Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje i drgania


marsel11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również się podłączam.

Od jakiegoś czasu przy niższej temperaturze otoczenia (tak poniżej 16 stopni) pojawiają się odczuwalne drgania całego samochodu przy biegu jałowym. Słychać też jakiś dziwny dźwięk dochodzący spod maski. Po otwarciu maski dźwięk ten dochodzi z lewej strony silnika.

Objawy te są zauważalne rano gdy odpalę silnik i jeszcze przejadę parę kilometrów, później zanika (przypuszczam, że zanikają po rozgrzaniu silnika). Sytuacji praktycznie nie ma gdy odpalam samochód w ciepłe popołudnie.

 

Proszę o pomoc.

 

Dodano: 13 wrz 2012 - 20:40

Sprawa rozwiązana. Winna okazała się poduszka silnika. Była całkowicie zużyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do tematu, ponieważ ja również mam od jakiegoś czasu wibrację i powoli mnie to już dobija... powyżej 2tyś obrotów,jeśli mam auto na biegu (1,2,3,4,5,6) są odczuwalne drgania w kabinie. Czym większe obroty, tym bardziej wibracje są odczuwalne. Zauważyłem, iż jak jadę autostradą np. na 6 biegu 150km/h dotykając lewarka zmiany biegów - wibruje. Lecz gdy puszczę gaz wibracje ustają. Czuję te wibracje na siedzeniu,najbardziej w nogach. Może jest to dziwny przypadek, ale wymiana poduszki z lewej str. tj. hydrauliczna nic nie dała. Czy to może mieć coś wspólnego ze sprzęgłem? ponieważ drga mi pedał sprzęgła, gdy trzymam na nim lekko nogę. Ta sama sytuacja, czym więcej obrotów - tym bardziej drga.. Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. U mnie było szarpanie przy przyspieszanie na wyższym biegu, wymieniłem tylną, taką łapę ale to poduszka i te szarapnai są dużo, dużo mniejsze, ale za to teraz na biegu jałowym mam wieksze wibracje, więc teraz trzeba wymienić kolejną. Teraz chyba będzie lewa do wymiany bo ta przy rozrządzie najdroższa :D

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc tu na forum te kilka lat, czytając posty o drganiach i przechodząc to samemu - mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że za 98% drgań odpowiedzialna jest poduszka pneumatyczna - ta u góry po lewej stronie(patrząc na komorę silnika stojąc przed nim).

Można ją łatwo sprawdzić - czy jest szpara na około pół centymetra między tym kwadratowym czymś prze które przechodzi śruba, a dolną podstawą poduszki (zdjęcie poglądowe na poprzedniej stronie).

Padnięta poduszka leży na dolnej podstawie i nic nie tłumi drgań - znaczy latem jeszcze tłumi miękka guma, z której jest sama poduszka. Ale teraz jak jest chłodno czy zimą - guma twardnieje i objawy mocno się nasilają i czasami ustępują po nagrzaniu silnika - i przez to samej poduszki (która znów mięknie).

I znów po własnych doświadczeniach i postach tutaj - kupować od razu firmową poduszkę. Badziewna poduszka może siąść zaraz po zamontowaniu - i wtedy można poczytać: "Co może być przyczyna drgań. Poduszka nie - bo wymieniona, drży nadal", a po jakimś czasie, gdy się delikwenta przekona: "Drgania ustały, to jednak poduszka. Wymieniłem to badziewie na XXX".

xxx - by nie sugerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze co, to wymieniłem poduszkę po lewej str. (pneumatyczna) hutchinson. Tylko nie wiem, jakie są przyczyny uszkodzonej poduchy skrzyni biegów. Drążek mi nie lata i biegi wchodzą dobrze, ale te drgania na lewarku...miał ktoś podobne objawy do moich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymiana 2 poduszki nie pomogła, wróciłem do starej bo na tej niby nowej była tragedia.

Niestety podejrzewam jakiś poważniejszy problem, mianowice, jadę 70 km/h na 5 biegu, dodaje gazu, obojętnie czy w podłogę czy trochę mniej, momentalnie wtedy samochód nie przyszpiesza, tylko zaczyna szarpać, nie wiem porównałbym do jazdy na konczącym się LPG, musze wtedy trochę zwolnić gaz i auto zacznie się rozpędzać.

Co to może być? Od kupna walczę za zamulonym wg mnie silnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!