Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

- musisz podważyć od góry płaską łyżką żeby wyjąć szkło lusterka

- rozpinając spinki widoczne po wyjeciu szkła rozkładasz obudowę lusterka na 2 części

 

Tyle co pisze w instrukcji serwisowej. Przypuszczam że reszte rozkręca się od srodka auta żeby rozmontowac podstawę lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane żeby zabezpieczyć krawędz szkła taśmą klejącą (chyba chodzi o grubszą). Co do samej "łyżki" to chodzi bardziej o taką płaską w stylu kuchennej packi do przewracania należników.

W jakim celu demontujesz lusterko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Lusterko demontuję bo ktoś mi powiedział że pod ów lusterkiem znajdę czujnik temperatuty...tylko jest mały problem:/ żadnego czujnika tam nie ma(ROZŁOŻYŁEM OBYDWA LUSTERKA) nie wiem czy może ten czujnik jest w innym miejscu? tzn wiem że autko miało przygodę z prawej strony ale w lusterkach nie ma żadnego kabla ani nawet żadnej wsówki żeby podłaczyć jakikolwiek prąd. może tu mi ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nic nie wspominałem o czujniku temperatury w lusterku ale co do tematu to w moim lusterku jest na dole taka gula - wyglada mniej więcej jak końcówka diody LED 5 mm tyle że ciemna. Nie powiem ci na którym lusterku (chyba prawe) bo rzadko jezdzę autkiem na codzień. Myślę że to jest czujnik temperatury. Z drugiej strony przeważnie montuje się czujniki temperatury w zderzakach z przodu osłoniętych od bezpośredniego przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZŁOŻYŁEM OBYDWA LUSTERKA

Witam. Też chcę zdemontować prawe lusterko (muszę wymienić pękniętą obudowę lusterka). Czy mógłbyś mi opisać krok po kroku jak to zrobiłeś? Z góry dziękuję.

Sluchaj zrobilem to za zdrowy chlopski rozum(wybilem lusterko i wszystko widzialem) nie no tak na serio musisz odchylic szkielko lusterka tak zebys mial jak najwieksza przestrzen(najlepiej z boku) teraz musisz zrobic sobie specjalny klucz (najlepiej wygnij drut w malu haczyk) i owym klczem musisz delikatnie poodczepiac zaczepy ktore trzymaja szkielko sa one mniej wiecej na srodku szkielka i jest ich kilka! jak zlezie szkielko dalej bedziesz wiedzial co robic

 

Cięcie

no tak tylko ze ja owego cycka w zadnym z lusterek nie mam i z tego jak dobrze sie rozejrzalem w zderzaku tez chyba nie ma...moze jak by ktos wiedzial w ktorym miejscu dokladnie on moze sie znajdowac???

 

Regulamin forum się kłania. Nie cytujemy w całości postów na które odpowiadamy bezpośrednio pod nimi. :mrgreen:

Na forum zalecamy pisanie z polską czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musisz zrobic sobie specjalny klucz

Ja to robiłem małą dość sztywną szpachelką albo metalową zatyczką slotów z obudowy komputera, to drugie narzędzie jest fantastyczne. Pomiędzy "narzędzie" a lusterko żeby nie pękło wkładałem kawałek kilkukrotnie złożonej gazety. Narzędzie wkładałem od góry na środku lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA_RI_O, Cycek jak go nazwałeś, czyli czujnik temp. zewnętrznej powinien być w obudowie lusterka prawego (od strony pasażera). Dokładnie od spodu. Takie coś.

https://ssl.allegro.pl/item559954424_renaul...ej.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycek jak go nazwałeś, czyli czujnik temp. zewnętrznej powinien być w obudowie lusterka prawego (od strony pasażera). Dokładnie od spodu.

 

 

no ok więc jeśli kupię taki czujnik to nie będę miał problemu żeby go podłączyć do kostki w lusterku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!