Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schowek na okulary


Rekomendowane odpowiedzi

w/g mnie to głupi pomysł.... miałem cos takiego w Lagunie II a teraz w Lagunie III..strasznie niewygodna sprawa :roll: ciezko jest siegnąc prawa reką po okulary bez odrywania sie od jazdy (lewa reką jest to jeszcze trudniejsze), ale co kto lubi..ja w to nie wchodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do wszystkich u ktorych ten schowek kosztuje 50 pln, jakby ktos byl tak mily i kupil mi go za 50pln i wyslal poczta [wysle na konto pieniadze oczywiscie za to] to bylbym bardzo wdzieczny. Dzisiaj u kilianczyka krzykneli mi za to 224pln. Myslalem ze padne na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie miec kolejny schowek na jakies pierdoly, tymbardziej ze niedlugo mi zniknie ten pod popielniczka, bo jego miejsce zajmie CB

Ja w tym temacie.

Niedawno oglądałem program w którym do jakiegoś vana wmontowywano sprytny panel pod sufit. Mieścił schowek na CB, schowki na inne pierdołki i "przeredagowane" oświetlenie przodu i tyłu.

Czy coś takiego można by zamontować w Megi ? Widział ktoś taki zestaw do kupienia ?

Miejsca pod sufitem, między głowami trochę jest, szkoda je marnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 pln to kosztuje do Megane I, sprawdź rozstaw otworów to może Ci ten od megane I podejdzie

 

no tak... milo wiedziec. Szczegolnie po to jest lista o jaki samochod chodzi ktorej oczywiscie nikt nie uzywa przy zakladaniu tematow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprytny panel pod sufit.
tak pisaliśmy o tym kiedyś na boxie a pokazywali to w programie mechanik na tvn turbo montując to chyba w toyocie a koszt był coś koło 1tyś albo 2,8 pln za tą półkę(nie pamiętam dokłanie). do meg stwierdziliśmy że nie warto coś takiego wkładać ale i nic nie zostało znalezione podobnego i pasującego a zaoferowane koszta żeby coś takiego samemu wyprodukować zeszły chyba o ile dobrze pamietam do 350zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No nie wszystkie MII mają coś takiego w standardzie ale wszystkie mają wytłoczenie w podsufitce i dziury w karoserii :mrgreen:

Właśnie sobie taki schowek do MIIp1 kupiłem na allegro za 80 PLN (razem z przesyłką). Rzeczywiście gdy zapytałem w ASO to mało śmiechem nie wybuchnąłem gdy cena ukształtowała się na poziomie 225 PLN :shock:

Aaaaaa i jedna informacja o montażu. Trzeba zrobić dziurki w podsufitce (najlepiej nożem introligatorskim - takim z odłamywanym ostrzem) a do sprawdzania położenia dziur w karoserii radzę użyć baaaardzo długiej szpilki min. 4-5 cm.

A co do funkcjonalności to moim zdaniem schowków nigdy za wiele. Jak nie okulary to coś innego tam się zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Witam

Temat stary jak ..... ale

Chcąc polepszyć sobie komfort zakupiłem na allegro schowek na okulary dedykowany wg opisu akcji do Scenic-a. W przesyłce od sprzedawcy dostałem taki:

2195474488.jpg

Z radością udałem się do auta zamontować nowy nabytek i tu zonk. Po przyłożeniu do zaślepek coś nie zagrało – za szeroko, ale myślę sobie może w środku będzie jakoś inaczej i będzie możliwość montażu – niestety. W instrukcji wklejonej przez autora tematu jest przykręcany na śruby

schoku.jpg

I teraz pytanie czy model który otrzymałem jest z wersji I PH II czy może mój dach ze względu na 2 szyberdachy wymaga specjalnej troski i wyszukiwania elementów ściśle do 2 dziur.

PS

Dodam, że po telefonicznej rozmowie ze sprzedawcą niespodziewanie szybko dogadałem się i jutro ma być wysłany właściwy model (mimo, że powiedziałem mu tylko że nie pasuje i że tak jakby od modelu scenic 2 nie od I PH II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdjęcie schowka które zapodałeś, jest wersją z i po 2001 rok. W 2000 roku występowały przejściowo dwa modele, właśnie z łapkami o profilu kwadratu i drugie te zaokrąglane mocno (załączyłeś zdjęcie z aukcji). Mało tego, te o profilu kwadratu miały dwa rodzaje mocowań/wpustów w karoserię, o przekroju prostokąta z bolcem okrągłym lub spłaszczonym.

Przerabiałem ten problem. Mam identyczne łapki/zaślepki o przekroju kwadratu (zdjęcie z instrukcji). Najlepiej jak wykręciłbyś rączkę z prawej strony i wtedy dopiero byś widział całkowitą prawidłowość. Ja również dostałem lekko inne niż należy, ale cóż, spiłowałem ten bolec z łapki (bo nie miałem kołków rozporowych) i przykręciłem poprzez zaślepki, które już w sobie mają kołki rozporowe, trzymają dobrze. Można jeszcze się pokusić i spiłować cały ten wypust prostokąta, lub w sklepie dobrać kołki rozporowe.

Ja mam takie łapki / zaślepki mocowane wkrętem torx, wkrętów nie miałem oryginalnych, coś dobrałem ze swoich pierdółek.

uchwytymocowshs.jpg uchwytymocowene.jpguchwytygniazfyf.jpg uchwytygniazptp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!