Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie w mieście 1,9 dCI 120 KM


akazan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę podajcie ile spala Wasza Megane II Grandtour 1,9 dCI 120 KM tylko w jeździe miejskiej po dużym mieście. Chyba 7,1 l/100km wegług instrukcji to lipa ?????? :)

We wcześniejszych postach niestety prawie nie ma informacji na temat miejskiego spalania tego silnika.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120 KM. Ostatnio jak zatankowałem na Shellu pod M1 i dojechałem pustymi drogami wciskając mocno gaz wyszło mi 6,3 czyli niewiele jak na duże przyśpieszenia i małą ekonomię jazdy!! Ale jak zapale rano i zanim się rozgrzeje stanę w korkach zanim dojadę na miejsce i go zgaszę to więcej! Kiedyś zatankowałem na Nestee i stałem pod WAwelem w korku przez 30 min. A pod dworcem jak sobie stanę... :) Wówczas mam spalanie maksymalnie 9 na tym krótkim odcinku.

Miasto miastu nie równe! I ta sama trasa w mieście do innej trasy w mieście nie równa. Ciężko porównywać. Na trasie 120 KM spala od 4,5.

 

Ogólnie w lecie na letnich oponach po mieście ok 7,0-7,2 jeżdżąc w korkach na alejach. Ale np czasami czas cenniejszy i jeżdżę małymi uliczkami i co 100-200 metrów jest zakręt 90stopni. Wszystko po to by być np 10 min szybciej.

W mieście liczy się najbardziej to ile silnik pali stojąc w korku, ile weźmie podczas ruszania. A 1,9 ma duże tłoki i więcej paliwa potrzebuje na poruszanie nimi w trakcie postoju, do tego Grandtoury są cięższe, itd itd.

 

Zresztą swoją droga kiedyś byśmy zobaczyli ten twój silnik czym się różni od 1,9 120 KM. Chodzi mi bardziej o to czy ma inny czujnik sterowania przepustnicą powietrza. Taki mały szczegół a podnosi moc o ok 20 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali 8 w mieście. Średnio by pewnie trochę zeszła ale ja jeżdżę tylko po mieście... Zrobiłem tym autem ok 12 tys od kupna i ma obecnie 119500 przejechane i to już nie jest to samo co było (chodzi głośniej jeździ wolniej):/ Teraz planuję wymianę oleju i wszystkich filtrów. Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sporo osob, np ja :D wzrostu mocy jakos moze wielkiego nie ma, bardziej sugestywny :-) ale za to ejst swiadomosc ze silnik jest czysty i jak na razie nie mialem ani razu problemu z odpaleniem i falujacymi obrotami. nawet pamietnej zimy (-30'C) palil od kopa, tylko swiece wstepnie dluzej grzaly przy -20'C z rana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!