Dodam, że zamawiałem auto 31.01.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaskce- może mieli akurat z Twoim wyposażeniem.

Czy autko było kierowane do produkcji dopiero pod Twoje zamówienie?

 

Wyprodukowali po moim zamowieniu, wedlug zapewnien znajomego sprzedawcy autko ruszylo do produkcji na poczatku lutego, cos kolo 5go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zamówiłem swoją Megankę ( produkcja na zamówienie ) 11 stycznia i do salonu dotarła 26 lutego. Teraz tylko czekam na uruchomienie kredytu i najprawdopodobniej w sobotę będzie odbiór :oops:

pozdrawiam, kaliq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomienie kredytu 8 dni? Kpina jakaś !!!! To 1-2 dni max powinno trwać!

Obstawiam ,że problem jest w zmianie sposobu fakturowania w świetle nowej ustawy o akcyzie.http://[ciach]amar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/51710/__Polska-Samochody-osobowe-Akcyza-na-nowo.html

 

Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traszka, sorki ale nie masz racji. Nr VIN jest znany juz w momencie kiedy "klepnie" sie auto do produkcji czyli dokladnie w 1 sekunde. Przez nastepnych 14 dni auto pozostaje w etapie IDNT (identyfikacja) i do tego momentu mozna dokonywac zmian (kolor, wersja, silnik, opcje). Jedyne czego zrobic nie mozna to zmienic modelu (np z Megane 5 d na Coupe). Po 2 tygodniach juz jest amba i nic sie nie da zrobic.

 

Niestety wystepuja tez momenty patologiczne (obecnie dotyczy to wersji Coupe). Jak juz zamowisz to od poczatku nic zrobic sie nie da. Malo miejsc produkcyjnych a chetnych na zakup duuuuuuzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!