Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

długie oczekiwanie na nową Megane III


porys

Rekomendowane odpowiedzi

Coś Ci sie pomieszało, jest mało chętnych na kupety i prawie natychmiast wchodzi do produkcji, Renault liczyło na sprzedaż 10-12% w stosunku do 5D a okazało się, że tylko 3% procent kupiło kupety. Znam przypadek gdzie kobitka zamówiła 10 stycznia kupete dCi105 a prawie po 2 tygodniach zamieniła na 1.6 16V i dołożyła szklany dach, na TCE 180 przywalili 750 Euro i we Francji i Hiszpanii sprzedasz ich spadła prawie do zera, Renault min. o to ma pretensje do rządu.

 

Zamawiałem w piątek pare minut przed 18 godz, system szalał nawet podawał cudaczną date otrzymania. Dzisiaj ok 17 godz wpadłem dodać opcje bo córce umyślał się Arkamys, pobrałem VIN bo wtedy jeszcze nie wyświetlał się, dodania opcji nie zrobiłem bo już pare godzin wcześniej poszła do producji. Przekrętu nie boje się ale VIN wziąłem aby wejść w Dialogys-a w celu sprawdzenia czy na moją kupete wejdą stalówki 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko tu mowic o jakichkolwiek danych, statystykach,

skoro meg III jest od 3 miesiecy na rynku...

 

Jak moja zamiawialem, to jeszcze przez jakis tydzien - dwa,

zmienialem elementy wyposazenia, w zeszlym tyg juz sie nie dalo,

juz ma status produkcyjny i nie idzie nic zmieniac...

 

Co do arkamysa to tez chcialem... ale niby sie nie dalo,

maja pozniej montowac... a ja nie mam zamiaru czekac nie wiadomo ile...

potrzebuje samochodu, jezdze pozyczonym gratem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrętu nie boje się ale VIN wziąłem aby wejść w Dialogys-a w celu sprawdzenia czy na moją kupete wejdą stalówki 16".

 

Mozesz mi podeslac na maila dialogys'a ? oczywiscie dla Megane Coupe III :) [email protected] bylbym bardzo wdzieczny :mrgreen:

Wejda bo taka wlasnie jest zapasowka, przynajmniej moja (205/50R16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja sie wypowiem. Zamowilem megane III coupe, jest robiona pod moje zamowienie i niestety czas realizacji to jest ok czerwca. A wybralem to autko bo mi sie strasznie podoba a poczekac sobie moge, stara meganke sie dalej powozi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomaskce Ty masz zapas 205/55/16 i jak złapiesz kapci z przodu to powinieneś założyć w to miejsce koło tylne a zapas na tył. Koło 205/50/17 ma inną wysokość jak zapas i w czasie jazdy będzie Ci pracował mechanizm różnicowy, chyba że masz blisko do kapciarza.

W TCE 180 są inne przednie tarcze zamiast 280 jest 296, wg Dialogys-a dla tej wersji to tylko 17". W takiej sytucji musze czekać jak przyjdzie moja to przymierzę 16".

 

@wojti2001 zamawiałeś prawdopodobnie w ostatnich dniach, nie masz co przejmować się, system za każdym razem wyświetla co inne. Na popularne dCi 105 poczekasz ok 8 do 9 tygodni, na 1.6 ok 6 tygodni. Przejdź do dealera za dwa tygodnie i zapytaj, jak poszła do produkcji to max 4 tyg czekania. Megane produkowane jest w Hiszpani i transport trwa do 3 tyg, nie wiozą tylkoTwojej tylko cczekają jak uzbiera się pula na dany kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zapas 205/55/16 i jak złapiesz kapci z przodu to powinieneś założyć w to miejsce koło tylne a zapas na tył. Koło 205/50/17 ma inną wysokość jak zapas i w czasie jazdy będzie Ci pracował mechanizm różnicowy, chyba że masz blisko do kapciarza
możesz mi dokładnie powiedzieć jaka to jest różnica w wysokości?Według mnie żadna.Na dojazdówce jaką jest to koło i tak nie wypuści się w trasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie... właśnie w tej chwili jestem w systemie produkcyjnym samochodów Renault więc podaję aktualne dane dotyczące terminów na dziś tj. 10.03.2009r.:

 

Megane 5d każda wersja wyposażeniowa i silnikowa

z taśmy zjeżdża: 07.04.2009 a data dostawy do salonu to: 07.05.2009

 

Megane Coupe

na ten moment brak miejsc produkcyjnych ale... ponieważ miałem wcześniej zarezerwowane miejsce (klient czekał na kolor RNA czyli niebieski extreme) dziś je dostałem i wyprodukowałem ten samochód a termin to: data produkcji: 31.03.2009 a data dostawy do salonu to: 29.04.2009.

 

To tyle świeżych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałeś prawdopodobnie w ostatnich dniach, nie masz co przejmować się, system za każdym razem wyświetla co inne. Na popularne dCi 105 poczekasz ok 8 do 9 tygodni, na 1.6 ok 6 tygodni. Przejdź do dealera za dwa tygodnie i zapytaj, jak poszła do produkcji to max 4 tyg czekania. Megane produkowane jest w Hiszpani i transport trwa do 3 tyg, nie wiozą tylkoTwojej tylko cczekają jak uzbiera się pula na dany kierunek.

 

No ja zamowilem 1.6, szary kasjopeja, wersja bogatsza z hands-free (wiem bede tego zalowal, ale tylko tak wystepuja czujniki parkowania i skladane lusterka, a musze je miec bo mam garaz zbyt waski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kupił Lage z lat 2001-2002 to faktycznie żałowałbyś handsfree. Dzisiaj działa to perfekcyjnie i totalnie bezawaryjnie.

Zmienił się też system aktywacji/deaktywacji działania systemu. Już nie jest on jak wtedy zależny od karty.

 

Będziesz niebawem szczęśliwy że masz HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!