Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niema oznak zapłonu 1.6V16


Tomek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Jeden z pierwszych postów na forum i od razu taki :oops:

 

Otóż dziś rano, wsiadam do autka, naciskam sprzęgło, start, autko zaczyna kręcić rozrusznikiem, zapalają się wszystkie kontrolki, po chwili gasną, i nic się nie dzieje... rozrusznik dalej kręci, naciskam drugi raz i przestaje kręcić. Żadnych niepożądanych kontrolek, żadnych komunikatów, nic. Próbuje drugi, trzeci raz, ale nadal to samo, teraz po powrocie z pracy mówię spróbuje jeszcze raz, ale nic się nie zmieniło poza jednym. Wcześniej silnik uruchamiał się z takim samym odgłosem, a teraz zaczyna kręcić i tak jakby coś pompował i po chwili następuje takie jakby "Ufff" i dalej kręci już jakby "na luzie" ale nie odpala.

 

Przejrzałem forum, ale wszystkim zawsze coś terkocze, pokazuje jakieś błędy, coś szumi, czy wydaje inne odgłosy... a tu qrcze nic się nie działo, wszystko było super, i tak nagle #UPA.

 

Aż boje się pomyśleć, ale czy to może być to słynne koło zmiennych faz rozrządu??

W tym autku było wymienione w kwietniu'08, niecałe 12k km temu....

 

HELP, autka jeszcze nawet nie zdążyłem przerejestrować, a tu taka kicha...

 

Z góry DZIĘKI Koledzy i Koleżanki (a co..)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo wiem jak się do tego dobrać. Poprzednim moim pojazdem jest/była Favorytka, więc przeskok o dwanaście lat rozwoju techniki trochę mnie onieśmiela w zaglądaniu pod spódniczkę megance. W favo silnik niemalże wyciosany z kamienia, a tu qrcze pełna elektronika, nawet bagnetu do oleju znaleźć nie mogłem :shock:

 

Poczytam jeszcze trochę na forum i jutro po pracy postaram się zweryfikować pytania w praktyce, albo będę dalej pytać...

 

Uprzedzając pytania, zatankowałem i wskaźnik pokazuje 3/4 baku.

 

[ Dodano: 2009-03-05, 17:35 ]

Witam Wszystkich,

 

I znalazł się winowajca, czujnik położenia wału korbowego.

 

Warsztat na Morskiej w Gdyni, Tand, czytałem opinie na forum, ale że nie znam Gdyni za dobrze, a holował mnie znajomy, wiec jak się skapłem to było już za późno.

 

Czujnik 150PLN

Robocizna 180PLN

Przyjemność z jazdy BEZCENNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!