Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna, u mnie w obu przypadkach wytrzymują rok :-? Po zimie są do wyrzucenia, Wymieniłem rok temu w kwietniu na SASIC i miałem nadzieję, że będą dłużej,

Ale znowu pukają :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie czy istnieje różnica w używaniu tych 23 mm a tych 24 mm na drążku 24 mm <ok>
zależność tylko od jakości gumy ale i wpływ ma stan wżerów stali "pod gumką" (wewnątrz), i dlatego też polecamy mniejszą średnicę. Generalnie ori wytrzymały u mnie jakieś 85-90 000km, każde kolejne SASICi też średnio 1x na rok wymieniam. Ostatnio przed zimą ale może przerzucę się na wymianę na wiosnę. Robię to przy okazji przekładek kół z sezonu na sezon. Sama wymiana to po 10-15 minut na stronę leżąc sobie na kocyku <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gumy gumami, ale co zrobić jak się wytrze stabilizator w gumach i już nie pomoże żadna wymiana na nowe? Można w ogóle gdzieś kupić nowy? Ile ewentualnie może taki kosztować? Może ktoś coś wie na ten temat? Za nowy w ASO do mojego typu chcą 482zł a używany na szrocie 120 , więc pozostaje chyba tylko ta druga opcja zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Bielsku jest ogromny szrot do Francuzów jak mi pokazywał to miał tych stabilizatorów chyba z 20 do megi na kupie tak że nie powinno być problemu z wyborem jakiegoś w miarę dobrego. Co do nadspawywania to robota ślusarska trochę chyba przekombinowana, A jak pytałem w jednym z większych ASO na Sląsku to tych stabilizatorów nie mają na stanie, sprowadzają na zamówienie chyba z głównych magazynów Renaulta bo to część raczej niszowa, mało chodliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie jeszcze myślę kombinując jakby te końcówki stabilizatora obwinąć np. taśmą izolacyjną, lub napchać trochę poxyliny do gumy albo jeszcze lepiej nabić na końcówkę stabilizatora na wcisk kawałek rurki, zwiększy się średnica i po stukach? Nie wiem dlaczego akurat w Meganach zastosowali te gumy na końcówkach, Sceniki, Clio a nawet Laguny mają końcówki przykręcane trochę lepsze rozwiązanie i stuków brak. A jeszcze lepiej by było gdyby ktoś? Jakaś firma, rozpoczęła produkcję gum o średnicy wewnętrznej 20-22mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, po pewnym czasie taśma się wytrze, a tulejki wybiją, Po za tym robiąc takie czart mary na pewno zmienisz właściwości sprężystości stabilizatora. Może to spowodować gorsze prowadzenie auta lub nawet urwanie stabilizatora. Pozostaje jedynie kupienie nóweczki lub poszukanie w dobrym stanie na szrocie.

Co do innego rozwiązania to chyba w MII i SII, w lagunie na pewno, nie ma już gum na stabilizatorze tylko jest taki drążek z dwoma sworzniami na końcach, ale i on na naszych wspaniałych drogach też się rozsypuje i stuka.

Tak jak napisał radek-sląsk, wymiana co roku po zimie i jakoś będzie ;-)

 

PS

Dzisiaj mi to przyszło na myśl, Żeby założyć tulejki trzeba by stoczyć końcówki stabilizatora tak, żeby te tulejki weszły. Pytanie; Jak to zrobić w elemencie, który przypomina kierownicę od roweru? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Podepnę się pod temat, posiadam Meganke 99 rok po lifcie 1.4 16V. Orientujecie się drodzy forumowicze, jakiego rozmiaru muszę kupić gumy stabilizatora (zewn. i wewn.), bo nie mam jak zmierzyć, a chciałbym kupić przez internet. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by stoczyć końcówki stabilizatora tak, żeby te tulejki weszły

No właśnie nie. Wcale nic byś nie musiał toczyć, no jeśli by się nie udało już znalezdz takiej rurki, która weszła by na wcisk to ewentualnie można by przetoczyć samą rurkę. Dodatkowo końcówki nałożonej rurki można wkoło zaspawać i w ten sposób trwale połączyć z stabilizatorem. Myślę że mogłaby to być całkiem niedroga i skuteczna metoda naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!