Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z uruchomieniem silnika 1.5 dci


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przepatrzyłem wszystkie posty na forum i nie znalazłem odpowiedzi wiec zakladam nowy temat.

W megi podczas jazdy rozpadło sie sprzegło na rolce od alternatora, rolka zaczela obcierac o alternator az sie zablokowała i zerwał sie pasek. Niby nic dziwnego, czesci kupilem i wymieniłem ale auto pali raz na 5 prób , (rozrusznik kreci normalnie) a gdy juz zapali to silnik pracuje normalnie.

Jezeli zgasze silnik i otworze drzwi podswietlenie deski nadal swieci i nie da sie auta zamknac pilotem( nie za kazdym razem).

Akumulator ok, alternator ładuje, paliwo jest podawane na wtryskiwacze,autem zrobilem 20tys i wszystko do tej pory bylo ok.

Auto zawiozłem do b.dobrego elektromechanika i na kompie wyskoczył ; "błąd czujnika polozenia wałka rozrzadu" - wymienił czujnik a problem pozostał nadal.

Dzwoniłem do roznych mechaników i nikt nie ma pojecia co to moze byc.

Jestem załamany :cry:

Prosze pomóżcie.

 

[ Dodano: 2009-03-15, 11:46 ]

Widze ze nie macie pomysłów.....

Byłem u 2 kolejnych elektroników i mechanika.

Komp wykrywa 2 błedy - czujnik polozenia wałka rozrzadu i nieznany.

Od poniedziałku będa rozbierac megi na czesci.

 

[ Dodano: 2009-07-25, 19:46 ]

Temat stray ale moze komus sie to przyda:

Zerwało klin na kole pasowym rozrzadu....

Podobno mam duzo szczescia bo teoretycznie powinno sie to skonczyc powaznym uszkodzeniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!