Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z czujnikiem temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją meganka, swieci sie ciagle napis service, auto bylo dzisiaj w servisie na podlaczeniu go pod clipa, sprawdzali wszystko co sie da, jedyne podejrzenie padło na czujnik temperatury powietrza zasysanego, w porogramie po połączeniu z autem temperatura wsakzała -50 stopni C. Cala reszta wszystko ok. Tak wiec w serwisie wpadli na pomysl ze to moze byc powodem swiecenia kontrolki service.

W takim ukladzie mam pytanie, czy ktos mial cos podobnego oraz gdzie szukac tego czujnika? W przepływomierzu czy gdzies w kolektorze ssącym.

Dodam ze mam scenika 1.5dci rok 2004, model ten posiada przeplywomierz.

Bardzo proszę o rade....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na początek odpiął wtyczkę przepływomierza i wtedy sprawdził jak zachowuje się auto.

Czy poza błędem zauważyłeś jakieś zmiany w zachowaniu samochodu? Może więcej pali?

 

Lukas.s, w przepływomierzach są zazwyczaj czujniki temperatury powietrza, chociaż są też modele w których nie ma. Można to poznać po ilości kabli dochodzących do przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, udało mi się dojsc do tego, czujnik masy powietrza, czyli sam przeplywomierz jest ok auto przyspiesza dobrez pali tez normalnie, dodatkowo w przeplywomierzu znajduje sie drugi czujnik, czujnik temperatury powietrza zasysanego, to on pokazuje -50stopni zmierzyłem go bo to zwykly termistor wg mnie jest ok, nie wiem czy tak akurat ma byc czy nie z ta temperatura po podpieciu pod komputer,ale w aucie ciagle swieci mi sie service a po podlaczeniu pod clipa nie wykazuje błedów i nie wiadomo z czego to swieci, co to moze byc, pomozcie jesli ktos moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym obstawiał właśnie przepływomierz. Jak masz możliwość to załatw sobie taki sam (numer części musi się zgadzać) podmień i sprawdź czy auto będzie jeździło jak należy, tzn czy błąd będzie nadal się pokazywał.

No chyba że problem minął, a powodował go brak styku we wtyczce przepływomierza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry zle to opisalem, chcialem powiedziec ze przeplywka ok, auto po jej odlaczeniu przyspieszalo do pewnych obrotow a potem juz nie, gdy wlozylem spowrotem wtyczke bylo juz lepiej. Wiec przepływka niestety jest dobra a service dalej swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że przy odłączonym przepływomierzu błąd nadal świecił.

Niestety nie wiem co to może być. Pomocny tu może być Clip bo inaczej można się w koszty wpakować wymieniając po kolei części. W innym temacie czytałem że byłeś z tym w serwisie - oni podłączając pod komputer powinni powiedzieć co jest przyczyną.

Dla zasady możesz kostki elektryczne psiuknąć Kontakt sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak service dalej swiecił, niestety był w serwisie renault na clipie i nic nie wykazało, moze fachowcy sa nie kompetentni i warto podjechac do nastepnego, tylko ze ja juz byłem na dwoch serwisach podpiac....Kurcze nie wiem co robic a ta kontrolka mnie dobija.

 

[ Dodano: 2009-03-19, 17:31 ]

Problem z kontrolka service został rozwiązany !! :)

Dzisiaj Panowie z aso zadzwonili do mnie, powiedzieli ze mam przyjechac powtornie na podłaczenie pod komputer, zalatwili dodatkowa osobe ktora miala się tym specjalnie zająć.

Po ok 20minutach udało im się rozwiązać problem, najciekawsze jest to ze powodem było nie przyuczenie tempomatu po odlaczonej klemie z akumulatora, wystarczyło tylko go przyuczyc tak jak sie to robi z elektrycznie domykanymi szybami, włączyc go i wyłączyć ze komputer mogl go zaakceptowac.

Ahh ta elektronika

Ale wazne ze dziala :mrgreen:

Dzieki wszystkim za pomoc oraz wielkie plusy dla serwisu renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!